Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: [mechanika] katalizator padł... Co dalej

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416

    [mechanika] katalizator padł... Co dalej

    w moim 740i padł katalizator (w sumie dwa bo to V8). Muszę szybko działać bo słychać elementy z porcelany mocno rozdrobnione i boje się żeby mi końcowego tłumika nie zapchały.

    Oczywiście mam wyjście :

    kupić oryginały (koszt koszmar)
    kupić zamienniki (koszt także niczego sobie )
    kupić polskie np od auta dwu-litrowego
    wywalić katalizator i wstawić strumienicę
    wywalić katalizator i wspawać rurę

    teoretycznie sonda lambda jest przed katalizatorem więc wszystko można zrobić. Zaprzyjaźniony mechanik namawia mnie na strumienicę bo wspawana rura jest zbyt głośna a nie na tym mi zależy.

    Co o tym myślicie?

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    sprzedaj 2 stare katalizatory i masz prawie 1000 w ręku co do strumienicy to za dużo zabawy bo trzeba ją dokładnie mierzyć i ble ble ble - jak się chłop zna to niech walczy byle sonde osłonił bo katalizator spowalnia przepływ spalin a jak nieosłoni to mogą dzieć się fiołki włącznie z wymianami sond - częstymi :)

    ja bym niewnikał normalną rurę wwalił :) raz w życiu włyszałem jak działa e32 750... tylko na kolektorach wyprowadzonych ....

    - zaden sąsiad nigdy tak szybko numeru na policje jeszcze niewykręcał a zwykła przelotka niespowoduje ,że to będzie az tak bardzo głośniejsze - w końcu katalizator to nie tłumik

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    przed czym osłonić sondę?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    U mnie patrzą na przeglądzie czy są katalizatory, nie wiem jak w Legnicy jak nie to wstaw strumienice ew. o podobnym kształcie to się nie skapną

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    widziałem tą strumienicę, wygląca identycznie jak katalizator...

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    gdy nie masz katalizatora nic nieblokuje przepływu spalin - czyli zasuwają bez przystanku ( temu jak wywalasz katalizator dostajesz kilka koni extra) takie tempo najpierw powoduje ,że sonda zaczyna zbierać mylne odczyty , wariuje ,aż w końcu rozsypuje się do końca dlatego jak wyciana się katalizator na sonde nakłada się metalowy pierścień , który jej łepek osłoni przed spalinami i spowoduje zawirowanie przez co bedzie bardziej dokładny odczyt brany na spokojniej a nie tak w biegu

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Zgadzam się, musisz o tym pamiętać bo sondy też do tanich nie należą

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ja w serwisie za sztuke zapłaciłem 750zł a 2 wymienic musiałem i podpowiem ,ze podrobione sondy niechca działać za bardzo w bmw bo kombinowałem z 3 zamiennikami różnych firm na bank działającymi bo pozniej je w innych samochodech sprzedałem i działały z pięknym odczytem na kompie więc proponuję zadbać o sondy :) a za podpowiedzi na jakims spocie oczekuję pifka :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    wielkie dzięki zrobie tak jak mówisz. A piwka na pewno się napijemy!! Może w strzegomiu w sobotę?

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    moja maszynak do wtoirku zakopana w trawniku bo zwrotnice mam uszkodzona a tak to przy okazji bardzo chetnie jak coś to się jakiś spot wymyśli kolejny i browca z przyjemnością :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •