Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Problem z pompą paliwa. Auto nie odpala.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno

    Post Problem z pompą paliwa. Auto nie odpala.

    Witam.
    Silnik m30b30. Auto nie wskazuje mi poziomu paliwa na zegarach, więc jakieś 4 miesiące temu raz zdarzyło się, że tego paliwa zabrakło. Po tym jak dolałem 40 litrów odpaliło normalnie, ale zaczęło szarpać podczas przyspieszania na benzynie. Ok - pompa paliwa do wymiany. We wtorek zeszły jadę do pracy, auto normalnie odpaliło, ujechałem z 400 metrów i kaplica. Bez szarpnięć, bez w ogóle żadnych oznak, auto zgasło. Wepchnąłem do znajomego na podwórko i do pracy pojechałem swoim drugim samochodem. Po pracy chciałem auto zaciągnąć do domu. Pojechałem po nie, wsiadam, przekręcam kluczyk - odpalił. Za chwilę zgasł. Po 10 sekundach znowu odpalił i znowu zgasł. Ciągnę auto do domu.

    Po powrocie do domu pierwsze co mi przyszło na myśl, to pewnie czujnik położenia wału. Miałem akurat drugi na podmiankę, więc podmieniłem. Auto nie chciało odpalić mimo to. Wyjąłem więc przekaźnik od pompy paliwa (ten biały) i pomyślałem że pokręcę bez niego bo może świece są zalane i teraz non stop dolewam paliwa i dlatego nie odpala. Pokręciłem tak "na sucho" kilka razy, wrzucam przekaźnik na miejsce, przekręcam i auto chodzi. No bomba - naprawiłem! :) Akumulator trochę siadł, więc podłączyłem go do ładowania i zostawiłem tak na jakieś 5-6 godzin. Po tym czasie wpadam do garażu, żeby odłączyć i myślę sobie - sprawdzę czy odpala. Odpalił bez problemu. No to ja zadowolony cały zamykam auto i śmigam do domu spać, bo rano do pracy. Wyszedłem z domu wcześniej niż zwykle o 20 minut, bo może nie odpalić czy coś. No i jakbym zgadł. Auto kręci i nie chce odpalić. I tak jest do teraz.

    Trochę nie miałem czasu się nim zając ostatnio, więc zająłem się dopiero dziś. W między czasie przyszła druga pompa paliwa, bo stara tak czy inaczej była przytarta i auto niedomagało. Wymieniłem całą kompletną pompę paliwa. Wyczyściłem styki w przekaźniku. Odłączałem akumulator i podłączałem ponownie i nic. Auto nadal nie odpala.

    Aha - przed wyjęciem pompy zdjąłem wąż od paliwa tu przy listwie i włożyłem go do słoika. Kręcę kręcę, sąsiad trzyma słoik a tam nie leci nawet kropla. Po przechyleniu węża paliwo wylatywało, czyli że było w środku i nie był przewód zapowietrzony...

    Wymontowałem starą pompę, dałem ją pod prostownik i ku mojemu zdziwieniu pompa nadal żyje! I mieści się w niej całkiem sporo paliwa ;p i jeśli chodzi o szampon do włosów czy płyn do płukania tkanin to słabo się benzyna sprawdza ;p

    Aaaa i jeszcze jedno - w zbiorniku mam bardzo dużo paliwa, prawie pełno bo po tym jak mi wtedy gasła to tankowałem w sumie za każdym razem jak byłem po LPG to 10 litrów benzyny wlewałem.

    Gdzie szukać przyczyny? Przekaźnik padł? Jak go sprawdzić? A może jest gdzieś bezpiecznik pompy paliwa?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Regulator ciśnienia paliwa

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Regulator podmieniony i niestety to też nie to. Poza tym sprawdzałem go czy nie daje paliwa na kolektor i był ok (kiedy jeszcze silnik odpalał). Chyba jednak widzę już gdzie mam błąd. Który przekaźnik jest odpowiedzialny za pompę? Pomarańczowy czy biały? Ja wyjmowałem i czyściłem biały. A w niektórych źródłach jest napisane że to pomarańczowy.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Wsadz jakikolwiek przekaznik, bialy jest od motronica z tego co pamietam, czyli ten drugi. Mozesz na "krotko" czyli blaszki z przekaznika docisnac chocby tasma. Powinna od razu brzeczec pompa po wsadzeniu.

  5. #5
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Z tego co kolega opisał, a ja zrozumiałem to problem jest już z podaniem paliwa na listwę.
    Sugeruję
    - sprawdzić bezpiecznik pompy, nie napisałeś roku produkcji, ale z reguły jest to nr23
    - w obecnym stanie pokręcić silnikiem i w tym samym czasie np. sąsiad niech słucha czy pompa pracuje
    - jeżeli pompa nie pracuje należy zmostkować terminale gniazda przekaźnika pompy 30 i 87, to spowoduje załączenie się pompy na stałe

    Co do przekaźników, który od czego, popatrz TUTAJ
    Od pompy jest pomarańcz.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 26-03-2016 o 07:55

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Poruszałem pomarańczowym przekaźnikiem i za którymś razem chlusnęła paliwem. Założyłem wąż i auto od razu odpaliło. Dałem jej pochodzić z 10 minut i nie gasła ani nic takiego. Super. Odpaliłem i zgasiłem kilka razy i było dobrze. Poskręcałem puszkę ecu, puszkę bezpieczników no i chciałem się przejechać. Niestety, auto znowu nie odpala.

    Yaz - zrobiłem tak jak mówiłeś i wąż od paliwa widocznie się poruszał w momencie stykania. Próbowałem przy pomocy sąsiada odpalać z jednoczesnym zwieraniem tych pinów i niestety auto sie nie odezwało nawet na chwilę. Powstał jeszcze jeden problem - zworka wysunęła się jednym końcem i ten koniec dotknął na sekundę obudowę ECU. Zaiskrzyło i teraz już pompa nie startuje. Tak samo przekaźnik biały nie reaguje. Zworki też nic nie dają. Coś spaliłem, wiem już. Tylko co? Mam nadzieję, że tylko któryś bezpiecznik. Próbowałem namierzyć który ale się nie udało...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Dlatego też ja stosuję rozbebeszony i owinięty taśmą przekaźnik - zasada działania taka sama jak mostkowanie - pompa powinna być słyszalna w momencie wsadzenia przekaźnika w gniazdo.
    Wszelkie przekaźniki, bezpieczniki masz opisane w linku Yaza, z resztą tematów o tym było kilka.
    Na Twoim miejscu przeleciałbym wszystkie gniazda przekaźników, bezpieczników i komputerów kontakt sprayem.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Nino czy przeczytales caly moj post? Myślisz ze cos sie spalilo czy nie?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez jacek44 Zobacz posta
    Nino czy przeczytales caly moj post? Myślisz ze cos sie spalilo czy nie?
    A czy ja byłem przy tym jak grzebałeś? NIE
    Masz miernik i potrafisz się nim obsługiwać? Jeśli tak - super.
    Teraz musisz na prawdę tropić - wiem, że możesz być zdenerwowany, ale to nie jest wóz, że podepniesz kompa i wiesz gdzie szukać.
    Spalić mógł się bezpiecznik, komputer, nie wiem.
    Trzeba szukać.
    Ja z tym problemem borykałem się kilkukrotnie i jestem wyposażony w wiaderko przekaźników ze szrotu, 2 pompy i inne pierdoły.
    Jeśli miałeś w baku więcej jak 20 L benzyny, to pompa z automatu dla mnie odpada. Przyczyną jest pierdoła.
    Ale jak iskry poszły, to tak jak wyżej.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Może mój poprzedni post źle zabrzmiał, chciałem się tylko upewnić, bo największy problem opisałem na końcu i myślałem, że może odpowiedzi do kolegi Yaz już nie czytałeś, wybacz :)


    Mam miernik. Myślę że potrafię się nim obsługiwać, ale nie jestem pewien - opiszę co robię może ktoś mnie poprawi.


    1. Kabel z PLUSEM dotykam do tego wystawionego plusa pod maską. Minusem dotykam bezpiecznik i pokazuje mi wtedy 12v. To chyba jest coś nie tak tutaj... Przy niektórych bezpiecznikach sprawdzam plusem i mi pokazuje 12v, a przy tym numer 23 i dwóch innych muszę sprawdzać minusem żeby pokazało 12v.

    2. Kabel z plusem daję do PLUSA pod maską. Kabel z minusem wtykam gniazda pod przekaźnikiem. Pokazuje mi 12v. Jeśli zrobię odwrotnie, to miernik tylko piszczy i pokazuje ->/- coś takiego jak obok...


    A i tak już z ciekawości - dlaczego powyżej 20 litrów uszkodzenie pompy odpada? Kiepski ze mnie elektryk jest, a paliwa mam prawie pełen zbiornik. Cała pompa jest zamoczona w benzynie.

    I pytanie bonusowe - jak próbnikiem elektrycznym sprawdzić czy prąd dochodzi do wtyczki pompy?

Podobne wątki

  1. Po zabawie w iNPA auto nie odpala
    Przez Galstyan w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 19:27
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 22:15
  3. [silnik] Bendix się wiesza? Auto czasem nie odpala.
    Przez Inur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:01
  4. Auto zgasło i nie odpala
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •