Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Co myślicie o takim porównaniu BMW e38 vs e39???

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Co myślicie o takim porównaniu BMW e38 vs e39???

    Wiem że to dwa inne auta ale już gdzieś na innym forum widziałem taki temat, 90% ludzi twierdziło że e39 to lepsze auto, ale czy da się je porównać obiektywnie?

    Może to ciekawy temat, szukałem na naszym forum ale nic nie znalazłem.

    Zadaję to pytanie dlatego że chcę kupić BMW, osobiście podoba mi się bardziej e38 i to dużo bardziej, ale e39 też jest fajne. Może napiszecie o swoich doświadczeniach może ktoś z Was miał e39 lub odwrotnie??

    Pozdrawiam Piotrek
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    przed e38 chcialem kupic e39 ale jak policzylem ze zawieszenia praktycznie te same, silniki te same (w wiekszosci ;) ) koszta eksploatacji praktycznie identycznie (te same wersje silnikowe) to juz jak mam wozic swoje 4litery to lepiej w 7, ojciec ma e39 w dobrej wersji ale... komfort gorszy, ciasnota i jak zamienilem sie z nim na pare dni to juz niemoglem sie doczekac swojej 7

  3. #3
    Co by nie mówić to e38 jest jednak bardziej prestiżowe i luksusowe. Czyli i wygodniejsze. E39 oczywiście też jest dobre. Na różnice w kosztach eksploatacji chyba nie ma co tutaj patrzeć także trzeba po prostu wybrać to co się bardziej podoba.
    Jeśli ktoś potrzebuje coś większego przewozić to tutaj plus dla e39 bo jest w wersji kombi, poza tym nic by mnie nie przekonało ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Własnie dlatego napisałem ten post, dzięki chłopaki za opinie :-) może ktoś jeszcze wrzuci swoje opinie i sugestie?
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Ja posiadałem e39 2,5tds i byłem z niej bardzo zadowolony. Piękne auto. Później kupiłem siódemkę i zobaczyłem ze jednak siedem to auto wygodniejsze, lepsze w dłuższe trasy. bardziej wyciszone. Piątka jest taka bardziej sportowa, drapieżna.Obydwa auta są bardzo fajne. ale siedem fajniejsze.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    no e39 takie bardziej praktyczne, z kolei e38 bardziej ostentacyjne.. ale mimo wszystko to dosyć zbliżone modele :)

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez wolowy
    no e39 takie bardziej praktyczne, z kolei e38 bardziej ostentacyjne.. ale mimo wszystko to dosyć zbliżone modele :)
    E39 od E38 praktyczniejsze jest tylko w kombi- a poza tym niestety jest o cala klase nizej od E38 :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    dokładnie kombi miałem na myśli ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 750 iL
    Skąd
    Otwock

    Re: Co myślicie o takim porównaniu BMW e38 vs e39???

    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Wiem że to dwa inne auta ale już gdzieś na innym forum widziałem taki temat, 90% ludzi twierdziło że e39 to lepsze auto, ale czy da się je porównać obiektywnie?
    bez urazy kolego ale zawsze mnie irytują takie stwierdzenia bo:
    1/ ile dokładnie osób składa sie na to 90%
    2/ jakimi modelami bmw (o ile wogóle) jeździ te 90% ;)
    3/ samo założenie jest takie jakbyś porównywał Corolle do Avensisa

    Tylko e38 :D
    e38 750 iL cosmosschwarz metalic / M73 / 1995

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    E38 bez wahania bym zamienił na M5 E39 ;D

    Ale jeśli chodzi o zwykłe wersje po zajęciu miejsca za kierownicą już na pierwszy rzut oka widać spore różnice - gorsze materiały (ta plastikowa deska rozdzielcza :what: ) jest ciaśniej i ogólnie bardziej ubogo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •