Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: [e38] 2000r. Źle spasowany zderzak po malowaniu

  1. #11
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Dziś właśnie zdejmowałem i zakładałem tylny zderzak w mojej E38.

    Jeśli coś jest nie spasowane, to trzeba ruszyć 2 duże śruby HEX 10 (imbus) ale klucz uchylny (kulka), to śruby są nie osiowo względem otworów na klucz. Kulka lubi się wysuwać, więc przed kręceniem wbić młotkiem.
    Śruby są dostępne pod listwą środkową - trzeba ją podważyć i wyjąć do tyłu.
    Po poluzowaniu śrub można przesunąć cały zderzak o jakieś 3-4 mm - około tyle jest luzu na potrzeby spasowania.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    65
    BMW
    E65 730D LIFT
    Skąd
    Szczytno
    Odkręciłem tam zwykłym kluczem trochę poobrywałem śruby i plastiki pop*** ale udało się odkręcić, niestety nie udało się spasować, może podsunął się z 1/4 tego braku spasowania...
    Nie mam już pomysłów, dzwoniłem do tego blacharza powiedział że odkręcali razem z odbojami od środka, jutro wstawię zdjęcie ile jeszcze brakuję ..

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Może te odboje od środka są źle wkręcone !?

  4. #14
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez damianem Zobacz posta
    Odkręciłem tam zwykłym kluczem trochę poobrywałem śruby i plastiki pop*** ale udało się odkręcić, niestety nie udało się spasować, może podsunął się z 1/4 tego braku spasowania...
    Nie mam już pomysłów, dzwoniłem do tego blacharza powiedział że odkręcali razem z odbojami od środka, jutro wstawię zdjęcie ile jeszcze brakuję ..
    No to dalej już nie ma co dywagować, tylko odkręcaj odboje od środka, zdejmuj cały zderzak i montuj po kolei: 1) same odboje 2) zderzak
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    65
    BMW
    E65 730D LIFT
    Skąd
    Szczytno
    Odkręcałem z odbojami cały zderzak na samym początku, potem tak jak pisałem wyżej i już mam tego serdecznie dosyć, z odbojami jak odkręciłem wszystko niby pięknie wchodzi, zauważyłem że od tej strony gdzie jest źle spasowane,plastik nadkola też jak by jest bardziej przesunięty do tyłu ( widok bez zderzaka )i tak jak by sprężynuje że samą ręka nie mogłem go dopchnąć żeby ładnie się zgrywał z błotnikiem z drugiej strony gdzie zderzak ładnie się spasowuje tego nie ma, nie wiem czy tam nie leży przyczyna .. jak się odkręca plastik nadkola żeby go kulturalnie wyjąć ? wyjmę ten plastik i wtedy spróbuje założyć zderzak bo na 99% przy zderzaku jest wszystko ok
    Może to dziwne ale skoro ręką na siłę nie mogę ruszyć tego nadkola, to zderzak też nie dociśnie.. to chyba ostatnia opcja

Podobne wątki

  1. E38 2000r
    Przez daber w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 19:19
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 12:31
  3. źle działa przycisk w kierownicy m-power bmw e38 94r
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 15:47
  4. Z3 w malowaniu Bonda + gratis :-)
    Przez avecezarave w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •