Strona 32 z 35 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 349

Wątek: Przypadki większych problemów z F01 / F02 - otwarty temat.

  1. #311
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Może ktoś wsadzil silnik z polifta - wedle vinu wiadomo, że jest stary. Co do awaryjności to wiadomo już na bank ze w G padają, więc nie spodziewałbym się że rok f01 ma znaczenie.

  2. #312
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Ciekawe jak BMW zamierza utrzymać prestiż z takimi silnikami?

  3. #313
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Ciekawe jak BMW zamierza utrzymać prestiż z takimi silnikami?
    Problem w tym, że bmw sie świetnie sprzedają, czyli nikt na awaryjnosć nie zwraca uwagi a to znak dla fabryki, że nadal można robić badziewie bo konsekwencji brak.

  4. #314
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Problem w tym, że bmw sie świetnie sprzedają, czyli nikt na awaryjnosć nie zwraca uwagi a to znak dla fabryki, że nadal można robić badziewie bo konsekwencji brak.
    Bo większość klientów BMW nie siedzi na forach i nie interesuje się motoryzacją i nie ma pojęcia, że te silniki są takie beznadziejne. Wielu nawet nie wie na które koła jest napędzany ich samochód (głównie kobiety). To co tu się dziwić że się sprzedaje. Wchodzisz do salonu i kupujesz nowe auto to zakładasz, że nie ma prawa się psuć. Wy raczej też nie balibyście się kupić nowej siódemki. A rynek wtórny to juz inna bajka.

  5. #315
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Bo większość klientów BMW nie siedzi na forach i nie interesuje się motoryzacją i nie ma pojęcia, że te silniki są takie beznadziejne. Wielu nawet nie wie na które koła jest napędzany ich samochód (głównie kobiety). To co tu się dziwić że się sprzedaje. Wchodzisz do salonu i kupujesz nowe auto to zakładasz, że nie ma prawa się psuć. Wy raczej też nie balibyście się kupić nowej siódemki. A rynek wtórny to juz inna bajka.
    Tak, tylko biznes z takim modelem (auto ma się nie psuć na gwarancji, a potem to pomartwimy się potem) będzie działać, jak rynek aut używanych będzie się kręcić. Jak ludzie przestaną kupować auta pogwarancyjne, to ciekawe co wtedy BMW zrobi?

  6. #316
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Wystarczy popatrzeć na e32 i e38, jest wielu fanów, części kupują w ASO, popyt na części jest. Seria F jeszcze załapie się na części bo zamienników raczej niedużo, ale od G serii wątpię by ludzie chętnie kupowali używane i potem remontowali na częściach ASO, raczej nie wróżę jej drugiej młodości jak e32 czy e38.

  7. #317
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja mam nawet wrażenie, że te nowe modele już zaczynają się słabo sprzedawać na rynku wtórnym i szybko tracą na wartości. Ludzie kupujący takie auto jako używane bardziej zagłębiają się w temat i często już wiedzą, że te nowe modele to mina. Ja w każdym razie mam nadzieję, że BMW w końcu beknie za w mojej opinii celowe wypuszczanie takiego dziadostwa.

  8. #318
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Bo większość klientów BMW nie siedzi na forach i nie interesuje się motoryzacją i nie ma pojęcia, że te silniki są takie beznadziejne. Wielu nawet nie wie na które koła jest napędzany ich samochód (głównie kobiety). To co tu się dziwić że się sprzedaje. Wchodzisz do salonu i kupujesz nowe auto to zakładasz, że nie ma prawa się psuć. Wy raczej też nie balibyście się kupić nowej siódemki. A rynek wtórny to juz inna bajka.
    Jakbym miał kupić nowe G to bym kupił, miałbym w nosie ze za 100 tyś padnie, no tyle to ja robie w pare lat a do tego czasu juz bym zmienił na inne. Chociaż jak słysze i ludziach co przy 20-30 tyś km zmieniają juz drugi raz silnik hmm no to można sie wk..ć /

    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Ja mam nawet wrażenie, że te nowe modele już zaczynają się słabo sprzedawać na rynku wtórnym i szybko tracą na wartości. Ludzie kupujący takie auto jako używane bardziej zagłębiają się w temat i często już wiedzą, że te nowe modele to mina. Ja w każdym razie mam nadzieję, że BMW w końcu beknie za w mojej opinii celowe wypuszczanie takiego dziadostwa.
    Bmw jedynie może miec znaczący spadek sprzedazy, Ale wszystko badziew wiec gdzie mieliby ich klienci uciec ? Chyba ze sie przekonają do Kia czy Hyundaia !?

  9. #319
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Zmieniłbyś na nowe, ale przez te awarię utrata wartości tez jest wyższa. Nie da się ukryć że koreańczycy robią coraz lepsze auta, kto wie czy za parę lat rola się nie odwróci i to Kia czy Hyundai będzie bardziej pożądany przez zamożniejszych. Szczególnie że Hyundai na potrzeby USA stworzył markę Genesis.

  10. #320
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    Zmieniłbyś na nowe, ale przez te awarię utrata wartości tez jest wyższa. Nie da się ukryć że koreańczycy robią coraz lepsze auta, kto wie czy za parę lat rola się nie odwróci i to Kia czy Hyundai będzie bardziej pożądany przez zamożniejszych. Szczególnie że Hyundai na potrzeby USA stworzył markę Genesis.
    Genesis to bardzo ciekawe auto. Szkoda, że mam wbite w głowie od dziecka bmw bo moze i bym się zastanowił :)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 16-03-2021, 10:00
  2. [elektronika] Internet w f01/f02
    Przez olejus w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •