Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: EWS SWAP M60 kable do tempomatu, skrzyni, modułu komfortu i drzwi pasażera

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    8
    BMW
    E28 540
    Skąd
    Murzasichle

    Post EWS SWAP M60 kable do tempomatu, skrzyni, modułu komfortu i drzwi pasażera

    Panowie potrzebuję pomocy. Swapuje do e28 m60b40 z e38 (produkcja wg vin z kwietnia 95roku z automatem), silnik połączony z manualem. Według schematów WDS na bmw-planet.com od ews idą kable do:
    pin 6 moduł drzwi pasażera
    pin 8 moduł komfortu
    pin 9 tempomat
    pin 10 wiązka do automatu
    sprawdzone także i w dawcy i tak też kable idą w aucie
    pytania:
    1. jaka istnieje zależność miedzy ews a wyżej wymienionymi i po co ews się z nimi komunikuje?
    2. nie ma w e28 w/w podzespołów to kable te z ews zostawie nie podpięte...silnik odpali?
    3. mostkować wtykę skrzyni biegów na N lub P czy olać i rozrusznik i tak będzie mielił?
    4. w jaki sposób ustawić pestkę z kluczyka tak aby antena dobrze ją czytała?

    Dzięki za wszelką pomoc

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Ad 1. Możesz olać te połączenia. Mają one znaczenie w przypadku zabezpieczeń antykradzieżowych w E38
    Ad 2. Odpali
    Ad 3. Najlepiej nie mostkować tylko przeprogramuj EWS żeby był w opcji MANUAL a nie AUTOMAT
    Ad 4. Centralie na środku pętli musi być.

    Pamiętaj o tym że jeśli EWS ma zakodowany tzw. changin code to zgubi synchro z kluczykiem jeśli nie podłączysz pewnych kabelków. Najlepiej przeprogramować cały EWS na fixed code i wtedy będzie cacy :) Jeśli nie masz gdzie tego zrobić to wyślij mi cały zestaw (sterownik, EWS, pestkę) to Ci to przeprogramuję za symboliczną opłatą. Pozdro

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    8
    BMW
    E28 540
    Skąd
    Murzasichle
    dawca jak pisałem zjechał z taśmy w kwietniu 95 ale ma sporo częsci wg oznaczeń z rocznika 94 i na szczęście mam ews 1, zwykły srebrny alu puszka EWS-steuergerat podobno bez zmiennego kodowania.
    jak na zdjęciu
    http://i.ebayimg.com/00/s/OTAwWDE2MDA=/z/r~kAAOSwU9xUR4or/$_35.JPG

    Uspokoiłeś mnie z tymi kablami, to zostaje tylko zmostkować odpowiednie kable od skrzyni albo osobne kable stacyjka-rozrusznik (ominąć ews), zasilanie pompy paliwa już jest osobne a ews będzie tylko służył do odblokowania zapłonu i wtrysków(jeśli też je odcina).
    Usłyszałem dziś, że tych kabli od skrzyni nawet nie trzeba mostkować bo to nie jest regułą i nie zawsze był rozrusznik odcinany tymbardziej że nie mam skrzyni automatu ani kompa do skrzyni.
    Dzięki jeszcze raz, jakby co dobrze wiedzieć z radomia do łaska niedaleko to wpadnę w razie konieczności :)
    W weekend jak będzie chwila spróbuję ogarnąć na krótko wszystko, zobaczymy czy v-ka odżyje po przeszczepie i dam znać :)

    trochę mnie panowie nie było bo życie pisze różne scenariusze... dopiero niedawno znalazłem chwilę na walkę z tym nieszczęsnym ews'em. Wszystko spiętę zgodnie jak w dawcy i schematami na WDS. Przekaźniki milczą, nie odpala, oscyloskopem sprawdzone modulator coś czyta z pestki. Odciąłem kable od Dme do przekaźników masowe podpiąłem masę bezpośrednio pod przekaźniki, cała elektronika w silniku działa, wtryski działają, iskry na świecach brak, w dme dalej żaden przekaźnik się nie odzywa.... Widocznie jest tak jak pisze SkeYT, że zgubiło się syncho pestki z ews'em.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 02-06-2016 o 19:41

Podobne wątki

  1. Dokładka modułu komfortu
    Przez bumapiła w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 16:33
  2. [elektryka] E38 Nie działa centralny po wymianie modułu komfortu
    Przez kumbasy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 21:13
  3. [elektronika] Wymiana modułu komfortu. Czy potrzebna?
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 09:08
  4. pomoc w wyborze oleju i lokalizacji modułu tempomatu
    Przez Stachu909 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •