Strona 34 z 35 PierwszyPierwszy ... 2432333435 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 349

Wątek: Przypadki większych problemów z F01 / F02 - otwarty temat.

  1. #331
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Wszystko zależy od tzw struktury firmy.

    W jednej radzi prezes i przez niego przechodzi każdy papier (w takiej obecnie pracuje ja) i bez jego podpisu nie mogę kupić nawet papieru do ...buzi.
    W innych rządzi księgowa, a w jeszcze innych dyrektor operacyjny , finansowy, handlowy, administracyjny albo sprzątaczka co sypia z kimś ważnym, nie ważne,
    chodzi o zasadę że aut klasy premium nie kupuje się z perspektywa latania nim do końca życia i o jeden dzień dłużej ale o to by posłużyło 3-4 lata a potem idzie na sprzedaż,
    i kupuje się nowe.
    A co za tym idzie nie patrzą oni jak napisałem wcześniej na awaryjność bo ich to dotyczyć nie będzie, a nawet jak będzie to i tak maja na to kasę.
    Pomarudzić możemy sobie MY tu na FORUM ale nic to nie zmieni bo jak zauważył ktoś słusznie zresztą, BMW od chyba 5 ostatnich lat notuje rok w rok wzrosty i to ogromne w sprzedaży a co za tym idzie nie widzi sensu i potrzeby zmieniania polityki handlowej i produkcyjnej bo i po co jak jest lepiej niż zajebiście :)

    Ja w e65 bałem się rurki, uszczelniaczy itd a nigdy z tym przez 9 lat problemu nie miałem, a F póki co jest ok jak się spierd... będziem naprawiać :).

    Czy kupie serię G?
    Nie wiem, bo przed F broniłem się jak nie wiem co a ostatecznie jeździ mi się ok, choć tęsknie za e65 ciągle :) (mam tak nie tylko ja bo i Aldik i jeszcze kilku znajomych)
    Więc i z G może być podobnie bo jakoś to auto do mnie nie przemawia kompletnie, ale może mi się zmieni a X lat i kupię, jak kasa i zdrowie pozwoli.
    Ale jak dla mnie jest sporo aut innych fajniejszych i lepszych w mojej subiektywnej ocenie od G, i będę je brał pod uwagę przy zmianie ale mam na to ładnych parę lat tak że póki co nie myślę i nie zabijam głowy pierdołami :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #332
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Teraz jest brak zamiennikow, za 5 - 10 lat będzie sie od nich roić, tak jak teraz do e38. Niemniej przykre ze tak fajnie prezentujące się auto jak F01 ma tak badziwną mechanikę... ludzie co kupuja nowe co kilka lat bo ich stać i tak będa kupować bo inaczej nadal jezdziliby e38 albo e32... Nienachapana korporacja i tyle
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 04-02-2019 o 19:23

  3. #333
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Bezi Zobacz posta
    Adasio , w tych firmach prezesi nawet nie wiedza co to zakupy takich aut.
    Mają ludzi od tego...
    Znajomy o którym wspominałem ma kolekcje starych aut za Ok 3-5 milionów - ta na moje oko. Jest ich około 40 sztuk. Lubi i zbiera jak znaczki. Na firmę tez kupuje często sporo samochodów i zawsE się tym sam zajmuje bo to lubi . W bavari z szefami jest na Ty bo tak często coś tam kupował i w sumie dziwne ze jakby się dało to ze by mu tej 760 nie ogarneli. Tak czy siak sęk w tym ze mimo iż nam się wydaje ze połaci maja to w dupie czy auto jest awaryjne czy nie to jesteście w błędzie. Właściciel bardzo dużego korpo, gdzie pracuje mój przyjaciel , pewnego dnia przy kolejnej awari nie wytrzymał o oddał swoje f01 do aso i powiedział
    Ze maja sobie je w dupe wsadzić bo miał dość ciągłych awari. Więcej jeździł laweta i zastepczymi. Szlak go trafiał .

  4. #334
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Myślę że taki prezes to dopiero się wkór...ia jak mu auto stanie w drodze na ważne spotkanie na które nie może się spóźnić, bo przecież po to kupił nówkę premium za ponad pół bańki żeby mieć pewność że zdąży co by podpisać kontrakt na 10 baniek. A zwykły Kowalski 3-4 właściciel jak się spóźni do roboty to nawet i lepiej :) Dla tego myślę że większą krzywdę, stratę i wkórw....ma ten pierwszy właściciel mimo że auto naprawią za darmo, do czasu oczywiście i takich prezesów zmieniających auta premium co dwa lata jest pewnie 2%

  5. #335
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ja myśle,że taki laik mechaniczny co ma kase to nie ma pojęcia o aucie.Mówie tu nie o nowym aucie,tylko o używce.Na przykładzie mojego auta wiem coś o tym.Kupiłem auto od prezesa dużej firmy z Wawy.Miało pakiet dodatkowej gwarancji.A lało olejem tu i tam.Dyfer wył,łożysko koła wyło.Ale prezes jechał dalej jak baran z kasą.Ja ogarnołem auto w tym pakiecie i śmigam 2,5 roku z bananem na ustach.Docinali mi na forum,że więcej w servisie stoiiii.Ale kupując to auto miałem w dupie stan techniczny.Byla gw.Serducho było zdrowe,a to mnie zwabiło.Wiec jak o F sie dba to sie ma.
    Ostatnio edytowane przez jaro5 ; 04-02-2019 o 22:21
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  6. #336
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Jako, ze w 14 miesiecy wpakowalem 45 tys. zl :) to postanowilem sie tym podzielic. Wiekszosc napraw robie sam wedle mozliwosci. Z wrazenia az musialem porownac ile kosztuje mnie eksploatacja a ile usterki. Lubie sie pobawic liczbami wiec zrobilem 2 wykresy.

    Auto mialo 205 tys. km przy zakupie a teraz 272 tys.

    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 14-03-2019 o 14:18

  7. #337
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Nic nie widać :D musisz wstawić link do oryginalnego rozmiaru :)

  8. #338
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kliknij na srodek obrazka a potem jeszcze kliknij i sie powiekszy :). Nie klikaj paska gornego 'Click here'.

  9. #339
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Spoko teraz widzę ;) W czym sobie liczysz koszta? Excel, czy masz jakiś programik? Ja liczę pobieżnie, to sama eksploatacja (obsługa, paliwo, ubezpieczenie) + remont i wyszła mi podobna kwota, ale jakby doliczyć raty i nadpłaty coby mniej odsetek było, to kwota się podwoi. Drogie te zabawki.........

  10. #340
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    W Excelu, ja nie licze ani ubezpieczenia 4400 za rok, ani paliwa.
    Jakbym to policzyl to kosmos. Robie 5000 km miesiecznie ale paliwo w sumie wychodzi na zero bo zabieram ludzi z blablacar.

    Duzo pochlanialo mnie doszukiwanie sie przyczyn wibracji i drgan (wal, wymiana poduszek dyfra i tulei tylnej belki). Jak na razie poleglem i wciaz odczuwam.
    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 14-03-2019 o 16:27

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 16-03-2021, 10:00
  2. [elektronika] Internet w f01/f02
    Przez olejus w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •