Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Wymiana oleju w skrzyni i silniku E65

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    81
    BMW
    E66 745Li, E46 323CI
    Skąd
    Białystok

    Post Wymiana oleju w skrzyni i silniku E65

    Witam, tak jak pisałem w innym temacie jestem świeżo po zakupie e65 745. Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni i silniku, stąd moje podstawowe pytania:
    1. Mechanik, który będzie to robił sugeruje żeby do silnika zalać Mobil 5w30, czy to będzie dobry olej?
    2. Jaki olej do skrzyni biegów? Ile jego wchodzi oraz czy konieczna jest od razu wymiana miski?
    Proszę o opinie, z góry dziękuje.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    48
    BMW
    Było E38 740i jest E65 730d
    Skąd
    Góra
    Witam, na tamat oleju to proponuję zagłębić wiedzy na forum, jest bardzo dużo tematów. Co do skrzyni, olej najlepiej ZF ale i Ravenol jest też polecany także możesz sobie porównać i wybrać. Konieczne jest wymienić miskę gdyż zrobiona jest z plastiku i po tylu latach może już nie trzymać tak dobrze.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    I miska od skrzyni jest razem z filtrem.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Pisz do admina Sebka U niego kupisz cały kpl do skrzyni w najlepszej cenie i na pewno ori ZF

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Mobil 5w30 to hydrockrack. Wlej jakiś prawdziwy syntetyk. Zapomnij jednak, że znajdziesz coś z Castrola, Mobila, oryginału BMW. Wszystko to oleje mineralne udające syntetyki. Chłopaki Ci polecą inne oleje, ale ja bym do Twojego wlał Motula X-max 8100 0W40. Spełnia normę LL-01 i ma naprawdę bardzo dobrą specyfikację. Sam go przetestowałem w swoim poprzednim Mondeo 2,5 turbo. Auto katowałem bez wytchnienia - trasy 800km po 200-220km/h gdzie się tylko dało. 65.000km (licznik 235.000km) i poszło do następnego właściciela. Zabiłem tylko dwumasę i przyszło mi ją wymienić (2 dni roboty na spokojnie mi zabrało) + przegrzałem tarcze hamulcowe, ale turbo i inne rzeczy były w super stanie i uważam, że to dzięki Motulowi. Raczej staraj się nie lać tych, co mają normę LL-04. Nie chodzi o to, że są złe, ale są to oleje niskopopiołowe i jednak gorzej smarują w relacji do LL-01. LL-04 są specjalnie modyfikowane do diesli z DPF, ponieważ popiół ze spalonego oleju nie poddaje się procesowi regeneracji DPF.

    Do skrzyni ja wlałem to, co tutaj było polecane - Revanol ATF 6HP Fluid. Jak na razie zrobiłem dokładnie 6776km bez problemów. Głównie jego cena mnie zachęciła, bo jest sporo tańszy od oryginału ZF (ja dałem dokładnie 7,36EUR/l).
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 05-03-2016 o 16:08

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Tylko jest chyba małe "ALE" z tymi olejami z normą LL-01. W silnikach N62 jest coś takiego, jak secondary AIR system i on się lubi przytykać po jakimś czasie i oleje LL-01 mogą (to jest moja teoria) to przyspieszyć w porównaniu do tych z normą LL-04.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    [QUOTE=HTN;511986][COLOR=#C0C0C0]Mobil 5w30 to hydrockrack. Wlej jakiś prawdziwy syntetyk. Zapomnij jednak, że znajdziesz coś z Castrola, Mobila, oryginału BMW. Wszystko to oleje mineralne udające syntetyki. Chłopaki Ci polecą inne oleje, ale ja bym do Twojego wlał Motula X-max 8100 0W40. Spełnia normę LL-01 i ma naprawdę bardzo dobrą specyfikację. Sam go przetestowałem w swoim poprzednim Mondeo 2,5 turbo. Auto katowałem bez wytchnienia - trasy 800km po 200-220km/h gdzie się tylko dało. 65.000km (licznik 235.000km) i poszło do następnego właściciela. Zabiłem tylko dwumasę i przyszło mi ją wymienić (2 dni roboty na spokojnie mi zabrało) + przegrzałem tarcze hamulcowe, ale turbo i inne rzeczy były w super stanie i uważam, że to dzięki Motulowi. Raczej staraj się nie lać tych, co mają normę LL-04. Nie chodzi o to, że są złe, ale są to oleje niskopopiołowe i jednak gorzej smarują w relacji do LL-01. LL-04 są specjalnie modyfikowane do diesli z DPF, ponieważ popiół ze spalonego oleju nie poddaje się procesowi regeneracji DPF.



    Święte słowa. Podpisuje sie dwoma rękami.
    Dokładnie tak to wygląda jak @HTN to opisał. N62 norma LL-01 Koniec i basta o ile komuś zależy na tym silniku. Również polecam Motula jak i Liqui moly

    @Damned1 proszę Cię. Jezeli nawet ten olej miałby sie do tego przyczynić w co nie wierzę to czyż panewki,wał,wałki, korby i vanosy nie są dla Ciebie ważniejsze niż jakiś zaworek który mozesz bez problemu wymontować i sobie w pół godzinki ładnie wyczyścić ?
    Ostatnio edytowane przez miro ; 05-03-2016 o 18:55

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    53
    BMW
    730d
    Skąd
    slask
    chlopaki planuje wyminic olej w skrzyni 6hp26z znalazlem tu taki zestaw http://7er.pl/showthread.php/16620-Z...iegow-ZF-6HP26 moje pytanie czy to wystarczy chodzi mi czy nie pokusic sie o inny olej moze tez zf czy ori miske czy nie ma sensu doplacac ?

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    W tym komplecie jest oryginalna misa ZFa.

    Za olej niema sensu przeplacac - ten w ofercie wyzej spelnia wszystkie specyfikacje do tej skrzyni i jest prosto od producenta z DE.

    Jest to moja oferta.

    W razie pytan - Tel. 690 215 855.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    81
    BMW
    E66 745Li, E46 323CI
    Skąd
    Białystok
    Witam ponownie! Dopiero niedawno, po długim oczekiwaniu na swoją kolejkę zrobiłem nieco większy serwis w aucie. Przypomnę, że w marcu nabyłem E65 745Li. Opiszę co i jak od początku. Po zakupie pierwszą z usterek jaką zauważyłem było to, że po nocy w garażu na posadzce widać było małe plamy oleju. Początkowo diagnozowano pompę wspomagania, ale okazało się, że kapie spod uszczelki pomiędzy silnikiem, a skrzynią. Po diagnozie komputerem pokazywało też wypadanie zapłonów na 3 i 6 cylindrze .Dodam, że zmieniłem mechanika, z którego póki co jestem zadowolony, ma pojęcie i solidnie podchodzi do roboty. Jedyny minus to, że dodzwonić się do niego graniczy z cudem, a i swoje odczekać trzeba. Ja czekałem prawie 3 miesiące na kolejkę. Stanęło na tym, że wyciąga silnik i uszczelnia co tam trzeba. Wykonane naprawy i zakupione w związku z tym części to: wymiana fajek świec zapłonowych, uszczelki pokryw zaworów, uszczelki dekli rozrządu, oringi, uszczelniacz konwertera, przewód wodny, uszczelka wału tył, pierścienie uszczelniające, uszczelka alternatora, nowy olej i filtr oleju, dodatek do oleju ceratec. Ponadto wymieniony płyn chłodniczy i olej CHF do wspomagania, bo zalany był jakiś niewłaściwy. Koszt części 2135 zł, robocizna 1500 zł. Zgodnie z zaleceniem zgłosiłem się do niego ponownie po zrobieniu 200 km, sprawdził czy sucho, podpiął kompa itp Póki co jest ok, auto jedzie, fajnie się zbiera, jazda to czysta przyjemność. Poza tym świeciła się na żółto poduszka, biło błąd maty. Wstawił mi emulator maty, błąd zniknął, jednak znowu się pojawił. Mówił, że trzeba zdejmować fotel, bo prawdopodobnie jest gdzieś przetarty kabel. Z mniej przyjemnych rzeczy to przede mną kolejna wizyta w serwisie:/ Przestały działać spryskiwacze szyb, pryskały słabo, słabiej, aż padły całkiem. Dziś sprawdzał mi ten sam mechanik i podejrzewa przełącznik, bo niby pompka działa, prąd jest, a nie pryska. Mało tego, pewnego razu, wyskoczył mi błąd kontroli trakcji i przestały odbijać kierunkowskazy. Diagnoza to czujnik skrętu kierownicy. Stało się tak tylko raz, po kolejnym odpaleniu kontrolka zgasła i wszystko wróciło do normy, do dziś jest ok, ale mechanik mówi, że czujnik "się kończy" i trzeba szykować się do naprawy. To tak na szybko:) Fotek jeszcze nie wrzuciłem, bo chcę zrobić polerkę. Lubię jak wszystko gra, mam zamiar powoli doprowadzić auto do ładu i dopiero wtedy będę się nim cieszył:) Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni 5hp24. I po skrzyni!
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 199
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 08:52
  2. [skrzynia] 740iA wymiana oleju w skrzyni
    Przez JABUKASIGA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 15:32
  3. [silnik] wymiana oleju w silniku M57D30
    Przez Ronin w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 20:47
  4. [skrzynia] Wymiana oleju w skrzyni biegów.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 19:33
  5. wymiana oleju w skrzyni?!
    Przez wasyle735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 16:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •