Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: 750iL - prośba o porady

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    BMW E32 730
    Skąd
    Rawa Mazowiecka

    Post 750iL - prośba o porady

    Witam wszystkich,

    ostatnimi czasy zakupiłem E32 750iL, wersja z lodówką itd. Ogólnie kozak.


    Tylko do remontu lekkiego. Poprzedni właściciel twierdził, że uszczelka pod głowicą. Kupiłem auto nie na chodzie. W tym temacie chciałem Was czasami pytać o różnego rodzaju przypadłości z jakimi się spotkam w procesie dawania drugiego życia temu autu. Daje sobie na to jakieś 2 latka więc temat będzie przeze mnie aktualizowany. Wiem, że auto pochłonie masę pracy i pieniędzy ale decyduje się na to wyzwanie :) No i już jedno pytanko mam.

    Wczoraj auto odpaliłem. Z trudem lekkim zapaliła lecz chodziła tak mniej więcej na 500-600 obrotów. Przy dodawaniu gazu słabła i przygasała. Poprzedni właściciel twierdził, że coś z sondą lambda. Jak Wy myślicie? Na co warto zwrócić uwagę?
    Ostatnio edytowane przez Kleko ; 26-08-2016 o 13:20

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Pewnie pracuje na połowie silnika, podaj jaki rok auta, postaram się coś pomóc.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    BMW E32 730
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Jest to auto z roku 1989. Pozycja B w dowodzie wskazuje dokładnie 14.12.1989 :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Na początek sprawdź przepływki i pompy paliwa. Po odpaleniu świecą jakieś kontroli?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Dawaj więcej zdjęć tego cuda.

    Kolejny temat z cyklu "reanimacja trupa", jak zwykle patrząc nieco sceptycznie, trzymam kciuki.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    BMW E32 730
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Po odpaleniu wszystko gasło jak należy. Wyświetlił się tylko komunikat o małej ilości płynu chłodniczego.

    Co do trupiostwa tego auta to poniekąd się zgadzam. Początkowo auto chciałem kupić z zamiarem wyjęcia gratów i wsadzenia do mojej drugiej E32 (tutaj zdjęcie: http://zapodaj.net/01da9ee293603.jpg.html - to auto również odratowałem gdyż stało już na złomie lecz dałem jej drugie życie) lecz po przeczytaniu trochę o tym aucie moje plany się zmieniły. BMW E32 750iL w podobnej specyfikacji wyszło na świat około 5000 sztuk co już czyni to auto wyjątkowym. Do ciekawszych rzeczy można zaliczyć właśnie lodówkę na szampana, oddzielny panel klimatronika dla pasażerów z tyłu, oddzielnie radio z tyłu, wszystkie fotele w maksymalnej elektryce jak na tamte czasy, tylna kanapa elektryczna, grzana, podwójne szyby, rolety itd. Gdybym je porozkładał a resztę oddał na złom (co by było chyba finansowo najlepszym rozwiązaniem, sporo bym zarobił) to nie mógłbym się nazywać pasjonatem BMW i ciężko by mi było spojrzeć w lustro. Takie auto trzeba po prostu ratować niezależnie od ilości potrzebnych pieniędzy. Takie moje zdanie. Niestety mam 23 lata i jestem jeszcze studentem więc z kasą właśnie nie jest najlepiej i dlatego daje sobie 2-3 lata żeby auto wyjechało na drogi.

    Wertując internety natknąłem się na takie BMW jak moje tylko oczywiście w dobrym stanie. Moje auto jest identyczne, począwszy od silnika po wyposażenie. Tutaj link : http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-750...-pln-warszawa/
    Niestety więcej zdjęć nie mam. Przy następnej wizycie w garażu postaram się coś dla Was cyknąć :)
    Ostatnio edytowane przez Kleko ; 21-02-2016 o 12:13

  7. #7
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kleko Zobacz posta
    biksenony itd

    Ojojojojo,troszkę się zagalopowałeś....

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Druga E32 nie wygląda zachęcająco.

    Nie zgodzę się, że każdą E32 trzeba ratować. Im ich mniej na drogach tym lepiej dla tych, którzy mają egzemplarze w ładnym stanie.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    41
    BMW
    A8 D2
    Skąd
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Druga E32 nie wygląda zachęcająco.

    Nie zgodzę się, że każdą E32 trzeba ratować. Im ich mniej na drogach tym lepiej dla tych, którzy mają egzemplarze w ładnym stanie.
    złomujmy wszystkie w słabszym stanie jak leci żeby przypadkiem nie robić konkurencji komuś kto ma zadbany egzemplarz....
    No ludzie, może od razu trzeba tępić i zakazać jazdy wszystkim właścicielom którzy nie mają e32 w idealnym stanie .

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez machul333 Zobacz posta
    złomujmy wszystkie w słabszym stanie jak leci żeby przypadkiem nie robić konkurencji komuś kto ma zadbany egzemplarz....
    No ludzie, może od razu trzeba tępić i zakazać jazdy wszystkim właścicielom którzy nie mają e32 w idealnym stanie .
    Punk widzenia zależy od punktu siedzenia, a Tobie zalecam trochę dystansu ;)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 21:25
  2. e38 750iL Prośba o ocene...
    Przez badstuff w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 11:40
  3. E39 R6- prośba o porady i opinie
    Przez Jey w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 19:41
  4. Automat porady....
    Przez erni782 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 10:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •