Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Obszycie podgrzewanej kierownicy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    37
    BMW
    E38 730d, 750i; F10; E90; e60; E87; E46; wszystko na czym można się czegoś nowego nauczyć :)
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice

    Post Obszycie podgrzewanej kierownicy

    Cześć

    Czy ktoś z Was obszył podgrzewaną kierownicę, bez uszkodzenia siatki grzewczej?. Chciałem obszyć w firmie Carlex Design, jednakże sprzedawca odmówił informując, że jest zbyt duże ryzyko uszkodzenia :(. Jeżeli możecie polecić sprawdzonego tapicera, będę wdzięczny.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Kiedyś też pytałem o to na forum kosmetyki aut i raczej słabo z obszyciem takiej kierownicy tak aby było ok.
    Może firma Java sie tego podejmie-zadzwon.
    Ja pisałem i bez odzewu.Widać jaki mają szacunek do klienta.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Przerabiałem już ten temat, tapicer w trakcie roboty stwierdził że siatka jest przyklejona do oryginalnej skóry od wewnątrz i praktycznie nie możliwe jest oderwanie jej bez uszkodzenia.

    Opcje masz dwie:

    -obszycie "na" starą skórę (dobry tapicer powinien zrobić to tak że stare szwy pod spodem będą niewidoczne), wtedy kierownica jest delikatnie grubsza,
    -znalezienie jakiegoś elektryka lub innego magika co dorobi Ci taką siatkę żeby podkleić nową skórę tym.

    Ja wybrałem pierwszą opcję i jestem zadowolony z efektu

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    37
    BMW
    E38 730d, 750i; F10; E90; e60; E87; E46; wszystko na czym można się czegoś nowego nauczyć :)
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Cytat Zamieszczone przez Cube Zobacz posta
    Przerabiałem już ten temat, tapicer w trakcie roboty stwierdził że siatka jest przyklejona do oryginalnej skóry od wewnątrz i praktycznie nie możliwe jest oderwanie jej bez uszkodzenia.

    Opcje masz dwie:

    -obszycie "na" starą skórę (dobry tapicer powinien zrobić to tak że stare szwy pod spodem będą niewidoczne), wtedy kierownica jest delikatnie grubsza,
    -znalezienie jakiegoś elektryka lub innego magika co dorobi Ci taką siatkę żeby podkleić nową skórę tym.

    Ja wybrałem pierwszą opcję i jestem zadowolony z efektu
    Dzięki za info, możesz podesłać kilka fotek?, podwójne obszycie znacznie ograniczyło grzanie?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Ciężko mi powiedzieć czy ograniczyło bo odkąd kupiłem samochód to na kierownicy miałem pseudo obszycie przez poprzedniego właściciela. Postanowiłem zrobić to porządnie ale cały czas miałem drugą warstwę skóry. Mimo to jakoś nie wydaje mi się żeby grzanie było słabe. Nagrzewa się szybko i po dosłownie paru minutach już wyłączam bo zaczyna mi być za ciepło w dłonie.

    Zdjęcia postaram się zrobić i wrzucić jak tylko będę miał okazje (i dzienne światło :))

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    25
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    W firmie http://www.autotapicerki.pl/ twierdzą ze robią wszystko, obszycie, podgrzewanie, pogrubienie co tylko chcesz. Twierdzą że używają oryginalnej skóry BMW, można też obszyć nićmi w kolorach m-pakiet. Jak interesowałem się ceną - obszycie z pogrubieniem z nićmi w kolorach m-pakiet powiedzieli mi MAX 400zł, wszystko zależy od kierownicy (do 100zł doliczyli za podrubienie- gąbka 2mm), cena porównując z innymi dość wysoka, ale to tylko cena orientacyjna jaką dostałem przez telefon. ,

    Zrobienie podgrzewania i obszycia od nowa to chyba najlepsza opcja ale pewnie najdroższa.

    ps. znacie możecie kogoś kto dobrze obszyje kierownice serduszko w opcją pogrubienia i z nićmi w kolorze m-pakiet ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Cytat Zamieszczone przez Bajmb Zobacz posta
    W firmie http://www.autotapicerki.pl/ twierdzą ze robią wszystko



    ps. znacie możecie kogoś kto dobrze obszyje kierownice serduszko w opcją pogrubienia i z nićmi w kolorze m-pakiet ?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    18
    BMW
    e32 730i 91'
    Skąd
    Środa Wlkp
    Dziwne... Ja obszywałem w swojej e39 grzaną kierownice i siatka była przyklejona do kierownicy a nie do skóry. Troszkę więcej ostrożności trzeba było zachować przy demontażu starego poszycia, ale po ponownym obszyciu grzanie działa, a skóra jest cała. Może miałem więcej szczęścia...:)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Może to kwestia rocznika auta. Wcześniej dawali klej z drugiej strony taśmy :D

    A może po prostu tapicer zrobił mnie w jajo ;D Nie wiem, ale nie przeszkadza mi to jak teraz wygląda kierownica.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    odświeżę temat. Ktoś przerabiał obszywanie kiery i wrzuci tu jakieś fotki?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 12:50
  2. Obszycie środka skórą
    Przez Roobs w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 14:35
  3. Obszycie kierownicy ...Wrocław
    Przez Roobs w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 19:50
  4. Wspomaganie kierownicy
    Przez Pawel130589 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 18:47
  5. Wspomaganie kierownicy
    Przez YOOSHKY w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2008, 20:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •