Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy w E38.

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy w E38.

    Postanowiłem założyć taki temat gdyż bardzo mnie on drażni, czytam dziesiątki ogłoszeń i sam już nie wiem gdzie jest pisana prawda gdzie nie.


    Moje pytanie dotyczy jakie systemy bezpieczeństwa, wspomagania i kontroli auta stosowanr były w E38 przed i po lifcie? Jakich systemów można sie spodziewać a jakich nie w różnych wersjach silnikowych, oczywiście najbardziej interesuje mnie benzyna. Zadaje to pytanei bo czasami widzę w opisach rocznika 95/96 że posiada ABS, EBD, PDC, ESP TCS ASC i mnóstwo innych których wogóle nie ma, to samo dotyczy poduszek powietrznych.

    Myślę że warto zrobić jakieś podsumowanie bo przyda się to ewentualnym kupującym autka.
    POzdrawiam

    Piotrek
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Przed liftem był ABS i czasem ASC+T. Po lifcie ABS i zamiast ASC+T jest ESP. ABS to standard, a obecność ASC czy ESP można poznać po tym że jest przycisk od wyłączania tego na panelu pod klimą. PDC (czyjniki parkowania) były i przed i po lifcie. To poznasz po obecności czyjników na zderzakach i również po przycisku na panelu.
    W ogłoszeniach często jest wypisane mnóstwo systemów ale to tylko dzięki fantazji i niewiedzy sprzedającego ;) Najlepiej wziąść VIN takiego auta i sprawdzić co powinno być na wyposażeniu.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Przed liftem był ABS i czasem ASC+T. Po lifcie ABS i zamiast ASC+T jest ESP. ABS to standard, a obecność ASC czy ESP można poznać po tym że jest przycisk od wyłączania tego na panelu pod klimą. PDC (czyjniki parkowania) były i przed i po lifcie. To poznasz po obecności czyjników na zderzakach i również po przycisku na panelu.
    W ogłoszeniach często jest wypisane mnóstwo systemów ale to tylko dzięki fantazji i niewiedzy sprzedającego ;) Najlepiej wziąść VIN takiego auta i sprawdzić co powinno być na wyposażeniu.
    ESP czy DSC??

  4. #4
    zdecydowanie DSC...



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  5. #5
    Oczywiście chodziło mi o DSC :D Zonk z pośpiechu ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    Systemem który jest bardzo skuteczny o czym przekonałem się niejednokrotnie tej zimy to DSC który był montowany za dopłatą

    Czujniki systemu ESP w BMW DSP ciągle monitorują następujące wartości:

    ˇ prędkość obrotową każdego koła

    ˇ kąt skrętu kierownicy

    ˇ przyspieszenie poprzeczne samochodu

    ˇ ciśnienie płynu hamulcowego w przewodach

    ˇ prędkość obrotową wokół osi pionowej samochodu

    ˇ aktualną prędkość jazdy samochodu

    ˇ aktualny moment obrotowy przekazywany na oś napędzaną

    ˇ aktualne przełożenie wybrane przez kierowcę lub przez komputer sterujący automatyczną skrzynią biegów

    W niektórych rozwiązaniach uwzględniane są dodatkowo takie parametry jak:

    ˇ masę pojazdu

    ˇ ciśnienie w ogumieniu (system kontroli cisnienia),

    ˇ różnice w wysokości lub rodzaju rzeźby bieżnika poszczególnych kół (porównanie prędkości obrotowej kół).



    Porównania systemów różnych marek - zobacz jak wypadło BMW ;)

    http://www.youtube.com/watch?v=f3zLpNxHris


    Jeśli chcesz sprawdzić dokładnie auto bierzesz właściciela z autkiem do salonu i tam go dokładnie prześwietlą.


    Ogłoszenia gdzie piszą w opisach aut totalne bzdury powinny być w jakiś sposób monitorowane np. przyjadę na oględziny auta gdzie właściciel podaje kod do możliwości wystawienia komentarza. Komentarze te powinny być widoczne dla każdego - co zniechęciłoby drobnych handlarzyków którzy składają auta z dwóch i pół i zbijają ceny dobrych, zadbanych samochodów.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Przed liftem był ABS i czasem ASC+T. Po lifcie ABS i zamiast ASC+T jest ESP. ABS to standard, a obecność ASC czy ESP można poznać po tym że jest przycisk od wyłączania tego na panelu pod klimą.
    Chyba wszystkie E38 mają ABS, dodatkowo mogą mieć ASC lub DSC (niezależnie od rocznika, znajomy ma DSC w roczniku 95) przy czym to ostatnie jest dużo bardziej zaawansowanym systemem i żeby naprawdę odróżnić które z nich jest w aucie trzeba zajrzeć pod maskę, gdyż nie wynika to z rozkodowania VIN'u a sugerowanie się samymi przyciskami pod klimą może skończyć się jak u mnie - na przycisku jest DSC a pod maską tylko ASC :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Czyli DSC w BMW to jest ESP?

    Filmik bardzo fajny pokazuje możliwosci bemki.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    130
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Czyli DSC w BMW to jest ESP?

    Filmik bardzo fajny pokazuje możliwosci bemki.
    Tak:)

    Oznaczenia systemu stosowane przez producentów:

    ˇ Audi, Mercedes-Benz, Nissan, Volkswagen - ESP (Electronic Stability Program)

    ˇ Acura - VSA (Vehicle Stability Assist)

    ˇ BMW - DSC (Dynamic Stability Control)

    ˇ Buick StabiliTrak

    ˇ Cadillac StabiliTrak

    ˇ Chevrolet Active Handling System

    ˇ Ford - IVD (Interactive Vehicle Dynamics) - "AdvanceTrac"

    ˇ Lincoln AdvanceTrac

    ˇ Porsche - PSM (Porsche Stability Management)

    ˇ Subaru - VDC (Vehicle Dynamic Control)

    ˇ Toyota - (Vehicle Skid Control) lub VSC (Vehicle Stability Control)

    ˇ Volvo - DSTC (Dynamic Stability and Traction Control System)

    ˇ Oldsmobile - PCS (Precision Control System)

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Przed liftem był ABS i czasem ASC+T. Po lifcie ABS i zamiast ASC+T jest ESP. ABS to standard, a obecność ASC czy ESP można poznać po tym że jest przycisk od wyłączania tego na panelu pod klimą.
    Chyba wszystkie E38 mają ABS, dodatkowo mogą mieć ASC lub DSC (niezależnie od rocznika, znajomy ma DSC w roczniku 95) przy czym to ostatnie jest dużo bardziej zaawansowanym systemem i żeby naprawdę odróżnić które z nich jest w aucie trzeba zajrzeć pod maskę, gdyż nie wynika to z rozkodowania VIN'u a sugerowanie się samymi przyciskami pod klimą może skończyć się jak u mnie - na przycisku jest DSC a pod maską tylko ASC :P
    Napisałem, że ABS to standard. A dlaczego po nr VIN nie sprawdzisz takiego wyposażenia? Przecież w ASO otrzymasz pełną informację (o posiadaniu DSC, PDC itp róznież). Przyciski to tylko taka wstępna informacja ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •