Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Kilka pytań po zakupie 740 :)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    42
    BMW
    e38 740iA M60
    Skąd
    LDZ

    Post Kilka pytań po zakupie 740 :)

    Po prawie 4 miesiącach poszukiwań kupiłem wreszcie e38 740iA M60 z 1995r. Przebieg w co trudno uwierzyć najprawdopodobniej autentyczny to 193.000 km (jest książka do 144.000 i potwierdziłem, że w 2010 faktycznie w danym serwisie był:), malowane (widać na mierniku a nie po lakierze:)) dwa tylne nadkola do odcięcia i jeden przedni błotnik. Silnik chodzi super skrzynia również (tak mi się przynajmniej wydaje:). Kupiony od vitoocars z forum którego póki co szczerze polecam.

    Dzięki radom z forum (i tu serdeczne dzięki) zwaliłem dzisiaj miskę , znalazłem w niej jedną śrubę (ze 3 były poluzowane), dokręciłem wszystkie na klej, naciągnąłem łańcuch pompy po czym skręciłem wszystko do kupy i zalałem nowa oliwą.

    Do zrobienia mam:
    - Wymiana przedniej szyby (jest pęknięta)
    - Stuki w zawieszeniu - tragedii nie ma ale chce żeby było super, więc to ogarnę jak tylko będzie chwila żeby na szarpaki podjechać
    - "Wypalone piksele"
    - Przycinająca się przepustnica w pozycji w pełni otwartej - przesmarowałem linki i mam nadzieje że już się nie powtórzy, bo usterka dość upierdliwa i spektakularna (jazda na Neutral na "odcince" do wyhamowaniai "stuknięcia w linkę po otworzeniu maski :)
    - Są elektryczne sport sitze i skóra w stanie naprawde super (naprawde delikatne przetarcia jedynie na jednym boczku) , ale całość chcę dobrze zakonserwować
    - wyciek ze wspomy (musze wszystko umyć żeby zobaczyć skąd się leje)
    - jest tylko jeden kluczyk wiec musze dorobić drugi
    - silnik czasem gaśnie
    - do wymiany tarcze i klocki przednie
    - do wymiany pasek osprzętu (nie piszczy , ale widać że jest stary więc nie chcę czekać aż pęknie)


    Pytania:
    - Wiecie może gdzie w Łodzi można naprawić znikające piksele?
    - Uszczelka która jest na górze przedniej szyby i po jej bokach jest w super stanie, ale ta na dole ( tam gdzie są wycieraczki) jest słaba - można ją gdzieś kupić ? Jaki może być koszt ? Na allegro nie znalazłem, do serwisu jeszcze nie dzwoniłem ale aż boję się pomyśleć ile to może u nich kosztować.
    - Silnik czasem gaśnie. Występuje to tylko na postoju (czasem zaraz po odpaleniu, czasem jak stoję na światłach). Nigdy nie przytrafiło się w trakcie jazdy. Nie jest to częste i zasadniczo dzieje się to tak, jakbym po prostu "wyłączył zapłon", czyli silnik nie faluje itp tylko po prostu się wyłącza. Nie ma znaczenia czy jest ciepły czy zimny - macie jakiś pomysł co może być przyczyną?
    - Czy wymiana paska osprzętu to jakieś szczególnie skomplikowany zadanie ?
    - Skrzynia chodzi dobrze - myślicie że warto zmieniać w niej olej ? (nie wiem czy kiedykolwiek był zmieniany), a jeżlei tak , to czy warto robić to samemu, czy lepiej serwis? Jeżeli serwis, to możecie coś polecić w Łodzi? Czy jak już będzie otworzona skrzynia można jakoś sprawdzić jej stan ?(chodzi mi głownie o ten kosz wstecznego żeby nagle mnie niespodzianka w trasie nie dopadła)

    Pozdrawia i z góry dzięki za wszelkie wskazówki!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Podszybie to słaba strona e38, warto wymienić raz na parę lat, w ASO na Litwie ok 282zł, nawet jeśli są zamienniki to nie warto chyba, tak samo używki
    Może być zabrudzony regulator wolnych obrotów i przepustnica, warto przeczyścić, np sprayem do gaźników czy hamulców
    Odkręcisz wisko i masz dostęp do paska, odciągasz napinacz i pasek schodzi, tylko pamiętaj jak go potem założyć.
    Zawsze warto im wcześniej tym lepiej, tylko sprawdź na skrzyni tabliczkę jaki olej przychodzi. Jak zielona to Mobil LT.... , jak czarna to chyba Dexron.
    Olej sam wymienisz, są poradniki na forum, np ostatnio pisałem w temacie http://7er.pl/showthread.php/20508-W...l=1#post507659

    Olej sprawdzasz odkręcając korek wlewowy (czasami może być z misce) na odpalonym ciepłym silniku

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    155
    BMW
    Escalade 6.2 409 PS, BMW 535d 2006r BMW 730d 2005r
    Skąd
    zachód
    A jak kształtuje się cena wymiany podszybia u nas? U mnie lekko gwizda wicher jak jade i nie wiem czy to nie wina właśnie uszczelki?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    sam zrobisz

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    podszybie bez litwy to 400zł około wiem bo właśnie kupiłem uszczelkę górną też warto bo to 100zł raptem w aso

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    42
    BMW
    e38 740iA M60
    Skąd
    LDZ
    Dzisiaj dzwoniłem do ASO w Łodzi 374pln, w sklepie z gratami to BMW mają nawet na miejscu i też 370 więc będę chyba musiał przeboleć i brać :) Górnej nie wymieniam bo jest ok.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    To lepiej było zamówić na Litwie za 282zł

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    42
    BMW
    e38 740iA M60
    Skąd
    LDZ
    ale 282 z litwy plus przesyłka to nie wyjdzie czasem to samo ?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    35 dostawa do 350zł, powyżej tej kwoty dostawa gratis

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    Bartos a mógłbyś podpowiedzieć coś więcej jak i gdzie zamówić tą uszczelkę z litwy?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 20:41
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 20:24
  3. mialem Kolizje, kilka pytań cześći z 740 do 728
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 16:46
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 18:46
  5. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •