Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Problem z bagażnikiem nie można go otworzyć

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia

    Problem z bagażnikiem nie można go otworzyć

    ostatnio zamknołem bagażnik w mojej siódemce e38 (ma dociąganie klapy) i wygląda po zamknięciu ta klapa tak jak by dociągnoł jej do końca a klapa odstaje i nie da się jej otworzyć za nic w świecie. Czy jest jakiś dobry "fachowiec" w okolicy Wrześni??? żeby mi otwarł tą klape bo ani z przycisku ani z kluczyka nie można jej otworzyć. Dzwoniłem do 3 serwisów BMW i powiedzieli że jeśli nie ma worka na narty (a nie ma) tą jedynie ciąć przegrode za siedzeniami tylnymi ale ja tego w życiu nie zrobie mojej siódemce> Proszę o pomoc.
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    masz auto otwieranie i zamykanie? (chodzi mi o hydraulikę) Walnij solidnie ręką w tył bagażnika na wysokości lewej krawędzi tablicy rejestracyjnej tuż nad listwą chrom. względnie od góry w klapę bagażnika gdzieś tak w 1/3 długości mierzonej od lewej i od tyłu auta. tam gdzieś jest czujnik który sprawdza czy bagażnik jest otwarty czy zamknięty jest on mechaniczny o dziwo i czasami tak się dzieje. Tak samo potrafi zrobić gdy się otworzy (nie chce się zamknąć i nie reaguje)

    Na przyszłość nie zatrzymuj bagażnika który otwarł się mniej więcej w 70% bo w tedy właśnie potrafi się zawiesić czujnik. pozdrawiam
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Wsadzałeś kluczyk w zamku bagażnika i trzymałeś przekręcony w prawo (chyba) przez ok. 5 sekund ??

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Kluczyka nie dam rady włożyć bo moja ma chyba klape inną się okazało ale po kupnie auta - a właściciel zapewniał że nie bite auto. I bagażnik otwierałem zawsze z pilota albo przcisku na słupku pod kierownicą albo też z przecisku na klapie, ale kluczyka niewłoże ponieważjestg inny zamek - grot nie pasuje
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Wsadzałeś kluczyk w zamku bagażnika i trzymałeś przekręcony w prawo (chyba) przez ok. 5 sekund ??
    A co się w tedy stanie?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    poszedłeś zdzielić bagażnik?? Ja mówiłem poważnie, że to jedyny sposób aby odblokować czujnik. ps. jak nadusisz przycisk na pilocie to słychać cokolwiek? Czy jest 0 reakcji
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Witam.Jestem świerzutko po jakierowaniu i składaniu mojej buni.Miałem małe problemy z wyregolowaniem zamka klapy bagażnika i gdy ją dociągnoł zamek i niereagowała na otwarcie z pilota czy mechaniczne musiałem mocno ją docisnąć i w tym samym momęcie nacisnąć przycisk otwierania .Nie posiadam chydrauliki.
    God, be the care ME ...

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Ja zawsze jak coś lub kogoś przytnę klapą - wkładam kluczyk w zamek w klapie przekręcam na około 5 sekund i się awaryjnie otwiera - zawsze działa ten patent :)

    Kolego a co ty masz za klapę ,że nie możesz kluczyka w zamek włożyć ??

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Wiem, że kluczykiem można otworzyć klapę przekręcając go 'na dwa razy', nie pamiętam w którą stronę, ale najpierw do oporu, potem dociskamy przekręcony już kluczyk i jeszcze raz przekręcamy go w tę samą stronę (razem to powinno wyjść 90 stopni od położenia początkowego; jest to sposób na awaryjne otwarcie bagażnika, gdy całkowicie wyładuje się akumulator). Ale koledze chyba to nie pomoże, skoro kluczyk nie pasuje..

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Do NEUF: moja beema musiała być bita albo coś bo klapa jest od innej (a na pewno zamek w niej) po prostu inny kluczyk inny zamek - kluczyka nie włoże niestety. Spróbuje jutro iść i tak jak napisał kolega wyżej potraktować pewne miejsce siłą
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •