Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Odstające boczki drzwi przy listwie

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Odstające boczki drzwi przy listwie

    Witam :) Ostatnio zabrałem się za wymianę szybek w mojej e38 na atermiczne i przy tej okazji rozebralem boczki i niestety po załozeniu ich spowrotem odstają one od chromowanhych listewek pod szybą o jakieś kilka mm :/

    Sęk w tym że te boczki są zrobione z jakiegoś sklejko-wiórowego-badziewia i elementy które leżą na zapinkach poprostu się deformują. Odginają się "na zewnątrz" co powoduje odstawanie całej gornej części boczku. Pewnie wielu z was rozbierało swoje bunie i wiecie jak to wygląda....


    W związku z tym moje pytanie czy macie na to jakiś patent? Ilu z Was ma ten problem....?

    jutro planuję z tym powalczyc, może jakiś metalowy plaskowniczek żeby to usztywnić....? Macie jakies pomysły? :)

  2. #2
    Jak byś wrzucił fotkę, to byłoby łatwiej coś doradzić.... przypuszczam, że wystarczy mocniej puknąć w górną część nad listwą, żeby wskoczyły w zapinkę.

  3. #3
    kiedyś tez to przerabialem i faktycznie trudno włozyc tak aby nie odstawało. Ostatnio wpadlem na pomysł; mozna zdemontowc bardzo łatwo te chromowe listwy, co co ulatwi włożenie boczków w zapinki a potem wcisnąc listwe od góry i powinno byc OK. W każdym badż razie spróbuj może się uda ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Zawsze jak ściągam boczek, to mam zapas nowych kołeczków. Mocno dociśnij/uderz i nie będzie nic odstawać ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nie w tym rzecz, na zapinki wchodzi dobrze, tyle że ten caly pas co idzie wlasnie w zapinki jest rozgięty zwłaszcza przy końcach :/ i dlatego mimo to ze jest w zapince to górą odstaje. Dzisiaj zrobię fotki jak to u mnie wygląda.

    Druga rzecz, to czy po oderwaniu tej maty izolujacej pod boczkiem trzeba ją jakoś specjalnie ponownie przykleić żeby byla szczelna? U mnie jest na jakimś takim lepkim kicie który trzyma ale napewno nie dokładnie. Domyslam sie, że ma to wplyw na wytlumienie wnetrza....

  6. #6
    Albo się uda puknąć i wskoczy albo nie. BMW od wielu lat ma problem z odstającymi boczkami. Nie wiem jak było w starszych modelach, ale w E30, E32 E34 była to prawdziwa plaga.W późniejszych modelach było już lepiej. W dalszym ciągu lubiły odstawać, zwłaszcza przy tej krawędzi co są zamki drzwi i na dole, ale nie było to już na taką skalę jak w latach 80. i pierwszej połowie 90. Od góry raczej się nie deformowały, co najwyżej na samych boczkach materiał się odklejał. Tak więc kombinuj, może rzeczywiście z nowymi zapinkami się uda, bo akurat z górnymi krawędziami nie było raczej problemów.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Druga rzecz, to czy po oderwaniu tej maty izolujacej pod boczkiem trzeba ją jakoś specjalnie ponownie przykleić żeby byla szczelna? U mnie jest na jakimś takim lepkim kicie który trzyma ale napewno nie dokładnie. Domyslam sie, że ma to wplyw na wytlumienie wnetrza....
    U mnie ten "kit" jak rozbierane były drzwi to trzymał na prawdę solidnie. I po ponownym przyklejeniu jest ok. Nie wiem po ilu oderwaniach on traci swoje właściwości, ale raczej jest dość trwały, więc może ktoś kiedyś coś nie tak poskładał z tymi drzwiami? Może jakiś syf się do niego poprzyklejał i teraz nie łapie dobrze?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    zdejmij chromy, zakladaj na boczek a pozniej calosc na drzwi i tyle, inaczej odstaje

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Mam ten sam problem z jednym boczkiem chętnie wyprubuje ten sposób-jeżeli się niesprawdzi ,cóż będzie trzeba założyć nowe zapinki ;)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    37
    Ja również miałem ten sam problem - odchodził mi boczek spod tej chromowanej listewki, tzn. nie dało się go dokładnie docisnąć tak żeby się jakby 'zatrzasnął'. A nawet kiedy mi się to udawało, wystarczyło, że ktoś walnął mocniej drzwiami i było znowu to samo.

    Poradziłem sobie poprzez dodanie cieniutkiej stalowej podkładki (ok. 45x3 mm). Podłożyłem ją w miejsce w któtym zwykle odchodził 'boczek' i umieściłem pomiędzy nim a listewką. Teraz siedzi na tyle mocno, że jest ok.

    Ale muszę przyznać, że też się z tym namęczyłem. Byłem już tak zdesperowany, że w przypdadku niepowodzenia powyższego planu, miałem zamiar użyć do tego 'kropelki'. ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •