Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Pomoc w wyborze E38 / E60 Manual / Automat

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    15
    BMW
    E38
    Skąd
    NL

    Post Pomoc w wyborze E38 / E60 Manual / Automat

    Jako że życie mnie zmusiło, muszę kupić samochód drugi. Proszę o wypowiedzi ( ale bez teoretyzowania) które pomogą mi podjąć wybór.

    Wymagania:

    Auto pokroju 5er 7er lub Audi A8/S8 D2 lub D3 lub jakieś nowsze A6 Avant (ewentualnie coś porównywalnego jeśli chodzi o komfort podróży). Lexus w sumie też by mógł być ale nie mam niestety możliwości potestowania Lexa ( nikt ze znajomych nie posiada)
    Silnik: dizel spełniający EURO4 lub jakaś V-ka benzynowa/ewentualnie coś rozsądnego jak na masę samochodu rzędowego ( jeśli padnie na benzynę to wpadnie gaz - tu nie będzie oszczędności na instalacji).
    Skrzynia: wolałbym manuala z racji mniejszej awaryjności ( E38 w automacie już mam), przerzucanie biegów mi nie przeszkadza, bo ich przerzucać nie będę, jak zapnę najwyższy bieg to tak polecę non-stop. Natomiast jeśli ma to być benzyna, to miło by było, gdyby przy 160-170 km/h silnik miał w okolicach 3000 obrotów a nie jak w przypadku S8 D2 ok. 4000
    Napęd: tył lub 4x4, w ostateczności może być FWD ale przy tej masie racje słaby pomysł

    Znaczenie ma spalanie, norma EURO 4 w przypadku dizla, benzyna może być byle jaka byle był katalizator i sonda lambda.

    Zakładany miesięczny przebieg : 10-15 tyś km, zatem priorytetem jest bezawaryjność. Oczywiście auto dostanie na "dzień dobry" pakiet startowy w postaci wymiany w zasadzie wszystkiego typowego.

    Czekam na pomysły.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    E38 4,4 + 6 gang

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Napisz jaką kwotę chcesz przeznaczyć na samochód.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    15
    BMW
    E38
    Skąd
    NL
    Powiedzmy że z pakietem startowym chciałbym się zmieścić w okolicy 70 tyś zł, choć jeśli go przekroczymy to też nic się nie stanie.

    O E38 4,4 z manualem 6b myślałem, problemem jest znalezienie takiej sztuki w dobrym stanie bazowym, nie zmęczonej przez właściciela. Ja sobie zdaję sprawę, że nie są to nowe samochody, nie mniej jednak jak ktoś jeździ normalnie, to po 300 tysiach auto potrafi być w bdb kondycji. Inny zrobi 150tyś strzelając ze sprzęgła i połowa napędu będzie wymagała regeneracji.

    Jeszcze chodzi mi po głowie E39 z takim pakietem. Buda lżejsza, powinno mniej palić.

    Z ciekawości takie E38 z 6 biegowym manualem ile ma na blacie przy 3000 obr ?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    A może takie coś? http://olx.pl/oferta/audi-a6-s6-quat...a2eac;promoted
    Niekoniecznie ten egzemplarz może byc jakiś inny.
    Mi byłoby szkoda wpakowac łacznie ze wszystkim 70tyś w jakiegoś klamota i go po drodze gazować.Instalacja lpg niszczy każdy silnik i prędzej czy pozniej zaczynają sie kłopoty obojętnie kto to instalował i ile to kosztowało.Zaraz pewnie napiszą,ze gadam głupoty,ale taka jest prawda
    Kup sobie coś podobnego,doloż tam pare tyś i bedzie ciekawe auto.Drozsze A8/S8 D2 wygląda tak samo w środku-czyli rowniez bida z nędzą.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Z tym S8 D2 o którym pisałeś musi być coś nie tak, skrzynia nie zapina pewnie lock up'a, miałem D2 po liftingu 4.2 310km i napewno obroty nie były tak wysokie przy tych prędkościach.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    E65 745d - 160km/h około 2500 obr/min. Spalanie przy 160 tempomat około 8.5 l/100 km. 200 km/h około 3000 obr/min, 250 km/h 3700 - 3800 obr/min.
    Polecam.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    15
    BMW
    E38
    Skąd
    NL
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    A może takie coś? http://olx.pl/oferta/audi-a6-s6-quat...a2eac;promoted
    Niekoniecznie ten egzemplarz może byc jakiś inny.
    Mi byłoby szkoda wpakowac łacznie ze wszystkim 70tyś w jakiegoś klamota i go po drodze gazować.Instalacja lpg niszczy każdy silnik i prędzej czy pozniej zaczynają sie kłopoty obojętnie kto to instalował i ile to kosztowało.Zaraz pewnie napiszą,ze gadam głupoty,ale taka jest prawda
    Kup sobie coś podobnego,doloż tam pare tyś i bedzie ciekawe auto.Drozsze A8/S8 D2 wygląda tak samo w środku-czyli rowniez bida z nędzą.
    Oszczędność 95/LPG na poziomie 5-7 tyś zł MIESIĘCZNIE to jednak nie mało, musisz przyznać. Co do gazu, mam swoje zdanie, z racji tego, że w kilku samochodach w domu go mam ;)
    Jeśli chodzi o to audi z linku, można by rzec, że wymagają te silniki takiego samego pakietu startowego przy tym przebiegu, jak M62TU.

    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Z tym S8 D2 o którym pisałeś musi być coś nie tak, skrzynia nie zapina pewnie lock up'a, miałem D2 po liftingu 4.2 310km i napewno obroty nie były tak wysokie przy tych prędkościach.

    Właśnie jest D2 do sprzedania od znanej mi osoby, po konkretnym pakiecie startowym. Głowice po zrzuceniu, pełnej obróbce, stan cylindrów i tloków sprawdzony - w normie, dostał nowe pierścienie. Dół zdrowy. Przy 200 na blacie ma 4500 obr około. Muszę dopytać w takim razie o tego lockupa, może rzeczywiście nie działa jak powinien. Z ciekawości ile powinno leciec takie D2 przy tych 3000 obr na 5 biegu?


    Zbichu, a to spalanie to juz po modach czy w serii? Bo w opisie widzę, że masz trochę dłubnięte pod maską.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Skoro mowa o 8 tysiącach oszczednosci miesiecznie to rzeczywiście jest to sporo pieniedzy.
    Nie doczytałem ile chcesz kulać tym autem miesiecznie.
    No te Audi z linku to na pewno wymaga wkładu 10-15 tyś,ale zawsze bedzie tansze w naprawach jak takie a8.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez sebeks Zobacz posta
    Zbichu, a to spalanie to juz po modach czy w serii? Bo w opisie widzę, że masz trochę dłubnięte pod maską.
    Przy tej prędkości obrotowej spalanie jest takie samo z modem i bez.
    Ostatnio edytowane przez Zbichu ; 08-02-2016 o 21:10

Podobne wątki

  1. BMW E38 VS Mercedes W220 VS Lexus LS VS Coś innego? Pomoc w wyborze?
    Przez MączeK w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 13-06-2015, 19:04
  2. [E38] POMOC w wyborze e38
    Przez pawelst3c w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 06:21
  3. [E38] Pomoc w wyborze auta E38 740i, pare propozycji z allegro...
    Przez WŁOCHU w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 10:13
  4. [E38] Pomoc w wyborze auta E38 740i, pare propozycji z allegro...
    Przez WŁOCHU w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 22:21
  5. Pomoc w wyborze PC
    Przez Sowa 7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •