Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] Wymiana skrzyni automatycznej w E32 V8

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa

    [mechanika] Wymiana skrzyni automatycznej w E32 V8

    Witam. Jaki może być koszt wymiany skrzyni biegów automatycznej w 740i V8? Czy jest możliwość założenia manualnej skrzyni i co trzeba kupić.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN
    nie znam kosztów dokładnie ale jak mojemu koleśiowi padła skrzynie w 750 to koszt wymiany nawet na używaną był tak wysoki że sprzedał autko za parę groszy , dołożył i kupił drugie auto.
    klims

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN
    I jeszcze jedno czy w ogóle ten motor występował w manualu? bo szczerze wątpię czy da się włożyć skrzynie m30 zaraz posypią się problemy z wałem (długość) most od automatu jest inna ja wymieniałem most to dopiero za czwartym natrafiłem na odpowiedni, i wszystkie były od manuala i z grubą flanszą. Ale życzę powodzenia może tobie się uda.
    klims

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez klimas70
    I jeszcze jedno czy w ogóle ten motor występował w manualu? bo szczerze wątpię czy da się włożyć skrzynie m30 zaraz posypią się problemy z wałem (długość) most od automatu jest inna ja wymieniałem most to dopiero za czwartym natrafiłem na odpowiedni, i wszystkie były od manuala i z grubą flanszą. Ale życzę powodzenia może tobie się uda.



    EDYTUJ POSTY !!

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez klimas70
    I jeszcze jedno czy w ogóle ten motor występował w manualu? bo szczerze wątpię czy da się włożyć skrzynie m30 zaraz posypią się problemy z wałem (długość) most od automatu jest inna ja wymieniałem most to dopiero za czwartym natrafiłem na odpowiedni, i wszystkie były od manuala i z grubą flanszą. Ale życzę powodzenia może tobie się uda.
    Oczywiście że M60B30 posiadało tez wersje z manualem.

    Przerobka myslę że nieopłacalna i z póxniejsza sprzedazą może byc problem.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Jeztom
    Oczywiście że M60B30 posiadało tez wersje z manualem.
    Przerobka myslę że nieopłacalna i z póxniejsza sprzedazą może byc problem.
    O tak - później nikt tego nie chce kupić, bo się ludziska przeróbek boją.

    Co do wymiany, to nie wiem czy nie lepiej jednak zrobic remont (?), ale oczywiście w pewnym serwisie.

    Jak wymieniasz, to nigdy nie wiesz jaką historię użytkowania ma ta skrzynia i jak długo jeszcze pociągnie.
    Nawet jak ją wytargasz z jeżdżącego (w chwili kupowania) samochodu - choć oczywiście tylko tak możesz sprawdzić jak skrzynia pracuje.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    w 2006 za kapitalkę swojej 5hp18 zapłaciłem 2900 dali gwarancję na rok chodziła jak nówka teraz cena może byc wyższa, ale nie sądzę by przekroczyła 3500

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •