Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem E32 skrzynia automatyczna

  1. #1
    SzeFo
    Gość

    Post Problem E32 skrzynia automatyczna

    Witam, krótko posiadam BMW E32 oryginalnie był 3L silnik, obecnie z przekładką od E24 dokładniej 3.2/3.5 i ponoć skrzynię mam również zmienioną od E32 3.5, automat przeciąga mocno biegi z 2 na 3 bieg rozkręcić trzeba po 5-6tyś obrotów i dopiero jest mocne szarpnięcie, nazwałbym to walnięcie nawet i wypchnięcie auta do przodu, reszta biegi również z 3 na 4 podobnie... Mówili że sterownik skrzyni, ale kupiłem od 3.5 bo orygianalny siedział 3.0 i myślałem że pomoże lecz nie ma zmian. Skrzynia została zrzucona uszczelniona na nowo i zalana nowym olejem, co najlepsze po odpaleniu miarka oleju pokazuje MAX a nawet więcej bo aż poza max na bagnecie tym srebrnym już jest, a po zgaszeniu przydarza się choć nie zawsze że nie ma nawet kropelki poniżej minimum tak jakby zero oleju w skrzyni...

    Do rzeczy skrzynia moja to 4hp22 1043010/370 a kupić mam zamiar 4hp 22 1043010/683 i czy wiecie może co oznaczają te 3 ostatnie numery? Czy to jakaś różnica będzie działać u mnie czy nie mogę jej kupić ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Post

    Wygląda to na aktywny guzik kickdown.
    W każdym wypadku natomiast nie jestem w 100% jednak pewny, że po uszkodzeniu płyty sterującej lub komputerka skrzynia wchodzi w awaryjny i wcale nie zmienia biegów. Jeżeli zmienia i nie wywala błędu to może być guzik lub kabel kickdowna zwarty do masy. Jeśli nie to masz doczynienia z dziwną usterką mechaniczną skrzyni.
    Coś mi świta natomiast nie chce teraz tego sprawdzać ale wydaje mi się że E32 ma diagnozowalną skrzynię interfejsem diagnostycznym przez złącze pod maską.

  3. #3
    SzeFo
    Gość
    O właśnie przypomniałeś mi że mechanik który uszczelniał mi skrzynię powiedział że kick down nie działa, może to być powiązane więc z aktywnym przyciskiem?

    Z drugiej strony kickdown swoją drogą jeśli nie chodzi może byłaby to ta właśnie przyczyna lecz czemu olej w skrzyni na bagnecie raz pokazuje a raz wgl go nie ma...
    Ostatnio edytowane przez SzeFo ; 30-03-2016 o 19:23

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Jeżeli zmienia biegi to prawdopodobnie hydraulika jest ok, w przeciwnym razie szybko pokazuje getriebeprogram, kickdown nie reaguje bo pewnie jest cały czas aktywny, skoro tak po wariacku przeciaga biegi to bardziej juz nie może, a spróbuj odpiąć wsuwkę od przycisku pod pedałem gazu.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    4
    BMW
    e32
    Skąd
    Piła
    Proponuje zamianę na e32 w manualu 3,5litra 91r szare skóry rolety szyb bocznych 2 poduszki i ASR. Jestem z okolic Trojmiasta.

  6. #6
    SzeFo
    Gość
    Wczoraj chwilę wyjechałem, jadąc na pierwszym biegu po wrzuceniu 'D' miałem 3.5tyś obrotów i żeby zmienić bieg włączyłem tryb skrzyni 'S' sportowy i wrzuciło 2jkę.. bo mam te przyciski przy dźwigni 'S' 'E' 'M' ale to przez chwilę, później już wracałem z miasta wgl nie reagowały przyciski itp auto wkręcało do 7tyś nawet i nie zmieniło wgl biegu :/

    Dziś odpaliłem chwilę pochodziła, sprawdziłem olej skrzyni na odpalonym silniku i wgl nie było na bagnecie, nie mówię już nawet o minimim gdzie do tego daleko bo ani kropli na bagnecie :/ a czasem jest że ponad max i to na srebrnej metalowej części bagnetu, on coś źle przechodzi, wydaje mi się że ktoś źle złożył te "sprzęgło kinetyczne/hydro'coś" nie znam się dokładnie na takiej skrzyni jak to złożone, ale słyszałem że to trzeba umieć dobrze złożyć i zaznacza się nawet coś tam jak składać a nie tak rozłożyć i złożyć bo pasuje, to trzeba umieć ustawić może to będzie przyczyna?

    Odpiąłem też kickdown jak mówiłeś różnicy nie robi, getriebeprogram nie wyświetla mi, różne niemieckie napisy są a obok nich plus, jak wszystkie się wyświetlą to już potem znikają i nic nie pisze tak jakby dobrze było pokazuje że te rzeczy są sprawne.

    "znaniol" co do BMW szkoda że dopiero teraz się dowiedziałem ale już nie zmieniam auta, trudno kupiłem, będę powoli remontował no ale wiadomo chce się tańszym kosztem dlatego pytam po kolei co mogę sprawdzać niż wwalić się bezpośrednio w wydatki spore powiązane ze skrzynią, a nóż-widelec się trafi błachostka, co do tego wprawdzie nie prowadzi :/

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    28
    BMW
    e32 730 v8
    Skąd
    Wojkowice
    Witaj ,siostra ma automat w e34 i poziom oleju zawsze jest taki sam lub w delikatnej tendencji do różnicy stanu .
    jeżeli chodzi o napisy na liczniku to możesz sobie zmienić na język angielski (ja tak zrobiłem ) przekręcasz zapłon w 1 pozycję i naciskasz prawy przycisk przy liczniku i trzymasz do momentu wybrania angielskiego

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    "Odpiąłem też kickdown jak mówiłeś różnicy nie robi, getriebeprogram nie wyświetla mi, różne niemieckie napisy są a obok nich plus, jak wszystkie się wyświetlą to już potem znikają i nic nie pisze tak jakby dobrze było pokazuje że te rzeczy są sprawne"
    Dokladnie tak,komputer informuje,ze wszystko jest sprawne i mozna leciec na Marsa, ewentualnie Wenus... :D Forum leci na leb, na szyje. Szkoda.

  9. #9
    SzeFo
    Gość
    "metiu" napisy no można sobie przetłumaczyć na necie, bardziej martwi mnie problem skrzyni :(

    "nino" informuje ok. Ale po co od razu pisać o forum skoro po to jest aby się dowiedzieć wielu rzeczy od ludzi którzy przerabiali takie tematy. Problemu nie widzisz bo zapewne wszystko masz idealnie porobione, siadać jechać - ale tutaj próbuję rozwiązać problem skoro kilka osób mi nie pomogło w tym, to czas szukać tutaj.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    co do oleju jest procedura jak nalezy go sprawdzic i normalnym jest ze na zimno bedzie go wiecej. Skrzynie nalezy rozgrzac, do ok 70 stopni, tj 4-7km w zaleznosci od temp poczatkowej, pozniej wrzucic kazdy z biegow manualnie, pozostawic na n na pracujacym silniku i sprawdzic. u mnie po takim czyms, zawsze pomiar wychodzi podobnie.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

Podobne wątki

  1. problem z automatyczna skrzynia biegow
    Przez goździk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 11:15
  2. skrzynia automatyczna e 32 problem z biegami
    Przez kręgiel w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 21:29
  3. Skrzynia automatyczna,problem...
    Przez jerzyw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 12:50
  4. problem z automatyczna skrzynia e38 730d
    Przez konrad1654 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 18:28
  5. automatyczna skrzynia e32 730.
    Przez mariusz pl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-06-2008, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •