Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 62

Wątek: 750iL - prośba o porady

  1. #51
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    BMW E32 730
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Wziąłem się za naprawę E32.

    Diagnoza silnika - brak kompresji na 5 cylindrach. Prawdopodobnie pierścienie. Dlatego też zdecydowałem się na zakup drugiego silnika m70 lecz już z korkiem wlewu oleju z przodu. I zrobiłem to z dwóch powodów:

    1. Baaardzo ciężko zakupić silnik z korkiem z tyłu w dobrym stanie.
    2. Korek z tyłu to taki "niewypał" konstruktorów BMW z tamtych czasów. Spieszyło się im aby wydać na świat V12 bo Mercedes był sporą konkurencją i po dwóch - trzech latach okazało się, że silniki zaczęły się zacierać przez te "wadę konstrukcyjną". I po `90 roku zmieniono miejsca korka na przód.

    Jeśli mam sprzeczne informacje to poprawcie :)

    Silnik zakupiłem z auta sprowadzonego ze Szwecji z przebiegiem 200k. E32 puknięta była przodem tak że tylko chłodnica poszła. Poniżej linki do filmów z oględzin:

    https://www.youtube.com/watch?v=QYvu...ature=youtu.be

    https://www.youtube.com/watch?v=Vr43...ature=youtu.be

    Jak zajechałem obejrzeć silnik to był całkowicie zimny. Odpalił od kopa. Co prawda nie było wydechu i przygłuszało to prace silnika ale z drugiej strony mogłem obejrzeć czy przy wkręcaniu na obroty nie pluje z kolektorów czy nie kopci. I wszystko było super, zero jakiegokolwiek plucia a i o kopceniu nie było mowy.

    Jeśli macie jakieś spostrzeżenia i komentarze to chętnie poczytam :)

    Pozdrawiam :)

  2. #52
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Kleko Zobacz posta
    Wziąłem się za naprawę E32.

    Diagnoza silnika - brak kompresji na 5 cylindrach. Prawdopodobnie pierścienie. Dlatego też zdecydowałem się na zakup drugiego silnika m70 lecz już z korkiem wlewu oleju z przodu. I zrobiłem to z dwóch powodów:

    1. Baaardzo ciężko zakupić silnik z korkiem z tyłu w dobrym stanie.
    2. Korek z tyłu to taki "niewypał" konstruktorów BMW z tamtych czasów. Spieszyło się im aby wydać na świat V12 bo Mercedes był sporą konkurencją i po dwóch - trzech latach okazało się, że silniki zaczęły się zacierać przez te "wadę konstrukcyjną". I po `90 roku zmieniono miejsca korka na przód.

    Jeśli mam sprzeczne informacje to poprawcie :)

    Silnik zakupiłem z auta sprowadzonego ze Szwecji z przebiegiem 200k. E32 puknięta była przodem tak że tylko chłodnica poszła. Poniżej linki do filmów z oględzin:

    https://www.youtube.com/watch?v=QYvu...ature=youtu.be

    https://www.youtube.com/watch?v=Vr43...ature=youtu.be

    Jak zajechałem obejrzeć silnik to był całkowicie zimny. Odpalił od kopa. Co prawda nie było wydechu i przygłuszało to prace silnika ale z drugiej strony mogłem obejrzeć czy przy wkręcaniu na obroty nie pluje z kolektorów czy nie kopci. I wszystko było super, zero jakiegokolwiek plucia a i o kopceniu nie było mowy.

    Jeśli macie jakieś spostrzeżenia i komentarze to chętnie poczytam :)

    Pozdrawiam :)

    ktoś Ci bajki naopowiadał o tym silniku przedliftowym. Dlaczego miałby się zacierać, o jakiej wadzie piszesz?

    wiesz czym się różni jeden od drugiego?

    mam taki od prawie 30 lat w aucie I chodzi jak strzała :)
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 14-06-2017 o 17:01
    pozdrawiam Bartek

  3. #53
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    BMW E32 730
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    ttrol, fajnie że zacząłeś dyskusje :)

    Fajnie by było jakbyś napisał o różnicach w tych silnikach i dlaczego BMW zdecydowało się na zmianę miejsca wlewu.

  4. #54
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    no to proszę uprzejmie

    poza oczywistościami widocznymi na zewnątrz, czyli pokrywa zaworów oraz pokrywy rozrządu, najważniejszą różnicą jest powiększony zawór wydechowy o 1mm na średnicy co zapewne wpływa na moc. Do tego oczywiśćie głowice są inne, bo mają inne gniazda zaworowe.

    ponadto inny wał korbowy, ale różni się tylko na łożysku od strony koła zamachowego o kilkadziesiąt setek na średnicy

    inne korby, ale też o kilkadziesiąt setek, panewki zatem które się z tym wiążą

    stara szyna napinacza rozrządu jest bez koła prowadzącego, nowy już je ma

    pompa oleju jest inna po numerze, ale mam obie, nawet rozbierałem I czyściłem I nie widzę różnicy, ale może to być na przykład sprężyna mocniejsza przelewu, czego nie zauważę

    wszystko z ważniejszych rzeczy, ale nadal nie słyszałem, żeby M70 się zacierało. Powiem inaczej jedyne dwa zatarte jakie widziałem to były te nowsze I to raczej wynikało z pałowania niż problemu silnka


    no I na koniec sterowanie motronic 1.7 zastąpił 1.3. Duża zmiana, ale nadal nie wpływa to na żelazo.


    masz jakieś źródło odnośnie zacierania się tych silników? Ciśnienie oleju na górze jest akurat w tych silnkach dość mocne I ładnie leje na rozdząd jeszcze. Chętnie poczytam, lubię czytać o tych autach :)

    a zmiana miejsca wlewu czym jest podytkowana to nie mam pojęcia...może łatwiej, bezpieczniej im było przy pierwszym odpaleniu, bo olej trafia na łańcuch rozrządu I do napinacza hydraulicznego.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 14-06-2017 o 17:02
    pozdrawiam Bartek

  5. #55
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    BMW E32 730
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Ttroll, dzięki za bardzo fajne wypracowanie, czuję się bogatszy w wiedze :) A źródłem moich informacji jest pewien jegomość siedzący w BMW od 20 lat, posiadający na placu z 30 aut tej marki (głównie E32, E38 i E34) i ogólnie żyjący z tych aut. Wydawał się całkiem wiarygodny ale ręki uciąć nie dam. Przy następnym spotkaniu z nim zapytam się o jakieś źródła potwierdzające jego zdanie.

    A co do mojej E32 to silnik zakupiony razem ze skrzynią wylądował już u mojego magika. Teraz czekać tylko aż przeszczep serducha zostanie przeprowadzony. Doczekać się nie mogę :)

    Z ciekawszych rzeczy zakupiłem również tylną szybę (wzmacnianą) bo ta która jest w aucie się rozkleiła i w rogu pojawiło się "mleczko". No i w weekend jadę po kompletne NIVO bo skoro auto wyjechało z nim z fabryki to teraz też je musi posiadać :)

  6. #56
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    To chyba mówisz o Klinice, bo niedaleko Rawy nic innego mi się nie kojarzy. Ale na jednym placu mieć 30 e32 i e34 to trochę dziwne w dzisiejszym świecie, a to Kilniki w ogóle nie przypomina.

    Z Rawy jest też szef mechaników w Infinitum ze Skierniewic, Dominik.
    pozdrawiam Bartek

  7. #57
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    BMW E32 730
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Witam Panowie po przerwie dość długiej - 3 lata!

    Trochę potrzebowałem czasu żeby finalnie się zdecydować na odbudowę E32. Kilka lat temu marzeniem było odbudować to auto i pojechać nim do ślubu ale w międzyczasie kandydatka mi uciekła Dokładniej zostałem walnięty w rogi. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - fundusze odłożone na wesele mi zostały i pójdę w 750!

    To nie było też tak ze 3 lata temu wstawiłem auto do garażu i nie robiłem nic bo były próby podłączenia silnika chyba u pięciu (!) okolicznych mechaników ale przekonałem się, że oni to raczej tylko do wymiany klocków i tarcz się nadają. Zniechęciło mnie to mocno i jakoś 1.5 roku temu auto wjechało do garażu i czekało na swój czas. Dokładnie rok temu padł mój związek, troche potrzebowałem czasu zeby dojść do siebie bo jednak poświęciłem tej babie 10 lat xD Ale teraz już nic mnie powstrzyma póki tego auta nie odbuduje, najwyżej nie dojem :)

    Tak więc na ten moment silnik jest podłączony, po 2.5 rocznym postoju chodzi aż miło :) W ramach ciekawostki to aktualny fachowiec, który działa przy aucie potrzebował 6h na odpalenie silnika podczas gdy poprzedni pseudo znawcy barowali się nawet i kilka miesięcy... Szkoda słów na nich. Ale jak nie trudno się domyślić - auto potrzebuje wieeelu napraw. Całe zawieszenie zostało zdjęte i niestety oczom ukazały się dwie dziury w podłodze. Oczywiscie podłoga będzie pospawana i zabezpieczona. Oryginalne zawieszenie do kosza, wjeżdża nowe zawieszenie gwintowane, nowe hamulce i przewody, nowe łożyska. No praktycznie wszystko nowe. Co się jeszcze w miare nada zostanie wypiaskowane i pomalowane.

    W tym roku mam zamiar doprowadzić auto do całkowitej sprawności mechanicznej. Blacharka i lakier zostawię raczej na przyszły rok.

    W czwartek prawdopodobnie będę przy aucie i spróbuje cyknąć kilka fotek i tu wstawić :)

    3majcie kciuki i obyśmy się kiedyś spotkali na zlocie :)

  8. #58
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Kleko, tego kwiatu jest pół światu. O babach oczywiście mówię, bo beemkę masz tylko jedna Działaj i wrzucaj foty!

  9. #59
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    BMW E32 730
    Skąd
    Rawa Mazowiecka

    Post

    No tak nie do końca mam jedną bo jeszcze w stajni stoi 730 M30B30 (aktualnie wymieniam przewody paliwowe bo oryginalne po 27 latach odmówiły współpracy) i E36 M50B25 przystosowana pod drift :D

    No ale tak, 750 ma teraz priorytet, aktualnie wygląda ona mniej więcej tak :)












  10. #60
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    529
    BMW
    E34
    Skąd
    Płock
    no ten środek bajka :)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 22:25
  2. e38 750iL Prośba o ocene...
    Przez badstuff w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 12:40
  3. E39 R6- prośba o porady i opinie
    Przez Jey w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 20:41
  4. Automat porady....
    Przez erni782 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •