Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Akumulator-poduszkiskrzyni-pompka paliwa- parę pytań

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin

    Post Akumulator-poduszkiskrzyni-pompka paliwa- parę pytań

    Witam mam parę pytań bo odpowiedź mnóstwo a na połowę nadal nie mogę nic znaleźć.

    A więc ...
    1. Jak wymienić poduszki skrzyni biegów automatycznej w 3.0D? Wiem, że jest na śrubach ale czy jak odkręcę nic mi na łeb nie spadnie :)? Bo mam straszne bueczenie na jałowym biegów i jak samochód schodzi z obrotów.
    2. Drugie to takie czy można odłączyć akumulator na np. dobę bądź dwie? Akumulator cały czas mi pada, podładuję go całą noc i po dwóch dniach znowu jest rozładowany... Coś nadmiernie kradnie prąd, podłączyć się miernikiem pod aku i wyciągać bezpieczniki po uśpieniu w celu diagnozy? Czy jak się za to zabrać? Nie chcę kupywać nowego aku który, też będzie się rozładowywał...
    3. I moja bolączka od prawie pół roku pompka paliwa.. samochód gaśnie jak ma 20, 40 czy 60 litrów pod obciążeniem (nie ma takiego ciśnienia na którejś pompie?). Byłem u mechanika, komp pokazał błąd jak on to powiedział na czujnikach wstępnych, że jest za małe ciśnienie. Poprzednio miałem problem z odpaleniem bo sitka w baku były pozapychane ( te od pompki ) po przeczyszczeniu auto zaczęło palić ale gaśnie pod obciążeniem. Tutaj moje pytanie czy zacząć od wymiany pompki czy problem może być gdzie indziej? Dodam, że pompka w baku jest "nowa" tyle, że nie do BMW a od Mercedesa Sprintera (bo pasowała a tylko taką miałem pod ręką, żeby odpalić auto).

    Z góry dziękuję, szukałem trochę po necie ale opinie na tematy są rozbieżne ...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Bez problemu możesz odłączać akumulator.
    Nawet na miesiąc i dłuzej.
    Spróbuj po naładowaniu akumulatora odłączyć czytnik od navi na całą noc,być może pomoże.
    Szedłbym w kierunku radia itp.Któryś z tych elementów może ciągnąć prąd.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    Dzięki za odpowiedź, tak zrobię i zobaczymy, być może masz rację, że to któryś z tych elementów.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    W sumie jeszcze co do tej pompki.
    Nie znam się zbytnio na tym,ale może to jest własnie kwestia tego typu,że masz ją od SPRINTERA,a nie od E38 730D.
    Może nie ma takiej siły podać paliwo,moze ta od sprintera jest do 4 cylindrów-nie wiem.
    Mi się wydaje,ze od tego warto zacząć.Czyli kupno nawet używanej,ale od Twojego modelu.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ad.2 Sprawdź pobory po uśpieniu bo ewidentnie coś ciągnie prąd. Jeżeli ustalisz już co powoduje lewe pobory to poradzi się co dalej.

    Ad.3 To, że pompka pasowała nie oznacza, że ma odpowiednią wydajność. Sprawdź jeszcze pompę progową i sprawdź czujnik ciśnienia na listwie CR. No i kiedy był ostatni raz filtr paliwa wymieniany?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    Filtr wymieniany był jakieś nie całe 5tyś km temu może 7km więc tym się nie przejmuję. Pompa progowa idzie do wymiany i tak jak mówisz sprawdzę czujnik. Ktoś może się wypowiedzieć odnośnie poduszek jak je wymienić? I dziękuje za odpowiedzi zabiorę się za to w weekend.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    ad1 wymieniałem, moje były całkowicie urwane i objawów żadnych.

    podłóż coś pod miskę olejową tak by skrzynia nie opadłą i wtedy odkręć łapę tą na której są poduszki, tylko musisz też odkręcić poduszki od góry, czyli w miejscu mocowania do łapy skrzyni biegów.

    I dalej odkręcisz dolna łapę, i zsuniesz ją razem z poduszkami z mocowania na skrzyni, potem założysz nowe na łapę i wsuniesz na mocowania skrzyni i przykręcisz.
    Tylko na początku nie dokręcaj mocno bo jak przykręcisz łapę z poduszkami do podwozia to potem masz możliwość ustawienia równo tych poduszek i wtedy dokręcisz od góry na stałe.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    Więc tak poduszek nie wymieniłem jakoś jak to zobaczyłem od dołu to czarna magia nie wiem jak się do tego zabrać.

    druga sprawa zrobiłem tak jak mówiłeś Superman, sprawdziłem prąd po naładowaniu całkowitym aku i jest 12,3 - 12,7. Alternator ładuje bo pokazuje 14.4 - 14.7. Pobór prądu na uśpieniu jest 2,74 stanowczo za dużo... odłączyłem bezpiecznik od navi ( nie działało radio, zmieniarka, navi, i wyświetlacz ) pobór spadł do 1.03 i na tym koniec to nadal jest za dużo (chyba) dalej nie sprawdziłem bo cały czas jest 1.03. Jakieś sugestie? Jak odłączyć samo navi bez radia i zmieniarki? szukałem wiązki i za dużo kabli... Telefon nie ciągnie prądu ani żadne PDC, ciśnienie w oponach, żadna pompka od sprysków ani światła....

    Odłączyłem na noc ten bezpiecznik od navi i zostawiłem auto na poborze 1.03, zobaczę rano ile wyjdzie.
    Ostatnio edytowane przez kubaa.w ; 12-03-2016 o 18:42

  9. #9
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post

    [QUOTE=kubaa.w;512931]Więc tak poduszek nie wymieniłem jakoś jak to zobaczyłem od dołu to czarna magia nie wiem jak się do tego zabrać.

    druga sprawa zrobiłem tak jak mówiłeś Superman, sprawdziłem prąd po naładowaniu całkowitym aku i jest 12,3 - 12,7. Alternator ładuje bo pokazuje 14.4 - 14.7. Pobór prądu na uśpieniu jest 2,74 stanowczo za dużo... odłączyłem bezpiecznik od navi ( nie działało radio, zmieniarka, navi, i wyświetlacz ) pobór spadł do 1.03 i na tym koniec to nadal jest za dużo (chyba) dalej nie sprawdziłem bo cały czas jest 1.03. Jakieś sugestie? Jak odłączyć samo navi bez radia i zmieniarki? szukałem wiązki i za dużo kabli... Telefon nie ciągnie prądu ani żadne PDC, ciśnienie w oponach, żadna pompka od sprysków ani światła....

    Odłączyłem na noc ten bezpiecznik od navi i zostawiłem auto na poborze 1.03, zobaczę rano ile wyjdzie



    A wiesz że każdorazowe wyciągnięcie bezpiecznika wzbudza auto każdy który wyciągniesz czekasz aż się ponownie uśpi wtedy sprawdzasz i tak za każdym razem .Co do poziomu naładowania to się musisz zdecydować czy 12,3 czy 12.7 bo 12.7 ok ale 12.3 to powoli złom


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    tak na uśpieniu jest 2,74 ze wszystkim, a bez bezpiecznika od navi na uśpieniu 1.03. Po dwóch godzinach stania było 12,3 bo przejeździe niecałego kilometra do domu z warsztatu bylo 12.73

Podobne wątki

  1. [elektryka] Dokładka PDC - parę pytań.
    Przez Sebek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 11:07
  2. [pozostale] 730i Parę pytań związanych z E38
    Przez Patrykus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-12-2013, 10:01
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 19:47
  4. [ pozostale] Parę pytań w jednym temacie :)
    Przez orson w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 17:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •