Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Tempomat problem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    38
    BMW
    740ia
    Skąd
    Jugoslaw/Piaseczusets

    Post Tempomat problem

    Czesc,
    mam problem z tempomatem. Walcze z nim na raty juz od pewnego czasu. Objaw byl taki, ze po wlaczeniu wlacznika na desce i zaprogramowaniu plusem na kierownicy predkosci, auto zaczyna mocno przyspieszac, po czym slychac dzwiek pod kierownica (nie wiem przekaznik?) i w zaleznosci od predkosci, jesli ponizej 100 samochod zwalnia, jesli powyzej 100 gasnie kontrolka tempomatu i nie da sie go uruchomic az do wylaczenia silnika. Niezaleznie czy wciskam plus czy minus na kierownicy samochod probuje przysieszac. Co ciekawe ze dwa, trzy razy tempomat dzialal normalnie i bylo to w niskich ujemnych temperaturach otoczenia.

    Zaczalem od nastawnika pod maska. Rozebralem, w srodku wszystko ok, chodzi luzno, nie jest skorodowane, zatarte etc. Linka rowniez chodzi luzno, nie jest zblokowana w pancerzu. Nastepnie po wielu trudach ogarnalem kabel i probowalem sprawdzic bledy. INPA nie laczy sie z modulem blad IFH-0009. DIS rowniez nie laczy sie z modulem GR2 (modul does not response). Diagnoza prosta walniety modul, na poczatku proba przelutowania, bylo podejrzenie ze jakies zimne luty mogly byc, niestety zero rezultatu, wiec uzywka z allegro. Numer czesci 8375497. Podlaczam DIS zeby przekodowac modul niestety znowu modul does not response... Co ciekawe, tempomat nie wlacza sie teraz na desce, tylko przyciskiem 0 na kierownicy (serducho, z taki auto wyszlo z fabryki). Podejrzewam, ze modul z nowszej fury i tak byl zakodowany. Podczas jazdy objawy na nowym module takie same jak na starym.

    Moze ktos cos podobnego przerabial, bo juz nie wiem, w ktora strone isc. Gdzie nie popytam to nikt nie slyszal, zeby ktos mial problem z tempomatem... Prawdopodbienstwo padniecia modulu tempomatu wszyscy okreslaja mi na 0, wiec prawdopodobienstwo ze kupilem modul tez walniety i w taki sam sposob chyba ponizej 0:) Po za tym nie ma zadnych bledow na stale. Raz na jakis zas swieci sie kontrolka trakcji, ale gdy poruszam linka od przepustnicy trakcji to gasnie, wiec raczej zwiazku nie widze.

    Sorry ze bez polskich znakow, ale tylko taki sprzet pod reka, ktory po polsku nie bangla

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Bez diagnozy modułu tempomatu i silnika to zapewne szukanie po omacku.

    Kiedyś miałem E46, gdzie po uruchomieniu tempomatu kontrolka gasła i nie można było ją uruchomić do następnego uruchomienia silnika.
    Winowajcą był przepływomierz, którego był błąd w sterowniku silnika
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    38
    BMW
    740ia
    Skąd
    Jugoslaw/Piaseczusets
    W silniku wychodzi niby tylko termostat i czujniki spalania stukowego. termostat do wymiany, a te czujniki podobno jakies zwarcie maja przez parciejace otuliny przewodow. Z modulem tempomatu w ogole nie da sie polaczyc. Dostalem podpowiedz ze przez usb nie zawsze wszytsko sie laczy tak jak przez rs232. Moze cos w tym byc

Podobne wątki

  1. Tempomat
    Przez Przemo25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2015, 08:21
  2. Tempomat
    Przez Pemodemon w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 10:32
  3. tempomat problem
    Przez bunioM3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 18:49
  4. tempomat ?
    Przez Artek410 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 21:02
  5. tempomat
    Przez damian23zgc w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2008, 14:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •