Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Ocena 5hp24

  1. #21
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Twardy downshift 5/4 przy obrotach prawie jałowych, ale normalny gdy obroty są wyższe -- wskazuje na problemy z ciśnieniem. Jednak to nie takie proste, że winna jest pompa, jej regulator mechaniczny lub EDS1.
    Podczas tego downshiftu luzuje się hamulec "D" a zapina sprzęgło "A".

    Jeśli szarpnięcia nie poprzedza uczuie jazdy na luzie, to overlap hamulca "D" i sprzęgła "A" może być za duży, czyli hamulec "D" się nie luzuje na czas, tylko za późno, albo sprzęgło "A" łapie za szybko. Przyczyną mogą być przycinające się tłoczki, lub kulki w zaworach zwrotnych.
    Jeśli jest uczucie jazdy na luzie, to znaczy, że overlap jest za mały, albo wcale go nie ma. Wtedy przez moment nie ma napędu, a sprzęgło "A" łapie twardo. To może być objaw wycieków na o-ringu tłoka sprzęgła "A".

    Celna diagnoza przyczyny wymagałaby podpięcia manometrów do skrzyni i zrobienia próby. Manometrów nie mam i nie wiem nawet kto ma... :/ Pozostaje przejrzeć oilflow chart i zobaczyć jakie elementy sterowania uczestniczą w tym downshifcie. Może się coś wyklaruje...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Propozycja:
    - odłączyć lockup na wtyczce - EDS4 czyli pin 11.
    - poobserwować podczas jazdy

    odpięcie tego pinu nie jest łatwe, ale przy odrobinie zręczności wykonalne bez uszkodzeń.
    Witam. Odpiąłem ten pin 11 czyli pin 7 w 40pin kostce komputera ASB ale od razu wchodzi w tryb awaryjny z błędem EDS4 i jest tylko czwarty bieg, więc nie jeździłem.
    Chyba musiałbym jakiś opór zastępczy wstawić ale nie miałem przy sobie miernika więc zaniechałem, żeby nic nie zepsuć.

    Przed świętami kupiłem kompletny wydech od takiej samej e38 jak moja i gość mówił, że jak ją bardziej rozgrzebie to odsprzeda konwerter.
    Podejrzewam, że jak silnik i skrzynia takie same jak u mnie to i konwerter też powinien być taki sam.

Podobne wątki

  1. ocena
    Przez lukasz7 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 07:29
  2. [E38] ocena
    Przez Tomasz Rykowski w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 12:31
  3. [E38] ocena
    Przez Tomasz Rykowski w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 14:30
  4. [E38] Ocena
    Przez Tomasz Rykowski w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 11:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •