Strona 21 z 35 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 349

Wątek: Przypadki większych problemów z F01 / F02 - otwarty temat.

  1. #201
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    OStatnio ktoś pisał że robienie celowo termostatów o wyższej temperaturze pracy po to żeby sie psuły bardziej to bajki,to ciekawe co ma do powiedzenia na temat silników F01? Skoro e38 może sie silnik nie psuć przy przebiegu 360 tys km to jakim prawem w 20 lat młodszym aucie silnik to śmietnik-jednorazówka? Na tym polega postep? na robieniu goovna? A wina jest prosta, longlife typu 30-35 tys km na jednym oleju + olej rozrzedzony paliwem przy regeneracji dpf, gorsze materiały do produkcji panewek, nie ma opcji żeby silniki wytrzymywały, znajomy ostatnio robił remont silnika w bmw E87 (seria 1), silnik 1.6 , były lekko przytarte panewki, slaba pompa oleju, 2 sworznie tłokowe do wymiany, pierscienie tez słabe były, ogólnie porażka. Ja pozostaje przy tym kiblowatym M60B30 :)

  2. #202
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Ja raczej myślałem nad zmianą marki . Życie nie polega tylko na tym aby pracować na utrzymanie auta i jego naprawy a wręcz przeciwnie to auto ma być dla człowieka. Auto jest dla mnie ważnym elementem mojego życiorysu ale nie za wszelką cenę. Czasy sentymentów sie dla mnie skończyły a wziąwszy pod uwagę ,że takim Genesisem się bajecznie jezdzi to w czym problem ? To jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać. Przykre czasy ale prawdziwe.
    Mam bardzo podobne odczucia - właśnie dlatego nadal mam e66 a nie F01 - bo zwyczajnie mam mega obawy co do ego modelu.
    I niestety mam wrażenie że auta z niższego segmentu są dziś lepsze (bo aspirują do marki premium) niż te z premium (bo tną koszty)
    Ja osobiście zastanawiam się nad Mazdą, Hyundaiem, Skodą a nawet Kią
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #203
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Mam bardzo podobne odczucia - właśnie dlatego nadal mam e66 a nie F01 - bo zwyczajnie mam mega obawy co do ego modelu.
    I niestety mam wrażenie że auta z niższego segmentu są dziś lepsze (bo aspirują do marki premium) niż te z premium (bo tną koszty)
    Ja osobiście zastanawiam się nad Mazdą, Hyundaiem, Skodą a nawet Kią
    @ADASIO zgadzam się z Tobą i również nadal mam E65 i to auto kocham . Cieszę się nim i pewnie jeszcze jakiś czas tak zostanie. Może nawet dłużej niż krócej.

  4. #204
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Aldik dostajesz żółtą kartkę za odkopanie tego tematu! :D

    PS. Idę na forum Laguny 1 ponarzekać, że była do kitu, bo się psuła. Nigdy jej nie miałem, ale kolega miał, a inny ściągał popsute do naprawy, bo dobry zysk z tego był ;)

    Edit:
    A nie! To Lukasz odkopał!
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 23-02-2018 o 21:51

  5. #205
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ale to nie ja zacząłem temat !
    Co do awaryjności hmm tak szczerze im dłużej śledze temat im dłużej rozkminiam im dłużej szukam bmw f01 tym lepsze mam zdanie o tych autach. Wszędzie każdego wypytuje i nie słysze o poważnych awariach . Jakiś czas temu miałem historie serwisową 730dF01 po lifcie, miała 340 tyś km i UWAGA raz przy ok 190 wymieniona turbina i jeden wytryskiwacz przy 280 ?! - dokładnie nie pamiętam.Aaa sorry na gwarancji skrzynka xdrive wymieniona przy około 30 tyś. A tak NIC, zero awarii, same wymiany oleju i kolcków z tarczami.
    Myśle że jest to troszkę tak, że ktoś tam coś tam raz zobaczył i opowiada. A tak na prawde nie jest aż tak źle.
    Jedyne co przeraża to benzyna V8 i te cholerne wtryski, ale lek na to jest, czyli wymiana samych wtrysków. Jednak jak wole diesla gdzie ryzykuje w sumie mniej i nie musze na dzień dobry 10tys wkładać.

  6. #206
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Damned1, nie do końca rozumiesz moje podejście. Nie chodziło mi o wieszanie psów na F'kach, każdy o nich jakieś zdanie ma. Chodziło tylko o nowe spojrzenie na wytrzymałość tego modelu i jego bolączki, również w przypadku 3.0d, który uchodził za jednostkę trwalszą niż silniki benzynowe. Sam bym chętnie na serię F się przesiadł, jest nowoczesna, kusi wyglądem, systemami multimedialnymi, nie ma prawie żadnych minusów oprócz... trwałości. Najchętniej kupiłbym F11, tylko zastanawiam się nad sensem zakupu sprawnego auta, skoro to jest jeżdżąca bomba zegarowa. Jeśli np. w dieslach zdarzają się awarie panewek i rozrządu, jest spore prawdopodobieństwo, że auto 100% sprawne po np. roku dotknie któraś z tych usterek (zakładając, że jeżdżę nim prawie codziennie, robiąc czasem 20, a czasem 800 km).

    Dwa przykłady z brzegu:

    https://www.mobile.de/pl/Samochod/BM...257168829.html

    https://www.mobile.de/pl/Samochod/BM...257612705.html

    Oba te auta ze sprawnym silnikiem to wydatek myślę 17-20 tysięcy euro. Pierdzielnie panewka czy pęknie łańcuch i leci prawie połowa wartości auta.

    Pozostaje pytanie, ile kosztuje ogarnięcie tego silnika, w sposób zgodny ze sztuką, aby pojeździć i nacieszyć się tym autem.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 23-02-2018 o 22:11

  7. #207
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Damned ,osobiście uważam ,że Twój silnik to chyba a raczej na pewno najmądrzejsza opcja . Oby Ci służył brachu jak najlepiej i jak najdłużej .

  8. #208
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Miro, to też miałem napisać. Wyjdzie na to, że będzie trzeba kiedyś szukać 535i w touringu ;)
    Tu kolejny rodzynek z 3.0d, tym razem, dla odmiany, pęknięta głowica: https://www.mobile.de/pl/Samochod/BM...257646629.html

  9. #209
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    @Aldik moja pomyłka :)
    @Łukasz: a ja wcale nie uważam, że chciałeś, tylko ten temat to jest woda na młyn.
    @Miro: pożyjemy, zobaczymy. Prawdopodobnie mój w życiu lekko nie miał, a śmiga ;)

  10. #210
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Problem macie po wuju, kupić 'efkę' z zajechanym motorem, zrobić swapa na M60, uturbić, i mamy to czego każdy oczekuje
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 16-03-2021, 10:00
  2. [elektronika] Internet w f01/f02
    Przez olejus w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •