Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: e38 wymiana odmy co jeszcze przy okazji wymienić

  1. #11
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Ja w swoim e39 (m54b30) wymieniłem odmę razem z jej węzami, a do tego
    - uszczelkę pokrywy zaworów
    - rozdzielacz (NR 5)
    - uszczelkę przepustnicy
    - uszczelkę rurki bagnetu
    Można też wymienić oring zaworu DISA. Ja prewencyjnie przy okazji zmieniłem klapkę DISY na aluminiową.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Ja w swoim e39 (m54b30) wymieniłem odmę razem z jej węzami, a do tego
    - uszczelkę pokrywy zaworów
    - rozdzielacz (NR 5)
    - uszczelkę przepustnicy
    - uszczelkę rurki bagnetu
    Można też wymienić oring zaworu DISA. Ja prewencyjnie przy okazji zmieniłem klapkę DISY na aluminiową.
    @YAZ Miałeś może takie ssyczenie w okolicach 2000 rpm jak by gdzieś nieszczelność w dolocie była ?
    Ja mam disę nową . Skąd wytrzasnąłeś aluminiowa klapkę ? Możesz cos wiecej napisać.
    Ten rozdzielacz to dlaczego wymiany wymagał ?
    Ostatnio edytowane przez miro ; 01-04-2016 o 22:54

  3. #13
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Syczenia nie miałem, ale DISA powodowała, że odgłos pracy silnika przypominał diesela.
    Kiedy ją wyjąłem okazało się, że ten krótki metalowy bolec, osiujący klapkę porusza się swobodnie góra/dół.
    Klapka się przez to przycinała.
    Fabryczny o-ring był całkowicie spłaszczony, więc podejrzewam, że silnik łapał lewe powietrze przez kolektor.
    Zestaw naprawczy DISA zanabyłem w UK od TEGO sprzedawcy, dodatkowo zawiera właśnie o-ring.
    Montaż jest banalny, a przynajmniej mam spokój, że nic nie dupnie.
    Rozdzielacz wymieniłem w zasadzie prewencyjnie, ponieważ auto kupiłem niedawno i nie wiedziałem co się tam działo wcześniej.
    Odma była w katastrofalnym stanie, więc podejrzewam, że ten rozdzielacz również nie miał lekko.
    W odmie i jej przewodach nie było manojezu, pod pokrywą zaworów też nie, ale był taki szlam/nagar.
    Stąd podejrzenie, że rozdzielacz nie wyglądał lepiej w środku i decyzja o jego wymianie.
    Przy okazji wymiany tych elementów dałem też nowe gumy dolotu. Stare nie miały pęknięć, ale były już bardziej plastikowe niż gumowe.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Orientujecie się może kto produkuje odmy dla BMW tzn te kupowane w ASO?

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Syczenia nie miałem, ale DISA powodowała, że odgłos pracy silnika przypominał diesela.
    Kiedy ją wyjąłem okazało się, że ten krótki metalowy bolec, osiujący klapkę porusza się swobodnie góra/dół.
    Klapka się przez to przycinała.
    Fabryczny o-ring był całkowicie spłaszczony, więc podejrzewam, że silnik łapał lewe powietrze przez kolektor.
    Zestaw naprawczy DISA zanabyłem w UK od TEGO sprzedawcy, dodatkowo zawiera właśnie o-ring.
    Montaż jest banalny, a przynajmniej mam spokój, że nic nie dupnie.
    Rozdzielacz wymieniłem w zasadzie prewencyjnie, ponieważ auto kupiłem niedawno i nie wiedziałem co się tam działo wcześniej.
    Odma była w katastrofalnym stanie, więc podejrzewam, że ten rozdzielacz również nie miał lekko.
    W odmie i jej przewodach nie było manojezu, pod pokrywą zaworów też nie, ale był taki szlam/nagar.
    Stąd podejrzenie, że rozdzielacz nie wyglądał lepiej w środku i decyzja o jego wymianie.
    Przy okazji wymiany tych elementów dałem też nowe gumy dolotu. Stare nie miały pęknięć, ale były już bardziej plastikowe niż gumowe.
    @YAZ a powiedz mi proszę po co ten rozdzielacz? Co on za robotę robi. Kupowałeś ori ? Odmę ori czy Chrl ?
    Pytam bo będę musiał wymienić uszczelkę pod podstawą filtra oleju bo się cosik tam zaczyna pocić a to podobno standard w M54. Kolektor muszę ściągnąć i za jednym zamachem asekuracyjnie można parę rzeczy ogarnąć .
    U mnie występuje taki cichy świst przy około 2tys obrotów i obczytałem wszystkie fora i nikt nie umie określić co i skąd się to bierze. 95% M54 to ma ten swist . W INPIE wszystkie parametry super i w czasie pracy silnika tez wszystko super. Brzmi to jak by turbina swistała. Przy około 3 tyś obrotów zanika.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 02-04-2016 o 21:47

  6. #16
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Rozdzielacz kupiłem w aso, odmę meyle. Rozdzielacz wyciąga chyba pary olejowe z poszczególnych żeberek kolektora, al to moja teoria. Wiem, że z czasem, jak pozostałe elementy układanki lubi się zapchać. Jego wymiana nie jest koniecznością, zależy jaki masz stan odmy i np. pokrywy zaworów.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Panowie a jak jest z 728 po lifcie, czy kolektor też muszę wyjmować ? Czy to tak wygląda https://www.youtube.com/watch?v=dpJ86z0Y_jM ?
    Co do odmy to kupować tylko oryginalną czy np FEBI może być ? Co tam jeszcze można prewencyjnie wymienić ?

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Cytat Zamieszczone przez czerwony16 Zobacz posta
    Panowie a jak jest z 728 po lifcie, czy kolektor też muszę wyjmować ? Czy to tak wygląda https://www.youtube.com/watch?v=dpJ86z0Y_jM ?
    Co do odmy to kupować tylko oryginalną czy np FEBI może być ? Co tam jeszcze można prewencyjnie wymienić ?
    Kolego wszystko w temacie było, kolektora nie musisz zdejmować, zabawy trochę jest ale da się. Jak nigdy nie wymieniałeś odmy to ja na twoim miejscu kupił bym komplet do odmy, do tego wąż podciśnienia, oring który jest przy bagnecie. Na tym filmiku masz krok po kroku opisane co robić i co demontować https://www.youtube.com/watch?v=BSKuZFgAdWU
    Od siebie dodam, że trzeba trochę się namęczyć z jednym wężem nr 3 http://www.realoem.com/bmw/pl/showpa...diagId=11_2194 są największe problemy trzeba go odpowiednio włożyć i przekręcić. Najlepiej na sucho zobaczyć jak to pasuje aby nie ułamać nic, nie ma co na siłę cisnąć.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Ok, a firma tej odmy ? Musi być oryginał czy mayle lub febi bedzie ok ?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Ja kupiłem febi nie doczytałem się jakiś super opinii o oryginalnej odmie, węże kupiłem oryginały.

Podobne wątki

  1. [e38]Wymiana odmy
    Przez Poles w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-09-2016, 13:54
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 13:37
  3. Wymiana odmy narzedzia
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 21:45
  4. wymiana odmy MEGA BABOL!!
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 11:14
  5. Wymiana odmy m60b30
    Przez Dawid7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 21:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •