Strona 35 z 35 PierwszyPierwszy ... 25333435
Pokaż wyniki od 341 do 349 z 349

Wątek: Przypadki większych problemów z F01 / F02 - otwarty temat.

  1. #341
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez rockybor Zobacz posta
    W Excelu, ja nie licze ani ubezpieczenia 4400 za rok, ani paliwa.
    Jakbym to policzyl to kosmos. Robie 5000 km miesiecznie ale paliwo w sumie wychodzi na zero bo zabieram ludzi z blablacar.

    Duzo pochlanialo mnie doszukiwanie sie przyczyn wibracji i drgan (wal, wymiana poduszek dyfra i tulei tylnej belki). Jak na razie poleglem i wciaz odczuwam.
    Wibracje masz przy przyśpieszaniu w okolicach 2tyś.obrotów ?
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  2. #342
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wlasnie tylko przy stalej predkosci. Jak przyspieszam to nie czuc nic. Czasami jadac np. 80 i kierujac wzrok na pusty fotel pasazera widze jak zaglowek sie trzesie.

  3. #343
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez rockybor Zobacz posta
    Wlasnie tylko przy stalej predkosci. Jak przyspieszam to nie czuc nic. Czasami jadac np. 80 i kierujac wzrok na pusty fotel pasazera widze jak zaglowek sie trzesie.
    To samo miałem w e66. Nie doszedłem finalnie o co kaman, a wymieniłem dosłownie wszystko przy wale i 2x opony. Rozkminiłeś temat?



    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Spoko teraz widzę ;) W czym sobie liczysz koszta? Excel, czy masz jakiś programik? Ja liczę pobieżnie, to sama eksploatacja (obsługa, paliwo, ubezpieczenie) + remont i wyszła mi podobna kwota, ale jakby doliczyć raty i nadpłaty coby mniej odsetek było, to kwota się podwoi. Drogie te zabawki.........
    Polecam założyć konto na spritmonitor i też takie wykresy i podsumowanie kosztów się stamtąd wyciągnie w prosty sposób.
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 02-02-2020 o 16:24

  4. #344
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Dzisiaj pojechałem wymienić pokrywę zaworów ,świece i sterownik swiec i przy okazji wyczyścić kolektor ssący nie niestety auto zostało na warsztacie Przyczyna - luźny łańcuch! Dodam że najechane 156k 99% prawdziwy przebieg ,łańcucha wogóle nie było słychać a luz jest taki że można go spokojnie nad zębątką unosić parę mm

  5. #345
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez KAMELEONV Zobacz posta
    Dzisiaj pojechałem wymienić pokrywę zaworów ,świece i sterownik swiec i przy okazji wyczyścić kolektor ssący nie niestety auto zostało na warsztacie Przyczyna - luźny łańcuch! Dodam że najechane 156k 99% prawdziwy przebieg ,łańcucha wogóle nie było słychać a luz jest taki że można go spokojnie nad zębątką unosić parę mm
    U mnie też tak było ! Zero objawów a luźny.

  6. #346
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2021
    Posty
    17
    BMW
    F01 750i
    Skąd
    Koszalin

    Post

    Witka,
    W moim n63b44a mam taką dziwną przypadłość, silnik po dobrym rozgrzaniu, powiedzmy po około 20min jeździe, przy obrotach jałowych, zaczyna głucho pukać, czasami pukanie milknie na chwilę, czasami go nie ma. Wykluczyłem pompę wakum, oraz myślę, że łożysko też odpada, pukanie raczej w sekwencji obrotów wałków, nie silnika. Olej w silniku 5w50. Silnik nie ma żadnych błędów.

  7. #347
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Posty
    4
    BMW
    730d
    Skąd
    Siedlce
    Dzień dobry,

    Mam kilka niepokojących sygnałów z mojej F01 730d 2010r. Przebieg ~ 230 tyś.
    Może ktoś się spotkał z podobnymi objawami u siebie.

    1.Po odpaleniu na zimnym silniku samochód pracuję nierówno, ja by się co chwile leciutko dławił. Problem znika po kilkunastu sekundach lub jak dodał troszkę gazu na postoju.
    2. Dziwne przeskakiwani/głosy/ wibracje z kierownicy przy małych prędkościach.
    3. Skrzynia czasami dziwnie się zachowuje, tj. zamuli, nie przerzuci biegu i jest mocny strzał (zazwyczaj przy małych prędkościach obrotowych silnika) olej w skrzyni zmieniany przy około 190 tyś

    Z drobnych rzeczy - z którymi ktoś z was się mógł spotkać:
    - nie działają trójkąty ostrzegawcze w lusterkach jak ktoś mnie wyprzedza
    - roleta tylnej szyby nie działa ( nie jest to usterka elektroniczna )

    Nie upgradowałem softu systemu od 2014 roku, ostatni reset adaptacji skrzyni pewnie w 2016 roku.



    Jeśli ktoś miał do czynienia z podobnymi objawami i mógłby podzielić się spostrzeżeniami będę wdzięczny :)

    edit. Czy znalazł ktoś sposób na wytartą gumę w boczku przy wnęce do zamykania drzwi?
    Ostatnio edytowane przez a_zdanowski ; 10-11-2023 o 01:52

  8. #348
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez a_zdanowski Zobacz posta
    Dzień dobry,

    Mam kilka niepokojących sygnałów z mojej F01 730d 2010r. Przebieg ~ 230 tyś.
    Może ktoś się spotkał z podobnymi objawami u siebie.

    1.Po odpaleniu na zimnym silniku samochód pracuję nierówno, ja by się co chwile leciutko dławił. Problem znika po kilkunastu sekundach lub jak dodał troszkę gazu na postoju.
    2. Dziwne przeskakiwani/głosy/ wibracje z kierownicy przy małych prędkościach.
    3. Skrzynia czasami dziwnie się zachowuje, tj. zamuli, nie przerzuci biegu i jest mocny strzał (zazwyczaj przy małych prędkościach obrotowych silnika) olej w skrzyni zmieniany przy około 190 tyś

    Z drobnych rzeczy - z którymi ktoś z was się mógł spotkać:
    - nie działają trójkąty ostrzegawcze w lusterkach jak ktoś mnie wyprzedza
    - roleta tylnej szyby nie działa ( nie jest to usterka elektroniczna )

    Nie upgradowałem softu systemu od 2014 roku, ostatni reset adaptacji skrzyni pewnie w 2016 roku.



    Jeśli ktoś miał do czynienia z podobnymi objawami i mógłby podzielić się spostrzeżeniami będę wdzięczny :)

    edit. Czy znalazł ktoś sposób na wytartą gumę w boczku przy wnęce do zamykania drzwi?
    AD 1. może przypchany dpf, lub jakiś czujnik ciśnień walniety praz może klapy w kolektorze zużyte lub nastawnik tych klap ? To też może powodować dziwną pracę skrzyni.

  9. #349
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,118
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez a_zdanowski Zobacz posta
    Dzień dobry,

    Mam kilka niepokojących sygnałów z mojej F01 730d 2010r. Przebieg ~ 230 tyś.
    Może ktoś się spotkał z podobnymi objawami u siebie.

    1.Po odpaleniu na zimnym silniku samochód pracuję nierówno, ja by się co chwile leciutko dławił. Problem znika po kilkunastu sekundach lub jak dodał troszkę gazu na postoju.
    2. Dziwne przeskakiwani/głosy/ wibracje z kierownicy przy małych prędkościach.
    3. Skrzynia czasami dziwnie się zachowuje, tj. zamuli, nie przerzuci biegu i jest mocny strzał (zazwyczaj przy małych prędkościach obrotowych silnika) olej w skrzyni zmieniany przy około 190 tyś

    Z drobnych rzeczy - z którymi ktoś z was się mógł spotkać:
    - nie działają trójkąty ostrzegawcze w lusterkach jak ktoś mnie wyprzedza
    - roleta tylnej szyby nie działa ( nie jest to usterka elektroniczna )

    Nie upgradowałem softu systemu od 2014 roku, ostatni reset adaptacji skrzyni pewnie w 2016 roku.



    Jeśli ktoś miał do czynienia z podobnymi objawami i mógłby podzielić się spostrzeżeniami będę wdzięczny :)

    edit. Czy znalazł ktoś sposób na wytartą gumę w boczku przy wnęce do zamykania drzwi?
    Ad1 moze sterownik swiec/swiece zarowe?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 16-03-2021, 11:00
  2. [elektronika] Internet w f01/f02
    Przez olejus w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 15:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •