Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: [ zawieszenie] Przy hamowaniu trzęsie kierownicą

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS

    [ zawieszenie] Przy hamowaniu trzęsie kierownicą

    Jak myślicie czego się spodziewać ?? Krzywą tarczę raczej bym wykluczał bo beemą jeżdżę prawie tylko po mieście z łokciem za szybą z prędkością max 70 także hamowanie z 230 do 0 jest nie możliwe, w każdym bądź razie nie miałem takiej sytuacji. Moje spostrzeżenia: jak skręcam w miejscu na max w lewo coś tam łupie w zawieszeniu jakby coś pod nogami kierowcy... może mieć z tym związek ???

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    tarczy wystarczy ,że jest nagrzana i wjedziesz w kałuże nawet 40 na godzinę ...
    sprawdzaj końcówki , drążki kierownicze i drążek środkowy z podporą - u mnie to było przyczyną bicia i przy okazji tuleje w wachaczach obejrzyj - coś napewno znajdziesz

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    156
    Tez miałem taki efekt i okazało sie ze były krzywe tarcze i jak wymieniłem to jak reką odioł :D
    Deutsche Bank

  4. #4
    nie musi byc ...

    Ja zmienialem tarcze klocki , cale zawieszenie i co dalej to mam :)

    Zostalo co ? zacisk , wystarczy ze ktorys tloczek sie zacina i nie rowno pracuje ...

    Olejus to przerabial u siebie , ja bede to przerabial

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    156
    Wiem ze nie musi ale tak czesto jest i akurat tak było u mnie a powodow moze byc kilka normalna sprawa :D
    Deutsche Bank

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    hmm u mnie w zacisku jeden cylinderek praktycznie nieodbija - i nie ma czegoś takiego ...
    jeśli cylinderek stoi to jakim prawem ma drżeć tarcza ?? wtedy tylko klocek przylega nierownomiernie - ja bym sie do zacisku nieprzyczepiał a sprawdził jeszcze tylko osadzenie koła czy nie ma luzu na pierscieniu centrującym i tak jak pisałem podporę drążka środkowego ew. końcuwki

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Jednym słowem trzeba sprawdzić wszystko.... jutro wjeżdżam na podnośnik i dam znać co wynalazłem

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    sprawdz dokładnie podporę drążka środkowego - tam mała tulejka za 60 zł rozwaliła mi najpierw drążki , pozniej końcówki .. i z 60 zł zrobiło się prawie 1000

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Serdeczne dzięki za podpowiedź ! Od tego zacznę !!

  10. #10
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    NIo niestety z tym biciem to ciezki temat tez nie miałem a cos mi sie tam pojawia :/

    Słyszałem tez o przypadkach ze wymniana tarcz pomagała na krótko bo piasta była tez pokrzywiona wiec ponownie krzywiła po czasie nowa tarcze.. to tak w ramach podpowiedzi ...

    pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •