Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: pytanie o wąż

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    51
    BMW
    e 38 740 iL
    Skąd
    Kraków

    pytanie o wąż

    witam, koledzy pytanie , ( silnik m62b44 vka) cieklo mi z chlodnicy wody więc ją wymienilem. Nigdy nie dotykałem gòrnego węża wiec nie wiem czy był twardy ale teraz jest jestem go w stanie scisnac ale minimalnie. co moze byc przyczyną? Wydaje mivsie zecdobrze odpowietrzylem, ponoc ciśnienue w układzie ma ponoc do 1.9 bara, sam nie wiem uszczelka? Temperatura po przejechaniu 200km na autostradzie w normie wskazowka pionowo i nawet nie drgnie. W aucie nie zagotowałem wody, poobserwuje olej i plyn czy nic nie przybywa/ubywa i czy sie nie brudzi. Dodam ze jak rano odkrecam korek od zbiorniczka po calym dniu jazdy to slychac delikatne uchodzenie cisnienia. Ponoc vki tak maja mialnktos podobnie? Pozdrawiam Michał

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    Przewód może być twardy po ostrej jeździe i wysokich temperaturach na zewnątrz. Generalnie dobrze odpowietrzyc bmw jest ciężko więc sprawdz czy po rozgrzaniu silnika z odpowietrznikow nie wylatuje jeszcze powietrze. Druga sprawa to visko, musi być 100% sprawne jeśli się nie załącza wymień je niezwłocznie.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    51
    BMW
    e 38 740 iL
    Skąd
    Kraków
    Wisko działa ,załącza sie od razu....

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    No to jeśli viskoza sprawna a ogrzewanie działa poprawnie to czyli wszystko ok, bo jak sam napisales, ciśnienie w układzie chłodzenia może sięgać 2barów.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar marcin1981m
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    30
    BMW
    728 e38
    Skąd
    częstochowa

    Post

    Barbel,
    Co prawda mam 2.8 ale objawy były te same po wymianie płynu. Ogrzewanie działało ok, wskazówka pionowo bez względu na temperaturę zewn. Za każdym razem po większej ilości kilometrów, zwłaszcza z włączonym ogrzewaniem, po ostygnięciu potrafiło wywalić komunikat o niskim stanie płynu (ciśnienie wepchło płyn w dół zbiorniczka wyrównawczego). Po odkręceniu korka ciśnienie zeszło (poziom płynu się podniósł) ale objaw dalej taki sam po jeździe. Dodam, że wisko etc śmiga dobrze, pompa wody też wymieniona, zbiorniczek i korek też nowe. Za każdym razem przy próbie odpowietrzenia układu przez śruby odpowietrzające waliło bąbelki powietrza.
    1. Odpowietrzyłem układ dolewając płyn na włączonym zapłonie, bez silnika, włączonym ogrzewaniu na 32 st ale bez dmuchawy (dmuchawa na minimum), poluzowane śruby, co rusz uciskałem mocno górny i dolny wąż
    2. Nie odkręcaj korka jak masz choćby poluzowane śruby odpowietrzające bo to zapowietrza układ
    3. Jeśli przy uzupełnianiu już przestanie ubywać płynu to odpal silnik i niech się zagrzeje
    4. Jak wskazówka temp będzie pionowo to daj ogrzewanie na full i dmuchawę na full i co jakieś 5 min odpowietrzaj układ śrubkami, uciskając węże, w tym czasie obserwuj stan płynu w zbiorniczku ale nie odkręcaj przy odkręconych śrubkach
    Jeśli po tych zabiegach w zbiorniczku na włączonym i zagrzanym silniku nie będziesz miał efektu pompowania płynu, tzn przybywa i maleje poziom płynu a będzie raczej stały to powinno być OK. U mnie prawdopodobnie powietrze było w nagrzewnicy. Na razie jest ok ale nie robię dużo kilometrów więc na 100% nie jestem pewien. Sytuacja się poprawiła znacznie więc chyba moja metoda dała radę.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    mamy cały bardzo ładny temat na forum odnośnie układu chłodzenia i odpowietrzania krok po kroku. wystarczy poszukać...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    51
    BMW
    e 38 740 iL
    Skąd
    Kraków
    Witam, temat znaleziony dzieki, jeszcze jedno szybkie pytanie - jak rano po jeździe wieczornej odkręcam korek od zbiorniczka i uchodzi ciśnienie tzn "syknie" to znak ze uszczelka wydmuchana? słyszałem taką opinię więc pytam ;) dzieki

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    to bardziej znak, że jeszcze gdzieś jest powietrze. jakby uszczelka była padnięta to gotowałby wodę, wywalał którędyś a węże prawdopodobnie by już dawno powywalało. U Ciebie jeżeli tak się nie dzieje, nie masz wody w oleju ani oleju w wodzie to się na wyrost nie przejmuj

Podobne wątki

  1. [silnik] 750i - wąż chłodnicy
    Przez hubizx w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 13:08
  2. Pęknięty wąż od gazu (Szybkie pytanie)
    Przez rastaomlet w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 08:24
  3. Układ chłodzenia wąż
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •