Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: [mechanika] problem z automatem 5hp18

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    7

    [mechanika] problem z automatem 5hp18

    witam mam "maly" problem :( kupilem niedawno BMW e 32 730i V8 w automacie na pozur wszystko bylo ok ale po przejechaniu ok 20 km skrzynia weszla w tryb awaryjny i tak dojechalem do domu nastepnego dnia po odpaleniu auta skrzynia dzialala normalnie a po 8-10 km znow wyswietlil mi sie komunikat "getribeprogram" jak wylacze zaplon i odpale powturnie to znowu jest ok az do proby przerzucenia z 3na 4 bieg i tak w kolko bylem juz u mechanika ktory robi tylko BMW stwierdzil ze skrzynia jest do wymiany :( no to znalazlem w okolicy(slask) warsztat ktory zajmuje sie tylko automatami i pan nie widzadz ani tym bardziej nie jadac tym autem stwierdzil ze skrzynia jest do wymiany a koszt to 3000-4000 tys.gdy skrzynia jest w normalnym trybie to nie ma zadnych szarpniec zgrzytow itp. plynie zmienia biegi do 4 powiedzcie czy ta skrzynia to naprawde juz zlom czy tylko trafilem do zlego warsztatu
    P.S olej i filtr w skrzyni wymienilem

  2. #2
    Jak ktoś Ci podaje diagnoze i kosztorys przez telefon bez wcześniejszego badania to już założenia nie ma co z nim kontynuować dyskusji ;) Przecież to trzeba sprawdzić organoleptycznie co się dzieje ze skrzynią i wtedy można mówić o kosztach naprawy itp :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Jak jesteś chory idziesz do przychodni, a nie przez telefon.

    Jak gościu daje diagnoze nie widząc nawet sprzęta, to jest z niego dupa wołowa.

    Jedź gdzie indziej, może na początek podepnij auto do komputera i posprawdzaj błędy no i je wykasuj.
    Dodatkowo zrób wymianę oleju (choć nie koniecznie), ale odkręć misę skrzyni i sprawdź, czy w środku nie ma syfu - szlamu i opiłków, lub nawet wiór stalowych.

    A skoro skrzynia siadła tuż po kupnie auta, to ścigaj sprzedającego, że Ci sprzedał bubla
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  4. #4
    Przecież kolega napisał że wymienił olej i filtry więc po co kolejny raz.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    no tak - nie doczytałem pe-esa

    A stąd pytanie - stary olej był w miarę czysty czy brudny, czy może śmierdział wysmażeniem ?
    Dużo było syfu w skrzyni, jeśli był - na misie ?
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    7
    oleju bylo malo ale nie byl bardzo zesmolony na magnesach w misce bylo troszke paprochow ale nie byly to wiorki a raczej taka miazga i naprawde nie bylo tego dużo
    P.S Hubertus widze ze jestes z Krakowa znasz moze ten warsztat www.axod.pl
    biuro@axod.pl
    Kraków, ul.Prądnicka 36 bo chyba sie do nich wybiore odemnie jest to kawalek ale podobno wiedza co robia

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    7
    dzieki za rady skrzynia naprawiona znalazlem kolesi ktorzy naprawiaja skrzynie i wymienili mi "kosz forwardu" "kosz "F" kosz D-G oraz uszczelnienia olej i filtr i jest ok koszt tylko i aż 1600 ale zawsze to nie 4000 :P

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Witam odświeżę temat mam skrzynię 5hp-18 silnik 3.0 V8 olej i filtr w skrzyni zmieniałem na początku roku i wlali mi Dextron III i ogólnie skrzynia dobrze zmienia biegi ale jak przełącza z 2 na 3 to czuć delikatne szarpnięcie (czytałem trochę po forach i juz spotkałem kilka identycznych przypadków) i to nie zawsze najczęściej gdy jadę pod górkę lub dynamicznie przyśpieszam jak rozpędzam się normalnie to jest ok
    Drugi objaw jak trochę pojeżdżę to przy wbijaniu R czuć stuknięcie jak rano odpalę auto to na zimnym silniku jak wbijam R jest ok.

    Dodam że jak włączę tryb Sport to nawet jak chcę szybciej przyśpieszyć to zmiana 2 biegu na 3 odbywa się o wiele lepiej nie czuć tego szarpnięcia jest o wiele lepiej niż w normalnym trybie.

    I teraz moje pytanie na jaką usterkę mogą wskazywać opisane objawy
    -niskiego stanu oleju,
    -jakiejś usterki elektronicznej np sterownika,
    -czy wskazuje to na uszkodzenie mechaniczne,

    Z góry dzięki za podpowiedzi.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    siema słuchaj mi tam raz na pare miesiecy tez coś stuknie czy puknie podejrzewam elektrozawory ale wystarczy dbać o filtr i olej po każdej zimie i skrzynia nie powinna klęknąć. pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Wiesz raz na parę miesięcy jak puknie to bym się tym nie przejął nawet :) mi dość często przy obciążeniu bądź dynamicznym rozpędzaniu stuknie ale tylko gdy przełącza z 2 na 3 i nieraz gdy wbijam R może ktoś z was miał podobne objawy?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •