Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [opony] BARUM BRAVURIS

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    82

    [opony] BARUM BRAVURIS

    Chce kupić na lato nowe oponki firmy BARUM BRAVURIS 235/60R16 100W co o niej myslicie? Duzo odbiega jakoscia od opon firmy CONTINENTAL? (pragne przypomniec ze barum to firma continentala). A ja jako idealista i fanatyk mojego auta nie chce zeby Buńka miała gumy gorszej jakosci niz zalecil producent. Conti ida na pierwszy montaz ale z opinii jakie wyczytalem na necie wychodzi na to ze powyzsza Barumka jest praktycznie taka sama jak Conti tylko inaczej sie nazywa. A wy co o tym sadzicie?
    Ewentuanie jakie inne opony proponujecie w miare wysokiej jakosci? chciałbym sie w 2000zł zmiescic ale jesli oponki beda na prawde bdb. Moge zaplacic troche wiecej.

    http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW

  2. #2
    Miałem Barumy Bravuris w Vectrze i byłem bardzo zadowolony. Teraz też się długo zastanawiałem co kupić na lato i kupiłem w końcu Conti w takim właśnie rozmiarze jak szukasz i w takiej cenie jakiej oczekujesz (no 100zł więcej ;) ). Jakoś w kwietniu wchodzi do sprzedaży nowa opona Barum Bravuris 2. Ma bieżnik asymetryczny i kosztuje koło 500zł/szt. Można ją już zamawiać w sklepach.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    Ja stanowczo wszystkim odradzam opony Barum Bravuris, miałem 17-tki takie na przodzie, na tyle mialem Pirelli Pzero Rosso, auto było niesamowicie podsterowne, opony bardzo głośne, guma bardzo twarda, wogóle się nie zużywała, poprostu kawałki(klocki bieznika) odpadały, opona była w użytkowaniu na aucie od nowości, po jednym sezonie, DOT świeży. Póxniej zaczałem na niej łapać kapcie.

    Barumkom mówimy stanowcze NIE ;)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    Barumkom mówimy stanowcze NIE ;)
    ciekawe jakie byś miał wrażenia po Savie ;)

    a tak serio to faktycznie Bravuris w "dużych" rozmiarach raczej sie nie spisuje
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    Barumkom mówimy stanowcze NIE ;)
    ciekawe jakie byś miał wrażenia po Savie ;)

    a tak serio to faktycznie Bravuris w "dużych" rozmiarach raczej sie nie spisuje
    Sava była zamontowana na firmowym aucie Fiat Panda (zimówka) i jakoś sobie radziła, ale podejrzewam, że przygody mogłyby być podobne po pewneym czasie (miałem nówki Savy)

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Re: BARUM BRAVURIS

    Cytat Zamieszczone przez DAN V8
    ? (pragne przypomniec ze barum to firma continentala). .

    A ja pragne przypomniec ze kormoran to tez firma MICHELINA wiec jak zakladasz kormorany do 7??? a bravuris jest zajebiscie glosną oponą i absolutnie nienadaje sie na wode, sliska jak.... niewazne :hah:


    klik

  7. #7

    Re: BARUM BRAVURIS

    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    ... a bravuris jest zajebiscie glosną oponą i absolutnie nienadaje sie na wode, sliska jak.... niewazne
    No tu się muszę z Tobą Krzywy nie zgodzić. A przynajmniej nie do końca bo może zależy to od rozmiaru opony. Jak już pisałem miałem Bravurisy w Vectrze i nie były w cale głośne a na wode były wręcz rewelacyjne. Można było przejechać przez kałuże bez trzymania kierownicy i auto nawet nie drgnęło. Na suchym zachowywały się po prostu dobrze, ale na mokrym właśnie dostrzegłem ich zalety. Ale mówię, może to zależy od rozmiaru. W oplu to miałem 195 na 15" :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Ja mam w zestawie letnim Barumy i jestem zadowolony z ich użytkowania.

    Tu masz Krzywy tylko połowiczną rację - przynajmniej w moim odczuciu z użytkowania - barumy robią sie głośnmpowane, czyli jak troche powietrze pości z ciśnienia.

    Ogólnie to mi się na nich przyjemnie jeździ, a z kolei jak sie brałem za ich kupowanie, to myslałem też o fuldzie (wizualnie mi się podobały ), ale szefo serwisu oponiarskiego je odradził, że w tylnonapędowcach, a szczególnie wielo wahaczowych się bardzo lubią ząbkować - dałem mu wiarę, bo kakowscy taksiarze jeżdżący też beemkami się u niego serwisują.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    to ten szef zakladu oponiarskiego niewie co mowi, wcale nie wielowachaczowka ząbkuje opony a slabe amortyzatory, agresywna jazda i nieobciazone auto, wsiada przedstawiciel do octavi 1.9tdi i zapierdziela, silnik ciezki, tylek lekki i juz mamy wyząbkowane opony, a czy fulda ząbkuje??? osobiscie niepolecam wlasnie tego bravurisa bo jezdzilem w rozmiarze 205/55r16 i straszne byly na mokrym, kolega ma w lanosie i tez klnie na te opony, ale jak to damias napisal zalezy moze od rozmiaru, nawet nie moze a napewno

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    no tak, aby to w pełni porównać, trza by mieć ze 3 takie same auta i wszystkimi na raz jeździć.

    A tu jak ze wszystkim, każdy ma swoje zdanie.

    I jak wyżej pisałem, ja osobiście jestem bardzo zadowolony z ich używania w mojej e32.

    A z drugiej strony, to dawniej w poprzednim aucie (innym, przednionapędowym) miałem goodrich profiler2 i się fajnie sprawowały, ale troche szybko sięścierały jak na mój gust - miałem je 2 sezony i sprzedałem z autem, ale po zużyciu to do 4 już nie doczekały, choć to kwestia rozsądku obecnego właściciela
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •