Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: [mechanika] problem z automatem 5hp18

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Cytat Zamieszczone przez Banol Zobacz posta
    Szarpnięcia przód - sterowanie
    Czy to oznacza że winny może być sterownik od skrzyni biegów? Czy raczej uszkodzenie mechaniczne?

    Ogólnie radze sobie z tym że wyczuwam kiedy zmieni bieg puszczam trochę gazu to szarpnięcie prawie nie występuje zmieni sobie bieg i jadę dalej i robię to tylko gdy zmienia z 2 na 3 bieg bo tylko tam występuje szarpnięcie.

    Jeśli mi to aż tak nie przeszkadza to mogę się z tym trochę pokulać i pojeździć czy konieczny jest szybki remont? Który i tak mam w przyszłości w planach.

    Ogólnie to dzięki za informacje

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Sterowanie, lub inaczej płyta sterująca to jeden z elementów odpowiedzialnych za przepływ oleju w skrzyni. Reguluje on dopływ oraz ciśnienie oleju do sprzęgieł między innymi za pomocą elektrozaworów. Jest połączony ze sterownikiem, i właśnie nim sterowany, ale to nie to samo. Sterowniki w BMW psują się żadko. Jeszcze nie słyszałem o żadnym przypadku zepsutego sterownika, sterowania w starych (zaniedbanych) skrzyniach często.

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Ale wtedy jak wspomniałem ogólnie auto dobrze zmienia biegi i jeździ to
    Cytat Zamieszczone przez Marek_JWe Zobacz posta
    Jeśli mi to aż tak nie przeszkadza to mogę się z tym trochę pokulać i pojeździć czy konieczny jest szybki remont? Który i tak mam w przyszłości w planach.
    Ogólnie to powoli zbieram informacje i kojarzę co tam w środku (w skrzyni) piszczy heh dzięki za informacje

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Jak masz pieniądze i możliwości to zrób remont teraz, jeśli nie, to nie ma różnicy jaka będzie odpowiedź, zresztą, nikt jej nie zna :)

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Heh w sumie racja narazie jeżdżę ok roku po zmianie oleju i nie ma tragedii narazie pochulam ta jak objawy się pogorszą to wezmę się do roboty

  6. #36
    Początkujący Użytkownik Awatar niebo
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    67
    BMW
    E34 TDS sedan automat 95r
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Marek_JWe Zobacz posta
    Witam odświeżę temat mam skrzynię 5hp-18 silnik 3.0 V8 olej i filtr w skrzyni zmieniałem na początku roku i wlali mi Dextron III i ogólnie skrzynia dobrze zmienia biegi ale jak przełącza z 2 na 3 to czuć delikatne szarpnięcie (czytałem trochę po forach i juz spotkałem kilka identycznych przypadków) i to nie zawsze najczęściej gdy jadę pod górkę lub dynamicznie przyśpieszam jak rozpędzam się normalnie to jest ok
    Drugi objaw jak trochę pojeżdżę to przy wbijaniu R czuć stuknięcie jak rano odpalę auto to na zimnym silniku jak wbijam R jest ok.

    Dodam że jak włączę tryb Sport to nawet jak chcę szybciej przyśpieszyć to zmiana 2 biegu na 3 odbywa się o wiele lepiej nie czuć tego szarpnięcia jest o wiele lepiej niż w normalnym trybie.

    I teraz moje pytanie na jaką usterkę mogą wskazywać opisane objawy
    -niskiego stanu oleju,
    -jakiejś usterki elektronicznej np sterownika,
    -czy wskazuje to na uszkodzenie mechaniczne,

    Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Mam tak samo... ''kończy się sprzęgło hydrokinetyczne'' tak mi powiedzieli specjaliści od AutomatycznychSkrzyńBiegów ''ASB''. Jeżdżę tak już trzeci rok i nic się nie dzieje. Przed kick-downem (przy wyprzedzaniu) lewarek przestawiam z D na 4 i nie ma żadnych stuków. Co do zmiany na R to czekam, aż auto stanie w miejscu a obroty spadną do jałowych i też nie ma stuków -jeżeli są zużyte poduszki belki lub łączniki belka-wahacz (tak jest w E34) to też może stukać przy włączaniu R. Co prawda piszesz, że przy przełączaniu z 2 na 3 jest puknięcie a ja mam przy kick-downie... Moim zdaniem po prostu ASB już przejechała swoje i po mału będzie potrzebny remont. Nie słyszałem jeszcze aby w 5HP18 padło sterowanie ASB, jak już to kończy się sprzęgło hydrokinetyczne lub sekcja tarczek...

    Cytat Zamieszczone przez FIVE Zobacz posta
    Witam serdecznie.Chciałbym sie podłaczyc pod temacik i mam nadzieje ze pomozecie mi teoretycznie rozwiazac problem :D Mam w mojej 3 L v8 skrzynie 5HP18 i z nia wiaze sie moj problem od jakiegos czasu.Autko stało nieuzywane gdzies z 8 miesiecy,i teraz czasami na D nie chce wrzucic drugiego biegu.Jak przełacze lewarkiem na 4 zmienia bez prblemów wszystkie biegi.Jak mi na D drugi bieg nie chce wejsc przełacze na 4 i potem znowu na D to juz jest ok.Ale tez nie zawsze ma problem z wrzuceniem 2 biegu.A druga sprawa to ginie mi 5 bieg.Czesciej go nie ma niz jest.W ostatnim miesiacu moze z dwa razy 5 sie znalazła.Stan oleju jest ok jednak wymieniamy nie był.Przed tym okresem nieuzywania autka było wszystko ok.

    Co moze byc przyczyna takich wariacji skrzyni????
    Ja sprawdziłbym czy linka od lewarka nie jest luźna -częsty przypadek.
    Ostatnio edytowane przez niebo ; 07-01-2012 o 17:55

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Cytat Zamieszczone przez niebo Zobacz posta
    Nie słyszałem jeszcze aby w 5HP18 padło sterowanie ASB, jak już to kończy się sprzęgło hydrokinetyczne lub sekcja tarczek...
    Jak się ma kończące się sprzęgło hydrokinetyczne lub sekcja tarczek do szarpania przy zmianie biegu ?

  8. #38
    Początkujący Użytkownik Awatar niebo
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    67
    BMW
    E34 TDS sedan automat 95r
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Banol Zobacz posta
    Jak się ma kończące się sprzęgło hydrokinetyczne lub sekcja tarczek do szarpania przy zmianie biegu ?
    Może źle napisałem... Oczywiście uszkodzony elektrozawór w ASB może być przyczyną szarpania, w mojej wypowiedzi chodziło mi o to, że sterowanie (elektrozawory) ASB 5HP18 ulegają usterce o wile rzadziej niż sprzęgło czy tarczki... Jeżeli moja wypowiedź została źle zrozumiana to przepraszam.

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Aaaa, w takim układzie masz rację. Też widziałem więcej padniętych, niż szarpiących skrzyń.
    Na szczęście Ta skrzynia jeszcze robi...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •