Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Olej w kolektorze dolotowym

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    9
    BMW
    e38
    Skąd
    lubuskie

    Post Olej w kolektorze dolotowym

    Witam
    Posiadam E38 3,5l 99r. Silnik nie równo mi prasuje, telepie całą budą i w trakcie jazdy potrafi też zgasnąć (automat). Dzisiaj zdemontowałem przepustnicę i znajdował się na niej olej. Jak zaglądnąłem do kolektora dolotowego do którego jest przykręcana przepustnica widać sporo oleju. Co może być tego przyczyną ? Wadliwa odma? Ktoś kiedyś zalał za dużo oleju ? Czy ten olej może być przyczyną złej pracy silnika ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Naturalnie, kolektor do zdjęcia i wyczyszczenia, oringi wtrysków do wymiany, ogólne czyszczenie i wymiana uszczelek i wężyków podciśnienia, poszukaj na forum temat wałkowany.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    Olej do kolektora może dostać się tylko przez odme. Normalne jest ze będziesz miał olej w kolektorze nawet przy sprawnej odmie ponieważ jeśli od ma nawet w minimalnych ilościach puszczala olej do kolektora to przez lata cały będzie zaolejony. Problem jest w tedy gdy silnik bierze olej i kopci przy odpalaniu wtedy trzeba już wymienić odme.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    9
    BMW
    e38
    Skąd
    lubuskie
    Byłem dzisiaj na diagnostyce. Okazało się, że nie działa mi przepływomierz, błąd czujnika wałka rozrządu, spalania skukowego oraz przestawiony jeden vanos. Zdjęcie informacji o vanosie: http://zapodaj.net/images/ecdef84ecb1ee.jpg
    Czeka mnie prawdopodobnie szukanie nowego silnika ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    A niby czemu chcesz wymieniać silnik? Bo vanosy do roboty? I tak 90% tych silników ma padniete vanosy a w pozostałych 10% niebawem padną.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Widzę, że byłeś u Pana Sławka w Zielonce. Mam nadzieję, że to nie on wystawił diagnozę padniętego silnika. Kup przepływykę, czujnik wałka, zrób porządnie dolot a potem zacznij wymieniać silnik :). Rusz głową poczytaj, popracuj, będzie git.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    9
    BMW
    e38
    Skąd
    lubuskie
    On w mechanikę się nie bawi ale powiedział, że jest coś z vanosem lub przestawiony rozrząd ;) i dał namiar na mechanika. Powiedział też, że błąd wałka rozrządu może być skutkiem vanosa, można to jakoś zweryfikować ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Marzy im się kaska :). Ile dasz tyle wezmą. Zrób tak jak mówię, kup przepływkę bo to podstawa i czujnik wałka prawdopodobnie masz uwalony. Potem kasowanie błędów jak coś dam Ci namiar na kogoś z kompem spod Głogowa żebyś znowu nie przebulił. Powinno być już dobrze a Vanosy i tak do wymiany, ale to kiedyś tam przy okazji zmiany rozrządu jak będzie czas i kasa.

    Gdyby dalej mocno kulała to rób to co pisałem na początku dolot. Oczywiście mogę się mylić, ale tą drogą powinieneś poprawić sobie humor i zachować sporo gotówki.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  9. #9
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    Vanosy łatwo zdiagnozować - zarówno czujniki jak elektrozawory. Tylko do tego trzeba mieć oscyloskop i człowieka umiejącego odróżnić PWM od on-off.
    Robiłem vanosy już nie raz, a zdarzyło się widzieć stan po samoczynnym odkręceniu śruby wałka... Nikt nie wiedzał dlaczego nie gada vanos na banku 2.

    1) -4 deg na vanosie to nie tak dużo - i nie powoduje gaśnięcia silnika.
    2) gaśnięcie z powodu awarii czujnika występuje prawie zawsze na wolnych obrotach przy zatrzymywaniu
    3) naprawa vanosa to max 3000 - i masz pewność bo to Twój silnik, a nie jakiś z rozbiórki
    4) taki wydruk to tylko częściowa informacja, a pełna informacja to odczyt pozycji wałków w czasie jazdy

    tu sobie czytnij:
    http://7er.pl/showthread.php/10107-m...dium-przypadku
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. [silnik] Klapki w kolektorze
    Przez zwracam w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 07:56
  2. [silnik] Olej w kolektorze ssącym - drgania silnika 4.4
    Przez zdecydowanieja w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 16:34
  3. [silnik] Ciśnienie w kolektorze
    Przez Aban w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 20:48
  4. [skrzynia] Czy mozna mieszac olej w 5hp24, jaki olej zalac ?
    Przez matraks w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 02:07
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 13:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •