Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: zestaw HID i problemy z gazem

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL

    zestaw HID i problemy z gazem

    witam koledzy czy zestaw hid moze miec wplyw na prace instalacji gazowej,chodzi o przetwornice? Od paru dni auto bardzo mi muli na gazie,praktycznie przyspieszenie zerowe,na trasie jak depne to skrzynia biegi zrzuca i cos tam przyspiesza ale porownywalnie z FSO. Na benzynie szatan. Po miescie da sie pyrkac. Co moze byc tego powodem? Czy zestaw hid ktory zalozylem niedawno czy cos przy instalacji? Dodam ze jest to ZAVOLI i nikt niema do tego programu u mnie. Ciekawostka jest to ze szybko sie przelacza tez na gaz (wslazowka jeszcze na niebieskim) a wtedy musze spowrotem dac na benzyne. Wczesniej bylo ok,auto jechalo ladnie i przerzucalo na gaz troche pozniej wydaje mia sie a raczej napewno bo nie przypominam sobie zeby mi sie dusil po przelaczeniu nawet w te mrozy. O co chodzi?

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    chłopie poszukaj tyle co 3 dni temu komuś pisałem w identycznym temacie.

    TAK ZA 200ZŁ Z ALLEGRO KUPISZ CHIŃSKI SYF który co najwyżej zaszkodzi Twojemu autu niż pomoże
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    proponuje cie nie zabierac glosu w tematach w ktorych nie masz pojecia. Ps.produkt nie jest chinski i nawet cb radia nie zakloca. Dodam kolego ze kazdy HID czy to za 150 czy za 500 zl to jedno i to samo.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Moja sugestia.Przez kilka lat montowałem inst.gazowe do wszelkiego typu aut i pierwsze słysze by jakie kolwiek z urządzeń elektronicznych instalacji gazowej pracowało na zasadzie FAL RADIOWYCH by np.pracująca przetwornica do xenonów o jakiejś tam częstotliwości mogła by zakłucać prace instalacji gazowej...Zdarzają się problemy z rozprogramowaniem komputera instalacji gazowejlecz nato mają wpływ inne czynniki.
    God, be the care ME ...

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    przetwornica jest blisko komputera gazowego. Tez wydaje mi sie ze nie jest to wina przetwornicy tylko cos padlo. Kolego polkas11 co moze byc powodem braku mocy na gazie. Wtryski sa valteca z wiekszymi dyszami i poki co dawaly rade ale dzis lecialem trasa i porazka. Jechalem i deplem w pedal i skonczyl mi sie gaz wiec ja na orlena i jak go zalalem to juz zaczal mulic (wczesniej jechal ok)

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Zapewnienia producentów zestawów są wyssane z palca?? Kolejny przypadek że po założeniu HID siada LPG też przypadek? Przepraszam że się nie znam ale ja się swojego czasu bawiłem zestawami HID. Drogie zestawy mają nowoczesne przetwornice z wbudowanymi dużymi filtrami przeciw zakłóceniowymi i są dedykowane pod samochody które standardowo mają dużo elektroniki. Zestaw za 150-200 zł możesz założyć sobie do poloneza (względnie Golfa dla mnie to to samo) i później podziękować Policji za zatrzymanie dowodu rejestracyjnego :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    PS.
    http://moto.allegro.pl/show_item.php...2+wys%C5%82any.

    zobaczcie w najczęściej zadawanych pytaniach (na dole strony) punkt 1

    ludzie nie wytrzymałem i zgnoiłem gościa na maxa. Jak później się dziwić, że cała wieś jeździ na xenonach w każdym jednym złomem rażąc wszystkich tak że nie da się tego opisać :razz:
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    coboss moze i masz racje zdania sa podzielone. Zaloze zwykle h1 i zobacze jak to bedzie jezdzic

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Przyczyn moze być kilka obecnego zachowania inst gazowej.Pierwsze to jaki jest komputer do instalacji nieraz pomaga zabieg odpięcia klemy na kilka minut lecz niektóre komputery wtedy lubią się rozprogramować i wymagane jest wtedy ponowne wpisanie danych ,programowanie.Po dłuższym użytkowaniu i kilkukrotnym ,,wyjechaniu gazu z butli do dna,,powoduje zasysanie szlamu zbierającego się w zbiorniko gazowym i tym samym zanieczyszczenie filtrów po czym moze znacznie spaść ciśnienie gazu poza reduktorem i marna praca uata na gazie.Często tez pada czujnik ciśnienia fazy lotnej gazu i wtedy objawy są podobne.Wtryskiwacze gazu lubią się ,,SKLEJAĆ,, gdy filtry są rzadko zmieniane i w przewodach idących do listwy wtryskowej gazu zaczyna pojawiać się tzw, SMOŁA lepkie zanieczyszczenie bardzo wredne dla wtrysków.Radze udaj się do jakiegoś gazownika niech podłonczy kompa i powinien bez problemu zdiagnozować usterke.
    God, be the care ME ...

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    problem w tym ze na moim terenie nikt nie ma programu do tego. Komputer jest diego a wtrychy valteca. Jutro pokombinuje cos

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •