Strona 35 z 35 PierwszyPierwszy ... 25333435
Poka¿ wyniki od 341 do 349 z 349

W±tek: Przypadki wiêkszych problemów z F01 / F02 - otwarty temat.

  1. #341
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar jaro5
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Sk±d
    radom
    Cytat Zamieszczone przez rockybor Zobacz posta
    W Excelu, ja nie licze ani ubezpieczenia 4400 za rok, ani paliwa.
    Jakbym to policzyl to kosmos. Robie 5000 km miesiecznie ale paliwo w sumie wychodzi na zero bo zabieram ludzi z blablacar.

    Duzo pochlanialo mnie doszukiwanie sie przyczyn wibracji i drgan (wal, wymiana poduszek dyfra i tulei tylnej belki). Jak na razie poleglem i wciaz odczuwam.
    Wibracje masz przy przy¶pieszaniu w okolicach 2ty¶.obrotów ?
    by³o E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  2. #342
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Wlasnie tylko przy stalej predkosci. Jak przyspieszam to nie czuc nic. Czasami jadac np. 80 i kierujac wzrok na pusty fotel pasazera widze jak zaglowek sie trzesie.

  3. #343
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar HTN
    Do³±czy³
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Sk±d
    okolice Frankfurtu / Wroc³aw / Kotlina K³odzka
    Cytat Zamieszczone przez rockybor Zobacz posta
    Wlasnie tylko przy stalej predkosci. Jak przyspieszam to nie czuc nic. Czasami jadac np. 80 i kierujac wzrok na pusty fotel pasazera widze jak zaglowek sie trzesie.
    To samo mia³em w e66. Nie doszed³em finalnie o co kaman, a wymieni³em dos³ownie wszystko przy wale i 2x opony. Rozkmini³e¶ temat?



    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Spoko teraz widzê ;) W czym sobie liczysz koszta? Excel, czy masz jaki¶ programik? Ja liczê pobie¿nie, to sama eksploatacja (obs³uga, paliwo, ubezpieczenie) + remont i wysz³a mi podobna kwota, ale jakby doliczyæ raty i nadp³aty coby mniej odsetek by³o, to kwota siê podwoi. Drogie te zabawki.........
    Polecam za³o¿yæ konto na spritmonitor i te¿ takie wykresy i podsumowanie kosztów siê stamt±d wyci±gnie w prosty sposób.
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 02-02-2020 o 15:24

  4. #344
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar KAMELEONV
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Sk±d
    Nak³o n/n , Irlandia
    Dzisiaj pojecha³em wymieniæ pokrywê zaworów ,¶wiece i sterownik swiec i przy okazji wyczy¶ciæ kolektor ss±cy nie niestety auto zosta³o na warsztacie Przyczyna - lu¼ny ³añcuch! Dodam ¿e najechane 156k 99% prawdziwy przebieg ,³añcucha wogóle nie by³o s³ychaæ a luz jest taki ¿e mo¿na go spokojnie nad zêb±tk± unosiæ parê mm

  5. #345
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez KAMELEONV Zobacz posta
    Dzisiaj pojecha³em wymieniæ pokrywê zaworów ,¶wiece i sterownik swiec i przy okazji wyczy¶ciæ kolektor ss±cy nie niestety auto zosta³o na warsztacie Przyczyna - lu¼ny ³añcuch! Dodam ¿e najechane 156k 99% prawdziwy przebieg ,³añcucha wogóle nie by³o s³ychaæ a luz jest taki ¿e mo¿na go spokojnie nad zêb±tk± unosiæ parê mm
    U mnie te¿ tak by³o ! Zero objawów a lu¼ny.

  6. #346
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2021
    Posty
    16
    BMW
    F01 750i
    Sk±d
    Koszalin

    Post

    Witka,
    W moim n63b44a mam tak± dziwn± przypad³o¶æ, silnik po dobrym rozgrzaniu, powiedzmy po oko³o 20min je¼dzie, przy obrotach ja³owych, zaczyna g³ucho pukaæ, czasami pukanie milknie na chwilê, czasami go nie ma. Wykluczy³em pompê wakum, oraz my¶lê, ¿e ³o¿ysko te¿ odpada, pukanie raczej w sekwencji obrotów wa³ków, nie silnika. Olej w silniku 5w50. Silnik nie ma ¿adnych b³êdów.

  7. #347
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2020
    Posty
    4
    BMW
    730d
    Sk±d
    Siedlce
    Dzieñ dobry,

    Mam kilka niepokoj±cych sygna³ów z mojej F01 730d 2010r. Przebieg ~ 230 ty¶.
    Mo¿e kto¶ siê spotka³ z podobnymi objawami u siebie.

    1.Po odpaleniu na zimnym silniku samochód pracujê nierówno, ja by siê co chwile leciutko d³awi³. Problem znika po kilkunastu sekundach lub jak doda³ troszkê gazu na postoju.
    2. Dziwne przeskakiwani/g³osy/ wibracje z kierownicy przy ma³ych prêdko¶ciach.
    3. Skrzynia czasami dziwnie siê zachowuje, tj. zamuli, nie przerzuci biegu i jest mocny strza³ (zazwyczaj przy ma³ych prêdko¶ciach obrotowych silnika) olej w skrzyni zmieniany przy oko³o 190 ty¶

    Z drobnych rzeczy - z którymi kto¶ z was siê móg³ spotkaæ:
    - nie dzia³aj± trójk±ty ostrzegawcze w lusterkach jak kto¶ mnie wyprzedza
    - roleta tylnej szyby nie dzia³a ( nie jest to usterka elektroniczna )

    Nie upgradowa³em softu systemu od 2014 roku, ostatni reset adaptacji skrzyni pewnie w 2016 roku.



    Je¶li kto¶ mia³ do czynienia z podobnymi objawami i móg³by podzieliæ siê spostrze¿eniami bêdê wdziêczny :)

    edit. Czy znalaz³ kto¶ sposób na wytart± gumê w boczku przy wnêce do zamykania drzwi?
    Ostatnio edytowane przez a_zdanowski ; 10-11-2023 o 00:52

  8. #348
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez a_zdanowski Zobacz posta
    Dzieñ dobry,

    Mam kilka niepokoj±cych sygna³ów z mojej F01 730d 2010r. Przebieg ~ 230 ty¶.
    Mo¿e kto¶ siê spotka³ z podobnymi objawami u siebie.

    1.Po odpaleniu na zimnym silniku samochód pracujê nierówno, ja by siê co chwile leciutko d³awi³. Problem znika po kilkunastu sekundach lub jak doda³ troszkê gazu na postoju.
    2. Dziwne przeskakiwani/g³osy/ wibracje z kierownicy przy ma³ych prêdko¶ciach.
    3. Skrzynia czasami dziwnie siê zachowuje, tj. zamuli, nie przerzuci biegu i jest mocny strza³ (zazwyczaj przy ma³ych prêdko¶ciach obrotowych silnika) olej w skrzyni zmieniany przy oko³o 190 ty¶

    Z drobnych rzeczy - z którymi kto¶ z was siê móg³ spotkaæ:
    - nie dzia³aj± trójk±ty ostrzegawcze w lusterkach jak kto¶ mnie wyprzedza
    - roleta tylnej szyby nie dzia³a ( nie jest to usterka elektroniczna )

    Nie upgradowa³em softu systemu od 2014 roku, ostatni reset adaptacji skrzyni pewnie w 2016 roku.



    Je¶li kto¶ mia³ do czynienia z podobnymi objawami i móg³by podzieliæ siê spostrze¿eniami bêdê wdziêczny :)

    edit. Czy znalaz³ kto¶ sposób na wytart± gumê w boczku przy wnêce do zamykania drzwi?
    AD 1. mo¿e przypchany dpf, lub jaki¶ czujnik ci¶nieñ walniety praz mo¿e klapy w kolektorze zu¿yte lub nastawnik tych klap ? To te¿ mo¿e powodowaæ dziwn± pracê skrzyni.

  9. #349
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Sk±d
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez a_zdanowski Zobacz posta
    Dzieñ dobry,

    Mam kilka niepokoj±cych sygna³ów z mojej F01 730d 2010r. Przebieg ~ 230 ty¶.
    Mo¿e kto¶ siê spotka³ z podobnymi objawami u siebie.

    1.Po odpaleniu na zimnym silniku samochód pracujê nierówno, ja by siê co chwile leciutko d³awi³. Problem znika po kilkunastu sekundach lub jak doda³ troszkê gazu na postoju.
    2. Dziwne przeskakiwani/g³osy/ wibracje z kierownicy przy ma³ych prêdko¶ciach.
    3. Skrzynia czasami dziwnie siê zachowuje, tj. zamuli, nie przerzuci biegu i jest mocny strza³ (zazwyczaj przy ma³ych prêdko¶ciach obrotowych silnika) olej w skrzyni zmieniany przy oko³o 190 ty¶

    Z drobnych rzeczy - z którymi kto¶ z was siê móg³ spotkaæ:
    - nie dzia³aj± trójk±ty ostrzegawcze w lusterkach jak kto¶ mnie wyprzedza
    - roleta tylnej szyby nie dzia³a ( nie jest to usterka elektroniczna )

    Nie upgradowa³em softu systemu od 2014 roku, ostatni reset adaptacji skrzyni pewnie w 2016 roku.



    Je¶li kto¶ mia³ do czynienia z podobnymi objawami i móg³by podzieliæ siê spostrze¿eniami bêdê wdziêczny :)

    edit. Czy znalaz³ kto¶ sposób na wytart± gumê w boczku przy wnêce do zamykania drzwi?
    Ad1 moze sterownik swiec/swiece zarowe?

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 16-03-2021, 10:00
  2. [elektronika] Internet w f01/f02
    Przez olejus w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •