Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: e38 wymiana odmy co jeszcze przy okazji wymienić

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP

    Post e38 wymiana odmy co jeszcze przy okazji wymienić

    Witam
    Mam zakupioną nową odmę wraz z kompletem węży i chcę to w niedługim czasie wymienić, dodatkowo przy tej operacji wymienię oring przy bagnecie oleju mam pytanie co jeszcze mogę wymienić prewencyjnie przy tej operacji?
    Kiedyś jak jakiś filmik na necie oglądałem to chyba jeszcze jakiś wąż był wymieniany (nie mogę odszukać tego filmiku) tylko nie pamiętam dokładnie od czego on był i jakiego rodzaju jest to wąż.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    kompletem węży tzn rurka prowadząca z pokrywy zaworów, guma (pierścień) pomiędzy odmą a kolektorem dolotowym i wężyk odprowadzający z odmy do bagnetu, jeżeli to jest komplet to w zasadzie nic :)

    Jak będziesz miał to na wierzchu to polecam wyjąć całą rurkę bagnetu i sprawdzić jej drożność - szczególnie tej zakrzywionej części, u mnie było tam płukania i dmuchania na dobre 30 min tyle masła. Co z tego że odma sprawna jak nie będzie gdzie odprowadzić oleju.

    Polecam się zaopatrzyć do płukania tego w dobry środek odtłuszczający, ja próbowałem różnych do mycia silników ale ostatecznie dał rade tylko Tenzi - preparat do mycia kostki brukowej z plam oleju - dostępny w marketach budowlanych (Poznań - Bricoman).

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Cytat Zamieszczone przez Paul Zobacz posta
    kompletem węży tzn rurka prowadząca z pokrywy zaworów, guma (pierścień) pomiędzy odmą a kolektorem dolotowym i wężyk odprowadzający z odmy do bagnetu, jeżeli to jest komplet to w zasadzie nic :)

    Jak będziesz miał to na wierzchu to polecam wyjąć całą rurkę bagnetu i sprawdzić jej drożność - szczególnie tej zakrzywionej części, u mnie było tam płukania i dmuchania na dobre 30 min tyle masła. Co z tego że odma sprawna jak nie będzie gdzie odprowadzić oleju.

    Polecam się zaopatrzyć do płukania tego w dobry środek odtłuszczający, ja próbowałem różnych do mycia silników ale ostatecznie dał rade tylko Tenzi - preparat do mycia kostki brukowej z plam oleju - dostępny w marketach budowlanych (Poznań - Bricoman).

    Pamiętasz może jakiego rodzaju to są węże (domyślam się że są to jakieś przewody podciśnienia) (średnica i rodzaj) i ile tego kupić, bo chyba problemu z zakupem w normalnym motoryzacyjnym sklepie nie będzie ??
    Ostatnio edytowane przez janus ; 28-03-2016 o 22:06

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    5
    BMW
    735
    Skąd
    DZG
    myślę ze przy wymianie odmy należałoby wymienić uszczelki pod pokrywami zaworów

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Cytat Zamieszczone przez GonzoBgt Zobacz posta
    myślę ze przy wymianie odmy należałoby wymienić uszczelki pod pokrywami zaworów

    Z tym to nie ma problemu bo dojście jest, swoją drogą też prewencyjnie kupiłem uszczelkę żeby wymienić :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    nie wiem jak u Ciebie bo masz polift (chyba jeden wąż więcej masz) ale ja wąż spływu z odmy brałem z ASO do moejgo przedlifta bo był jeden nie był drogi a ten u mnie jest profilowany, prosty by stracił na przepustowości. Rurka z klapy zaworów jest plastikowa, kupiłem topran bo kosztowała grosze a nie widziałem potrzeby w droższych ale widzę że lekko oring źle spasowany bo tłusty jest w tym miejscu.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja bym proponował przy okazji ,jak już kolektor ssący wyleci z auta wymienić sobie uszczelkę pod podstawą filtra oleju. Koszt 20 pln a lubią sie tam nagle zacząć pocić.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Cytat Zamieszczone przez Paul Zobacz posta
    nie wiem jak u Ciebie bo masz polift (chyba jeden wąż więcej masz) ale ja wąż spływu z odmy brałem z ASO do moejgo przedlifta bo był jeden nie był drogi a ten u mnie jest profilowany, prosty by stracił na przepustowości. Rurka z klapy zaworów jest plastikowa, kupiłem topran bo kosztowała grosze a nie widziałem potrzeby w droższych ale widzę że lekko oring źle spasowany bo tłusty jest w tym miejscu.
    Wszystkie węże brałem z ASO łącznie było ich 4, odmę kupiłem FEBI bo podobno porównywalna jest do oryginału a różnica w cenie jest. Generalnie jestem już po wymianie odmy i muszę powiedzieć, że przerąbana robota bez zdejmowania kolektora ssacego jeden wąż jest upierdliwy szczególnie nr 3 http://www.realoem.com/bmw/pl/showpa...diagId=11_2194 męczyłem się z nim chyba z 1,5 godziny. Co mnie najbardziej zaskoczyło mało pozytywnie to fakt, że odma nie była wymieniana od nowości, odpływ co idzie do odmy był zapchany (tak jak pisał Paul), dlatego nic nie mogło spływać (czyszczenie tego też troszkę mi zajęło), dwa węże nr 2 i 4 były pęknięte dlatego też wiem skąd się brał olej. Co do rzeczy które jeszcze by można wymienić to uszczelka przepustnicy też można ją prewencyjnie wymienić.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    O samej odmie nie pisałem bo nie pytałes w sumie co kupić ale wskazówka dla potmonych.

    Jeżeli chodzi o przedlift to nie polecam brać odmy innej niż chińszczyzna z allegro, ja tak zrobiłem, założyłem i po kilku dniach zaczęło coś mi trzeszczeć w silniku, zloklaizowałem że odma, za wczasu kupiłem w intercarsie nową Febi (koszt 130 zamiast 30 zł) i zabrałem się za zmianę. po wymontowaniu mojej i rozebraniu okazało się że gumka która jest w środku wyskoczyła (jet tak taki gumowy grzybek).
    Ale, że miałem to na wierzchu i da się to rozłożyć bez niszczenia rozebrałem obie i porównałem. Febi była identyczna, wyglądała nawet jakby w jednej formie była odlewana, gumy wewnątrz identyczne pod względem jakości wykonania, faktury, również, jakby ta sama produkcja.

    No więc wepchnąłem grzybek z powrotem, złożyłem całość i chińszczyzna wróciła po maskę a Febi do sklepu. Po 20 tys km nie ma problemu. Jak mawiała stara reklama, Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja już od dłuższego czasu co niektórym staram się wyperswadować ,że Febi to już wszystko w Chrl produkuje a w Niemczech to im tylko konto w banku zostało .

Podobne wątki

  1. [e38]Wymiana odmy
    Przez Poles w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-09-2016, 13:54
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 13:37
  3. Wymiana odmy narzedzia
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 21:45
  4. wymiana odmy MEGA BABOL!!
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 11:14
  5. Wymiana odmy m60b30
    Przez Dawid7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 21:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •