Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: 3.0d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    196
    BMW
    e38 730dA(było) e65 730d (jest)
    Skąd
    Koszalin

    3.0d

    Witam mam pytanie mianowicie od pewnego czasu widzę w swoim autku szarpniecie tylko podczas wbijania R występuje to na ciepłym silniku, jest szarpniecie a gdy dodam gazu rosną obroty do około 2ch tysięcy i jest strzał. Moje pytanie brzmi czy jest możliwością że to wina poduszki pod silnikiem?? Sprawdzać ilość oleju czy od razu szykować 5 tys

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Na początek zmień olej, i warto by było wyczyścić mechatronik.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    196
    BMW
    e38 730dA(było) e65 730d (jest)
    Skąd
    Koszalin
    Tylko powiem tak w chyba mam pecha w przeciągu 3ch lat to jest 3CIA skrzynia i olej był wlewamy może z 8 miechów temu xd

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No coś kojarzę. Sprawdź stan oleju na początek. Jak za mało dolej. Ale ja bym się pokusił o wymianę. Podczas jazdy nic nie szarpie?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    196
    BMW
    e38 730dA(było) e65 730d (jest)
    Skąd
    Koszalin
    Nie właśnie do przodu ok nie szarpie nie waha się że zmiana biegów nic się nie dzieje tylko ten wsteczny. Czytałem coś o poduszkach silnika że też mogą być takie dziwne objawy

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No nie wiem, ja u siebie miałem urwane dwie poduszki i jakbym ich nie zobaczył, to nie wiedziałbym o tym bo żadnych objawów nie było.
    Może kosz wstecznego się rozleciał? albo elektrozawory się wieszają.
    Wszystko zalezy jaki masz kolor oleju i jaki jest jego stan.

    Masz jakieś błędy w sterowniku skrzyni?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    196
    BMW
    e38 730dA(było) e65 730d (jest)
    Skąd
    Koszalin
    Dodam to ze objaw jest taki ze jak zimny samochod jest to wszystko ok :> a jak rozgrzeje sie to znika wsteczny ;D jakies sugestie ?? w sobote sprawdze olej ilosc jego , w razie co z poprzedniej skrzyni mam sterowanie skrzyni to tez mozna podmienic

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Jak na rozgrzanej się tak dzieje to może ciśnienie oleju spada? pompa oleju? ew olej stracił swoje własności, jaki olej lałeś? (podparte doświadczeniami użytkowników e65, oleje ravenol szybko tracą swoje właściwości i skrzynia dziwnie się zachowuje).

    Sprawdź jeszcze np w inpa temp oleju w skrzynia na rozgrzanej. Może masz zapchaną chłodniczkę i olej nie ma chłodzenia? Były już takie przypadki.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    196
    BMW
    e38 730dA(było) e65 730d (jest)
    Skąd
    Koszalin
    Tak revanol własnie jest wlany . Jeżeli to wina oleju to jaki polecacie ? I jaki sposób wymiany ?
    Ostatnio edytowane przez piter7898 ; 29-03-2016 o 15:15

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Nie powiem ci, czy to wina oleju, ale pisałem już z paroma osobami co potwierdziły, że w e65 ten olej szybko się starzeje.
    Jak chcesz zmieniać to statycznie.

    Ja leje Mobil lt.

    Ravenol jest pełnym syntetykiem, a Mobil LT... półsyntetykiem, z ciekawostek to napiszę, że ZF w swoich olejach nawet do najnowszych skrzyń dodaje dodatki mineralne, bo ponoć skrzynia lepiej i płynniej pracuje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •