Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: E38 740d Gdynia - Nie Polecam

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9

    Post E38 740d Gdynia - Nie Polecam

    Witajcie

    http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7...-ID6yg9n9.html

    Wczoraj mój kolega pojechał oglądać dla mnie tą 7er i okazał się gruzem .
    Gość przez telefon wydawał się sensowny i powiedział,że do roboty jest drążek i trochę rudej od środka drzwi ...

    Co się okazało na miejscu
    - samochód nie ma mocy
    - uszkodzona jedna przepływka
    - ruda w środku i na zewnątrz ( drzwi, nadkola, pas tylni)
    - tarcze,klocki na wykończeniu
    - uszkodzony sterownik lewej turbiny ( ponoć była regenerowana 2 lata temu)
    - zawieszenie też już dogorywające
    - skrzynia pracowała całkiem dobrze
    - silnik bez stuków i puków dziwnych


    Generalnie na początek do wsadzenia 4-5 tyś .
    Tak więc kolega przejechał się Pendolino z Warszawy do Gdyni aby obejrzeć gruza....

    Zastanawiam się dlaczego ludzie to takie mendy - zważywszy, że mówiłem mu, że przyjedzie gość który zna się na BMW.
    No ale cóż....

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    95
    BMW
    poszukuje e38 730d
    Skąd
    Kalisz
    A przebieg chociaż oryginalny ? Jeśli szukasz 740d to tu na forum ogłaszali się ludzie z maszynami lub na bmw-klub.pl też, wysyłał mi foty i maszyna wygląda na porządna bez rudej no ale budżet większy od tej...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Na zdjęciach fajnie wyglądała. Żeby nie nadmiar rudego to nadawała by się na " pakiet startowy " do stopniowego remontu tym bardziej, że środek naprawdę fajnie wygląda.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Zastanawia mnie przepływka i brak mocy - może mały kosztem dało by się to naprawić, wymiana = powrót mocy ? Co znaczy dogorywające zawieszenie ? Często głupie łączniki dają efekt jakby miała być wielka padaka a to tez grosze. Nie widziałem, nie mówię, nie bronie. Ale może !? Może temat prosty w stylu " Panie zmień przepływke, jak odzyska moc to opuść na malowanie rudej i biore" !? :) Zawiecho można sprawdzić na pierwszej lepszej stacji :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Zastanawia mnie przepływka i brak mocy - może mały kosztem dało by się to naprawić, wymiana = powrót mocy ? Co znaczy dogorywające zawieszenie ? Często głupie łączniki dają efekt jakby miała być wielka padaka a to tez grosze. Nie widziałem, nie mówię, nie bronie. Ale może !? Może temat prosty w stylu " Panie zmień przepływke, jak odzyska moc to opuść na malowanie rudej i biore" !? :) Zawiecho można sprawdzić na pierwszej lepszej stacji :)
    Przepływka fakt tania ja juz kupiłem na zapas a okazało się aby wyczyścić EGR i moc wróciła miałem słaby dól ... Sama w sobie nie jest droga ta 740 D Gorzej jakby padło turbo podstawa komp i wykaz

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ja bym jej dał szansę. O ile w E38 prędzej czy później wychodzi ruda, o tyle te mechaniczne mankamenty mogą być dobrą podstawą do zbicia ceny. A auto dla samego ACC warto wziąć w które widzę jest wyposażona.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Długo nie miałem okazji rozmawiać z kolegą który pojechał badać ten samochód gdyż siedzę za granicą.
    Po diagnozie komputera wyskakiwały błędy sterownika Turbiny - więc nie do końca wiadomo o co chodzi .
    Co do zawieszenia to z tego co mi powiedział to ma luzy więc pewnie wahacze do wymiany.

    Ten samochód jest wart ok 10 tyś. Ja szukam samochodu takiego do którego wsiąde i pojade jak jestem w PL... a nie po to aby stał u mechanika i pochłaniał miliony monet.

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Post

    Zderzak przod z ACC (wg VINu powinna miec) a zegary z auta bez ACC...
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 02-03-2016 o 18:36
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    Jak kolega wyżej napisał za max 10 tyś można ryzykować. Samo pożądne wygonienie rdzy z dobrym lakierowaniem pochłonie dobrze ponad 5 tyś .warto by zajrzeć pod tylnym zderzakiem i jak ale to już przy naprawie zdjąć przednie błotniki. Spadek mocy to raczej wina sterownika turbiny niż przepływki. Wystarczy lekki luz w mechanice i będzie błąd skutkujacy obniżeniem dawek paliwa

    Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    106
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Warszawa
    oglądałem ją w sierpniu bodajże, trochę stoi. miałem zresztą ją brać, ale podwyższył cenę nagle, bo niby dał samochód do warsztatu w celu ogarnięcia rdzy, taa... środek do gruntownej renowacji, skóry zajechane, ale nie ma co się dziwić przy takim wieku i kolorze. acc podobno wyłączone. za to moc miał samochód jak oglądaliśmy go, widocznie teraz coś padło.

    jak ktoś 740d szuka, w kielcach jest/była fajna, trzeba w zakończonych aukcjach poszukać, a nuż może jeszcze facet ją ma ;)

Podobne wątki

  1. [e38] e38 740d - Mój ideał ,tylko motor nie ten :)
    Przez damianem w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-06-2015, 23:53
  2. e38 728i Koszalin NIE POLECAM
    Przez Maciek1 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 15:59
  3. [elektryka] e38 740d, nie kreci rozrusznik i nie odpala, nowy akumulator.
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 11:21
  4. [tuning] Obniżone E38 - nie polecam.
    Przez MAXO17 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-05-2008, 10:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •