Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: problem z automatem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica

    problem z automatem

    Mam taki problem że wracałem dziś z miasta do domu (jakieś 15km) i autko przestało jecheć. działa tylko wsteczny a po mocnym dodaniu gazu pojawiają się błędy : getriebenprogramm i betriebsanleitg oraz giną z licznika tryby zkrzyni (e,s,m natomiast 1 2 3 d p r n są). zaraz przedtym po mocniejszym dodaniu gazu miała objaw "ślzgającego się sprzęgła "
    Zapraszam
    www.bmwfan.pl

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    kłania sie remont skrzyni - objawy które opisujesz są typowe dla nagminnie padającego forwardu w tej skrzyni


    tak z czystej ciekawości, czy te wypowiedzi dotyczą tego samego auta w którym padła ta skrzynia:

    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    Skrzynia biegów, zmienia ładnie, nie opóźnia zmian, nei zmienia szybciej, nie ślizga, działa jak należy.
    ... tym autem juz mozna cieszyć sie bezproblemową jazdą. Reczę głową że kolega spokojnie zajedzie do domu.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    kłania sie remont skrzyni - objawy które opisujesz są typowe dla nagminnie padającego forwardu w tej skrzyni


    tak z czystej ciekawości, czy te wypowiedzi dotyczą tego samego auta w którym padła ta skrzynia:

    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    Skrzynia biegów, zmienia ładnie, nie opóźnia zmian, nei zmienia szybciej, nie ślizga, działa jak należy.
    ... tym autem juz mozna cieszyć sie bezproblemową jazdą. Reczę głową że kolega spokojnie zajedzie do domu.
    dokładnie tak a w dotatku skrzynia pracowałajak należy nie opóźniała zmian nie szarpała nie ślizgała olej czysty nie śmierdzi nic nie zgrzytało tylko wczoraj nagle przestało jechać

    ps jest możliwe żeby tarczki tak nagle poleciały
    ps czyz takim remontem zmieszcze się w 2 klockach
    Zapraszam
    www.bmwfan.pl

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez micky1987
    dokładnie tak a w dotatku skrzynia pracowałajak należy nie opóźniała zmian nie szarpała nie ślizgała olej czysty nie śmierdzi nic nie zgrzytało tylko wczoraj nagle przestało jechać

    ps jest możliwe żeby tarczki tak nagle poleciały
    ps czyz takim remontem zmieszcze się w 2 klockach
    uszkodzenie forwardu w 4hp22/4hp24 wynika z wewnętrznego rozszczelnienia któremu po określonym czasie ulega każda z tych skrzyń, ciśnienie niszczy zespoły tarczek po kolei na wszystkich biegach, dlatego skrzynia wymaga kompleksowego remontu

    ile kosztuje taki remont zależy od danego serwisu, z forumowych wypowiedzi wynika że rozbieżności w kosztach są ogromne
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    kłania sie remont skrzyni - objawy które opisujesz są typowe dla nagminnie padającego forwardu w tej skrzyni


    tak z czystej ciekawości, czy te wypowiedzi dotyczą tego samego auta w którym padła ta skrzynia:

    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    Skrzynia biegów, zmienia ładnie, nie opóźnia zmian, nei zmienia szybciej, nie ślizga, działa jak należy.
    ... tym autem juz mozna cieszyć sie bezproblemową jazdą. Reczę głową że kolega spokojnie zajedzie do domu.
    Tak, to ten samochód, ze skrzynią nie było żadnych problemow, zresztą kupujący to potwierdza.

    Niestety ale jakiś pech kolege przesladuje. Mam nadzieje że sobie z tym poradzi.

    Ale czy własnie tarczki nie zuzywają się stopniowo?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez micky1987
    dokładnie tak a w dotatku skrzynia pracowałajak należy nie opóźniała zmian nie szarpała nie ślizgała olej czysty nie śmierdzi nic nie zgrzytało tylko wczoraj nagle przestało jechać

    ps jest możliwe żeby tarczki tak nagle poleciały
    ps czyz takim remontem zmieszcze się w 2 klockach
    uszkodzenie forwardu w 4hp22/4hp24 wynika z wewnętrznego rozszczelnienia któremu po określonym czasie ulega każda z tych skrzyń, ciśnienie niszczy zespoły tarczek po kolei na wszystkich biegach, dlatego skrzynia wymaga kompleksowego remontu

    ile kosztuje taki remont zależy od danego serwisu, z forumowych wypowiedzi wynika że rozbieżności w kosztach są ogromne
    to wydaje się być bardziej prawdopodobne:
    Sprzęgło do jazdy w przód (forward)
    przykład budowy

    Sprzęgło (forward), do jazdy w przód pracuje zawsze przy przełożeniach skrzyni w przód i jest wyłączane przy przełożeniu do jazdy w tył. Na przykład w skrzyni 4HP22 sprzęgło to współpracując z innymi dodatkowymi różnymi zestawami sprzęgieł, pracuje na wszystkich biegach w przód, a w skrzyni AX4S sprzęgło to nie pracuje oczywiście na biegu wstecznym, ale nie pracuje również na biegu czwartym. Praca sprzęgła do jazdy w przód polega na blokowaniu elementu z nim współpracującego względem obudowy tego sprzęgła. Blokada następuje zestawem tarczek i separatorów znajdujących się wewnątrz obudowy sprzęgła ściskanych tłokiem siłownika. Z układu sterowania skrzyni na siłownik pod ciśnieniem podany jest olej. W większości modeli skrzyń automatycznych z obudową sprzęgła do jazdy w przód połączony jest wałek przeniesienia momentu obrotowego. Połączenie wałka może być trwałe lub rozłączalne. W drugim przypadku na wałku znajduje się wielowpust zewnętrzny, którym wałek wchodzi w wielowpust wewnętrzny obudowy sprzęgła do jazdy w przód. Wałek ten przenosi moment obrotowy z konwertora. W wielu przypadkach otwór w wałku przeniesienia momentu obrotowego wykorzystany jest do podania oleju na wysokie sprzęgło konwertora (lock-up). Zewnętrzna część obudowy sprzęgła do jazdy w przód jest również wykorzystana do współpracy z innymi elementami.




    Nadmierne zużycie tarczek i separatorów sprzęgła do jazdy w przód powoduje obracanie się obudowy sprzęgła z większą prędkością obrotową niż prędkość obrotowa współpracującego blokowanego elementu. W efekcie jest to przyczyną poślizgu skrzyni na wszystkich biegach, z którymi współpracuje sprzęgło do jazdy w przód.
    I nie piszą nic o uszkodzeniu reszty sprzęgieł
    Zapraszam
    www.bmwfan.pl

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez micky1987
    W efekcie jest to przyczyną poślizgu skrzyni na wszystkich biegach, z którymi współpracuje sprzęgło do jazdy w przód.
    I nie piszą nic o uszkodzeniu reszty sprzęgieł

    efekty "stopniowego" zużycia tarczek są właśnie takie jak sobie sam napisałeś powyżej.

    obaj wraz z poprzednim właścicielem zeznaliście że skrzynia nie przeciągała ani nie ślizgała biegów więc obecnie uszkodzenie wynika z tego o czym napisałem w swoim pierwszym poście a nie ze zużycia tarczek sprzęgłowych w zespole 1 biegu do jazdy w przód w tej skrzyni
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    tak zgadzam się żę nie jest to związane z zużyciem tarczek i separatorów tylko problem tkwi w hydraulice.
    natomiast nie rozumiem dlaczego miały by się przez to spiep.... reszta sprzęgieł na poszczególnych biegach.
    moim zdaniem nastąpiło rozszczelnieni w układzie chydraulicznym sprzęgła do jazdy w przód (forward) i przez to nie ma biegów do przodu.
    Aczkolwiek nigdy nie naprawiałem automatu i nawet nie wiem jak to wygląda więc to tylko moje przypuszczenia.
    Jutro wyjmę skrzynię rozbiore to zobacze co i jak
    ps zrobię też fotki może się przydadzą innym użytkownikom
    pozdro
    Zapraszam
    www.bmwfan.pl

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    Micky, a powiedz mi jeszcze, (to pytanie padło na innym foryum również) czy jak padły Ci szczotki w alternatorze, to holowałes auto czy na lawecie jechało?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    nie cholowałem zabrałem aku i ładowałem przez noc następnego dnia pojechałem z kumplem założyłem aku i dojechałem do domu
    Zapraszam
    www.bmwfan.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •