Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: [mechanika] Potrzebuje wskazowek przy zakupie e38

  1. #1

    [mechanika] Potrzebuje wskazowek przy zakupie e38

    Witam wszystkich czytajacych tego posta

    Potrzebne sa mi wskazowki i dobre porady do zakupu e38. Smigalem na poczatek e30 ojca czasami e46, mialem swoje trzy sztuki e36 obecnie 320i , doswiadczenie mam raczej w samych seriach 3. Znam ich bolaczki i najczestrze usterki e38 nie mialem okazji jezdzic a teraz mam zamiar sobie taka sztuke sprawic. Szukam auta w maksie do 17000zl z gazem zarejestrowanego w PL, bezwypadkowego i zadbanego, rok mnie nie interesuje przebiego max do 250 000km, kolor czarny srebrny bialy badz jakis naprawde fajny lakierek pasujacy do calej reszty, skora (welur feee) silniki jakie mnie interesuja 2,8 , 3,0 3,5 , 4,0 , 4,4. V12 odpadaja

    A wiec na co zwrocic uwage kupujac e38.
    Co je najbardziej boli, jakie maja typowe usterki, jakie skrzynie sa dobre jakie nie , jakie polecacie silniki, co sie najczesciej sypie w zawieszeniu i jakie mniej wiecej czesci.

    no chyba sie wyczerpalem bo nie wiem co pisac. Jesli macie chec mi pomoc to bede wdzieczny.

    a przy okazji zapraszam na stronke Klubu BMW Olsztyn
    www.bmwolsztyn.pl

    pozdrawiam i z gory dzieki

    PS. Jesli ktos z klubowiczow 7er posiada jakias e38 na sprzedaz to rowniez zapraszam to pokazania jej.
    Białe BMW e32 735i - 12 500 PLN - 600 730 967 - poprostu PERFEKT!!!

    http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9975241

  2. #2
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Dlaczego v12 odpadają z ciekawości ?

    Powodzianka w poszukiwaniu ja posiadam v12 wiec na temat innych sie nie wypowiem....jeśli posprawdzasz podstawowe sprawy zawieszenie silnik na zimnym i na ciepłym skrzynie w rożnych warunkach...oleje , ciśnienie w węzach chłodzących... ogrzewanie , klimę , i wszelkie przełączniki... oraz lusterka (czy grzeją) od spodu pościągaj płyty pod silnikiem i zobacz czy nie jaj... :)

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Re: Potrzebuje wskazowek przy zakupie e38

    Cytat Zamieszczone przez kem44
    Szukam auta w maksie do 17000zl z gazem zarejestrowanego w PL, bezwypadkowego i zadbanego, rok mnie nie interesuje przebiego max do 250 000km, kolor czarny srebrny bialy badz jakis naprawde fajny lakierek pasujacy do calej reszty, skora (welur feee) silniki jakie mnie interesuja 2,8 , 3,0 3,5 , 4,0 , 4,4. V12 odpadaja

    Aż mi się ciśnie tekst:
    "takie rzeczy tylko w Erze" :)

    na poważnie welur w 7er... ciężko będzie. o kolorze czarnym zapomnij za te pieniądze o stanie bardzo dobrym tym bardziej a przebieg... no cóż zależy czy chcesz mieć auto z przebiegiem 250 tys czy z wyświetlaną taką wartością na wyświetlaczu :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4

    Re: Potrzebuje wskazowek przy zakupie e38

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    ...zależy czy chcesz mieć auto z przebiegiem 250 tys czy z wyświetlaną taką wartością na wyświetlaczu :D
    Dokładnie to chciałem napisać ;) Obawiam się że za 17000 tych warunków nie spełnisz. Za tą kase to może być w miare dobrym stanie e38 z lat powiedzmy 94-96. Ale o realnym przebiegu 250tkm zapomnij. Genearalnie szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj. A jak już coś będzie warte uwagi to na warsztat i tyle ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    no patrz jak znalazł. Oferta specjalna dla kolegi :D

    http://moto.allegro.pl/item559965923...jestrowan.html


    PS. Aż żal nie miałem pojęcia, że taka bieda i ubóstwo może zapanować w takim aucie :) ale jak ktoś chce tanie auto ale duże i wygodne to jak najbardziej pasuje przynajmniej nie będzie miało co się sypać z elektroniki ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    82
    Tak jak pisze Cobos, kupic auto to jedno, utrzymac go to drugie. Po zakupie przygotuj sie na wydatek na rozne czesci eksploatacyjne, ktore w porownaniu do e36 nie sa tanie, mowie tu o czesciach ori ktore były monontowane pierwszy raz, bo szkoda wsadzac jakies tanie zamienniki, w koncu to nie matiz tylko 7. Wiec jesli masz mocno ograniczony budzet to proponuje e46 w tych pieniadzach znajdziesz moze jakies bezwypadkowe i z przebiegiem ok 250.000km z klima. Mozesz szukac 7 ale to prawdziwe rodzynki ktore maja ponizej 200.000km tak jak moja :D a jeszcz za 17.000zł!!?? to juz glupi by ktos musiał byc zeby tak tanio sprzedaz bezwypadek, w idealnym stanie i instalka ktora nie raz kosztuje ok 5.000zł :hah: juz lepiej kup sobie e32 na wypasie Ale mimo wszystko zycze skutecznych poszukiwań, moze masz szczescie i znajdziesz taka o jakiej mowisz za takie pieniadze.

    http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Kolega napisał że chcę skórę, nie chce weluru [ welur feee ] :)



    Tu jest coś ale była bita , zmieniony zderzak i wdiać jak linia maski nie zgrywa sie z błotnikiem;/

    http://moto.allegro.pl/item556681233..._lamy_led.html
    Pozdrawiam
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No fakt. BMW to nie VW tutaj nie znajdziesz zamienników. Wchodzą w grę oryginalne części lub części producentów którzy robili je na pierwszy montaż np TRW w zawieszeniu itd. Kupisz zamiennik i będziesz płakał, dasz 2-3 razy mniej ale za 3 miesiące wywalisz na śmietnik. Kupisz niby ładne auto za 17 i w pierwszym roku włożysz drugie tyle w remonty :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Kolega napisał że chcę skórę, nie chce weluru [ welur feee ] :)



    Tu jest coś ale była bita , zmieniony zderzak i wdiać jak linia maski nie zgrywa sie z błotnikiem;/

    http://moto.allegro.pl/item556681233..._lamy_led.html
    Pozdrawiam
    Ten oryginalny przebieg to tak samo jak Ci powie że nigdy nie była nawet przytarta :D nie ma takich rzeczy. Mój fotel jest w lepszej kondycji a mam przebiegu 370 tys i jasną skórę :)

    PS. cena szok?? Nie do końca nie ma gazu, nie ma opłat. Samo cło wyjdzie ok 2,500-3000zł a gdzie reszta?

    Ja poleciałem w kulki :D na ściemniałem kobiecie w US że mam welur, manual, zero navi czy czegokolwiek jest totalnie znorana, po prostu padaka i mi uznała cenę 28 tys zł latem 2008 :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Wydaje mi się ,że nie da się pogodzić tej ceny z takim autem a tym bardziej z gazem i w Polsce zarejestrowane. Można coś znaleźć z początku produkcji 94,95 w takich pieniądzach ale nie w Polsce:(
    Także proponuję lekturę Mobile itp a na pewno coś ciekawego wpadnie.
    Co do kosztów wcale nie są takie przerażające (na razie Mi osobiście nic poważnego nie nawaliło żebym nadszarpną budżetu a miałem 730 V8 manual z 1994r kupiona za 3700EURO teraz 740d 1999R i też spokój obydwie poniżej 200tyś/km) sama radość z jazdy.
    Ale poszukiwania trwały dość długo tak gdzieś 6miesięcy!!!
    Powodzonka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •