Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Wątek: [ zawieszenie] Przy hamowaniu trzęsie kierownicą

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    po pierwsze to mozna zprawdzic czy piasta jest krzywa a po nastepne to gdyby piasta byla krzywa to nawet po zalozeniu nowych tarcz odrazy masz bicie, identycznie jak na starych, moze sie zalozyc ze jak hamujesz lekko lub tak srednio to masz bicie a jak mocno to juz nie, zgadlem?

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    hmm u mnie w zacisku jeden cylinderek praktycznie nieodbija - i nie ma czegoś takiego ...
    jeśli cylinderek stoi to jakim prawem ma drżeć tarcza ?? wtedy tylko klocek przylega nierownomiernie - ja bym sie do zacisku nieprzyczepiał a sprawdził jeszcze tylko osadzenie koła czy nie ma luzu na pierscieniu centrującym i tak jak pisałem podporę drążka środkowego ew. końcuwki
    No ja mam akirat 3 czy 4 cylinderki :)
    Wiec u mnie jest to prawdopodobne bo dzieje mi sie to tylko z prawym kolem bicie jak by sie mialo urwac ..

    A tlumaczenie zawieszenia do mojego przypadku sie nie liczy mam wszystko wymienione ..

    Zostaje zacisk stad podalem ta propozycje sprawdzenia

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    156
    a moze jest luz na krzyzaku na kolumnie kierowniczej :o
    Deutsche Bank

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    po pierwsze to mozna zprawdzic czy piasta jest krzywa a po nastepne to gdyby piasta byla krzywa to nawet po zalozeniu nowych tarcz odrazy masz bicie, identycznie jak na starych, moze sie zalozyc ze jak hamujesz lekko lub tak srednio to masz bicie a jak mocno to juz nie, zgadlem?
    I tu się mylisz, MiBhell pisze o moim przypadku i mojej pierwszej E39 528i. Ten sam problem dotyczy się E38. Do sprawdzenia krzywizny piasty potrzeba specjalnego urzadzenia, gołym okiem nie jest się w stanie tego dostrzec. Nierówności tupu 0,01mm uznaje się za normalne i nie odczuwalne. Wszystko powyżej 0,03 jest odczuwalne ale dopiero po czasie. Po założeniu nowych tarcz nie będzie bicia podczas hamowania ale po ok 1000-2000km tarcza ulegnie skrzywieniu i znów problem bicia powróci. U mnie nierówność piasty wynosiła 0,06mm i pokrzywiło nowe tarcze brembo-nicinane w ciągu 2,5tys km. Po zeszlifowaniu nierówności papierem ściernym do 0,01mm i załozeniu nowych tarcz zrobiłem 10tys km i bicia już nie stwierdzono.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    To jest temat stary jak świat. Ostatnio znalazłem ciekawy post na forum e32 na 7er.com.
    Tutaj oryginalny link. Chodzi o podobny problem: drgania kierownicy i całego przedniego zawieszenia, nie tylko przy hamowaniu.
    Po tym jak niektórzy wymienili całe przednie zawieszenie, okazało sie, że przyczyna może być prozaiczna. Chodzi o uszczelke dekla zbiorniczka wyrównawczego wspomagania kierownicy (nr.3). U autora posta to pomogło- drgania zniknęły. U innych nie. Wszyscy którzy tą uszczelke wymienili zauważyli jednak, że wspomaganie zrobiło sie "twardsze" i bardziej bezpośrednie.
    Pytanie: w tym deklu jest odpowietrznik, żeby wyrównywać ciśnienie w układzie, względnie którędy zwiewa nadmiar płynu od wspomagania. Czy tam jest wbudowany jakiś zawór który sie otwiera przy jakimś tam ciśnieniu?
    Oczywiście takie rozwiązanie problemu byłoby moim zdaniem zbyt proste ;) Jednak szukania przyczyn problemu powinno sie zaczynać właśnie od prostych rzeczy, zamiast od razu wydawać tysiące na nowe zawieszenie. Uszczelka owa kosztuje ok. 7zł.
    Poszukiwania rozpocząłbym jednak klasycznie, czyli: auto do warsztatu, na szarpaki i sprawdzenie wszystkich gum, tulei i łączników. Takie rzeczy jak krzywe tarcze hamulcowe, felgi mogą być również oczywistą przyczyną drgań. Zaciski hamulcowe? Hmmm...Możliwe.
    Wymieniając tą uszczelke, na pewno nie zrobi sie nic złego- a nuż, widelec będą efekty?
    Pozdro
    :papa:

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    ja mam drgania podczas hamowania i wiem że sa spowodowane krzywymi felgami na przedzie.
    Drgania występują w przedziale 70-100km/h i przy odpowiednim traktowaniu pedału hamulca.

    Co do trzaskania przy skręcaniu kierownicą to niedawno mi się to pojawiło ale razem z luzem na kierownicy, do wymiany miałem dwa wahacze, lewy dolny i prawy dolny. Odczucia akustyczne były podobne.

    pozdrawiam

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    64
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Uszczelka owa kosztuje ok. 7zł.
    Kiedy na ostatnim zlocie podniosłem pokrywę silnika, od razu usłyszałem: no, tu też wilgotne, uszczelka do wymiany. Zamówiłem uszczelkę w ASO, koszt 5,40. Założyłem - nie było tam żadnej.

    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Wszyscy którzy tą uszczelke wymienili zauważyli jednak, że wspomaganie zrobiło sie "twardsze" i bardziej bezpośrednie.
    Też się zgadza, jest twardsze. To miły dodatek do całej operacji, bez uszczelki było - zwłaszcza przy prędkościach szosowych - zbyt czułe. Przyczyn nie znam.

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Przetrzepałem całe zawieszenie przód i tył luzów zero aż sam byłem nieco zdumiony i znalazłem że luz ma przednie lewe łożysko koła wymienione jakieś 3000 km temu firma MAYLE germany założyłem stare jak ręką odjął tylko teraz wyje tamto dałem do reklamacji. Wie może ktoś ile kosztuje oryginalne w ASO ??? Za SKF-a wołają u mnie 400 ??

  9. #19
    Orginalne 590zl

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Jednak kupię SKF-a bo sprzedawca bije sie w pierś że to I-liga wśród zamienników jak będzie nie tak to ja go będę bił

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •