Cytat Zamieszczone przez Paul Zobacz posta
nie wiem jak u Ciebie bo masz polift (chyba jeden wąż więcej masz) ale ja wąż spływu z odmy brałem z ASO do moejgo przedlifta bo był jeden nie był drogi a ten u mnie jest profilowany, prosty by stracił na przepustowości. Rurka z klapy zaworów jest plastikowa, kupiłem topran bo kosztowała grosze a nie widziałem potrzeby w droższych ale widzę że lekko oring źle spasowany bo tłusty jest w tym miejscu.
Wszystkie węże brałem z ASO łącznie było ich 4, odmę kupiłem FEBI bo podobno porównywalna jest do oryginału a różnica w cenie jest. Generalnie jestem już po wymianie odmy i muszę powiedzieć, że przerąbana robota bez zdejmowania kolektora ssacego jeden wąż jest upierdliwy szczególnie nr 3 http://www.realoem.com/bmw/pl/showpa...diagId=11_2194 męczyłem się z nim chyba z 1,5 godziny. Co mnie najbardziej zaskoczyło mało pozytywnie to fakt, że odma nie była wymieniana od nowości, odpływ co idzie do odmy był zapchany (tak jak pisał Paul), dlatego nic nie mogło spływać (czyszczenie tego też troszkę mi zajęło), dwa węże nr 2 i 4 były pęknięte dlatego też wiem skąd się brał olej. Co do rzeczy które jeszcze by można wymienić to uszczelka przepustnicy też można ją prewencyjnie wymienić.