Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: [mechanika] Potrzebuje wskazowek przy zakupie e38

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Kolego , ja uwarzam,ze KUPISZ ladne E38 za 17 tys tylko nie mozesz patrzec priorytetowo na wyposarzenie bo to ew.mozna sobie wedle uznania dolozyc w przyszlosci!
    Priorytetem jest to by auto nie bylo nigdy uderzone itp,a na drugim planie sprawy techniczne!-silnik,skrzynia.Reszte el.np zawieszenia mozna za male pieniadze wymienic!
    A sprawa np skor w aucie to za 1000zl mozna juz kompletna,ladna tapicerke kupic(nawet sport-size"recaro").Sam sie nad taka upatrzona zastanawiam choc mam wogole nie zniszczona swoja skore..

    Musisz uwarznie szukac/ogladac!Sam zjezdzilem polske w zdloz i w szerz 2 razy szukajac ex i dotychczasowej E38 :]

    powodzenia ! :papa:

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez grabol
    ew.mozna sobie wedle uznania dolozyc w przyszlosci!
    heh jak ktoś kupuje 15 letnie BMW to raczej nie myśli o przyszłości ;) a już na pewno nie ma zamiaru dokładać rzeczy niesamowicie drogie i rzeczy przy montażu których niejedno krotnie będzie trzeba rozebrać pół auta


    Cytat Zamieszczone przez grabol
    Musisz uwarznie szukac/ogladac!Sam zjezdzilem polske w zdloz i w szerz 2 razy szukajac ex i dotychczasowej E38 :]
    Nom trzeba... ja swojej szukałem grubo ponad 4 miechy, tyle, że ja szukałem MEGA opcji a przede wszystkim pięknych bananowych skór w środku :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez grabol
    Priorytetem jest to by auto nie bylo nigdy uderzone itp,a na drugim planie sprawy techniczne!-silnik,skrzynia.
    Czy to naprawde aż takie ważne?? 8/ Jeżeli był dobrze zrobiony to co może się dziać? oczywiście pomijam przypadki gdzie auto bylo rabniete tak ze nie nadawalo sie po wypadku do jazdy...

  4. #14
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    no patrz jak znalazł. Oferta specjalna dla kolegi :D

    http://moto.allegro.pl/item559965923...jestrowan.html


    PS. Aż żal nie miałem pojęcia, że taka bieda i ubóstwo może zapanować w takim aucie :) ale jak ktoś chce tanie auto ale duże i wygodne to jak najbardziej pasuje przynajmniej nie będzie miało co się sypać z elektroniki ;)
    Kolego nie wiem co masz do manualnej klimy, zawsze jest lepiej niżeli problem z 15letnim klimatronikiem, kierującym nawiew nie tu gdzie chcesz i posty typu"nie działa mi nawiew na nogi zamiast tego wieje zimnym na szybę POMOCY!!!" Sam mam manualną klimę i wyobraź sobie, że takiego auta szukałem z taką regulacją. Bo jak ustawię na szybę to mam szybę bez kłopotów zestarzałej elektroniki. Pozdrawiam.


    P.S. Dla mnie ważny jest stan techniczny silnika, automatu i całej karoserii, bo sam środek można sobie zmienić na jaki się chce.
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  5. #15
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    no właśnie napisałem, że przynajmniej nie będzie mnożących się problemów z elektryką i elektroniką
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #16
    Panowie na autkach sie troche znam, moze dziwnie napisalem. Prosze tylko o konkretne rady. Ja szukam auta na pol roku gora rok takze nie wyobrazalne bedzie dla mnie pol roku szukac auta. Nie mam 25000-27000 tys tylko 17000 a to jest jednak 10000 mniej i bardzo wielka chec posiadania takiej e38. Tak jak pisalem najlepiej by byla zarejestrowana w PL bo odpadna mi oplaty a tym samy cena auta nie wzrosnie o 4 tys.

    Silniki wszystkie oprocz TDSa i V12 dlatego ze TDS znany jest z awaryjnosci... a V12 za drogi w utrzymaniu.

    skora zeby byla a nie welur - bo welur w e38 to wyglada wstretnie wyposazenie moze byc podstawowe nie jestem wybredny.

    a glownie chodzi mi w tym temacie o to zeby ktos powiedzial mi:

    Sluchaj stary w e38 najczesciej psuje sie:
    -
    -
    -
    -
    -

    Tak samo jak ja moge powiedziec co najczesciej psuje sie w e36:

    mocowanie gorne tylnych amorkow sie sypie szybko
    szyby lubia sie zacinac w prowadnicach w drzwiach przednich
    progi bez nakladek z przodu szybko rdzewieja
    termostat jest do wymiany jak nie dogrzewa temperatury
    stacyjki w wersji od 95 potrafily sie przekrecac i w co trzeciej pekaly szkla lamp przednich BOSCHa

    itd

    moze ktos w ten sposob mi pomoc jak ja na zasadzie e36???


    nie chodzi mi o wybor konkretnego auta i debaty bo aut mialem troche i nie szukam auta zeby nim sie turlac pare lat ostatnia trojke mialem 2 miesiace poprzednia 6 wczesniejsza 1,5 z czego rok jezdzilem takze sami widzicie

    wszystkie fury mialem zadbane i wylizane a przy sprzedazy zarabialem troche kasy....


    potrzebne mi rady przyt zakupie i sprawdzaniu auta
    Białe BMW e32 735i - 12 500 PLN - 600 730 967 - poprostu PERFEKT!!!

    http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9975241

  7. #17
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    heh jak ktoś kupuje 15 letnie BMW to raczej nie myśli o przyszłości ;) a już na pewno nie ma zamiaru dokładać rzeczy niesamowicie drogie i rzeczy przy montażu których niejedno krotnie będzie trzeba rozebrać pół auta

    Ta tu co drugi zrobił indyviduala i bebeszył auto .... Przynajmniej wie co ma ;D ;D ;D

  8. #18
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    kolego co do e38 ja mam 3.0 z 95r, co wymienialem: wahacze,swiece,cewki,czujnik walu,termostat,laczniki stabilizatorow. Auto ma najechane 312 tys i nie narzekam,pali na dotyk,oleju nie bierze i smiga jak ta lala.
    Ps. ja uwazam ze nie ma aut nie bitych a tym bardziej 10 czy 15 letnich ale jesli auto jest zrobione przyzwoicie i nie ma tony szpachli a podluznice sa nie ruszone a dach nie jest wstawiany to mozesz sie porwac na cos takiego bo do 17 tys z gazem e38 igielki nie ma szans zeby znalezc. Auta po stluczkach sa fajne pod warunkiem ze to nie byla katastrofa. Bierz bita ktora jest dobrze zrobiona i kompletna i wszystko ma dzialac. Jeszcze dodam ze maty pasazera i kierowcy czasem siadaja i poduchy sie pala lub gasna po jakims czasie. To tyle apropos e38 Polecam A8 w manualu z gazem 2.8 mozna kupic przynajmiej nie gnija

  9. #19
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    [quote="kem44"]Panowie na autkach sie troche znam

    Silniki wszystkie oprocz TDSa i V12 dlatego ze TDS znany jest z awaryjnosci... a V12 za drogi w utrzymaniu.



    > Widać , że "sie troche znasz" :hah: Więc moge powiedzieć ,że ,najtańsze w utrzymaniu jest e 38 własnie z TDS-em ,są wszystkie części za normalne pieniądze, plus niskie jak na tę klasę auta zużycie paliwa. TDS jest znany z tego ,że często poprzedni właściciel był kretynem i dlatego sie potem psuje ,pozdrawiam


    p.s. moje auto jest nie bite

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    apropos moje ma 10 wiosen ;D
    --------> i tez nie bylo nigdzie bite !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •