Po prawie 4 miesiącach poszukiwań kupiłem wreszcie e38 740iA M60 z 1995r. Przebieg w co trudno uwierzyć najprawdopodobniej autentyczny to 193.000 km (jest książka do 144.000 i potwierdziłem, że w 2010 faktycznie w danym serwisie był:), malowane (widać na mierniku a nie po lakierze:)) dwa tylne nadkola do odcięcia i jeden przedni błotnik. Silnik chodzi super skrzynia również (tak mi się przynajmniej wydaje:). Kupiony od vitoocars z forum którego póki co szczerze polecam.

Dzięki radom z forum (i tu serdeczne dzięki) zwaliłem dzisiaj miskę , znalazłem w niej jedną śrubę (ze 3 były poluzowane), dokręciłem wszystkie na klej, naciągnąłem łańcuch pompy po czym skręciłem wszystko do kupy i zalałem nowa oliwą.

Do zrobienia mam:
- Wymiana przedniej szyby (jest pęknięta)
- Stuki w zawieszeniu - tragedii nie ma ale chce żeby było super, więc to ogarnę jak tylko będzie chwila żeby na szarpaki podjechać
- "Wypalone piksele"
- Przycinająca się przepustnica w pozycji w pełni otwartej - przesmarowałem linki i mam nadzieje że już się nie powtórzy, bo usterka dość upierdliwa i spektakularna (jazda na Neutral na "odcince" do wyhamowaniai "stuknięcia w linkę po otworzeniu maski :)
- Są elektryczne sport sitze i skóra w stanie naprawde super (naprawde delikatne przetarcia jedynie na jednym boczku) , ale całość chcę dobrze zakonserwować
- wyciek ze wspomy (musze wszystko umyć żeby zobaczyć skąd się leje)
- jest tylko jeden kluczyk wiec musze dorobić drugi
- silnik czasem gaśnie
- do wymiany tarcze i klocki przednie
- do wymiany pasek osprzętu (nie piszczy , ale widać że jest stary więc nie chcę czekać aż pęknie)


Pytania:
- Wiecie może gdzie w Łodzi można naprawić znikające piksele?
- Uszczelka która jest na górze przedniej szyby i po jej bokach jest w super stanie, ale ta na dole ( tam gdzie są wycieraczki) jest słaba - można ją gdzieś kupić ? Jaki może być koszt ? Na allegro nie znalazłem, do serwisu jeszcze nie dzwoniłem ale aż boję się pomyśleć ile to może u nich kosztować.
- Silnik czasem gaśnie. Występuje to tylko na postoju (czasem zaraz po odpaleniu, czasem jak stoję na światłach). Nigdy nie przytrafiło się w trakcie jazdy. Nie jest to częste i zasadniczo dzieje się to tak, jakbym po prostu "wyłączył zapłon", czyli silnik nie faluje itp tylko po prostu się wyłącza. Nie ma znaczenia czy jest ciepły czy zimny - macie jakiś pomysł co może być przyczyną?
- Czy wymiana paska osprzętu to jakieś szczególnie skomplikowany zadanie ?
- Skrzynia chodzi dobrze - myślicie że warto zmieniać w niej olej ? (nie wiem czy kiedykolwiek był zmieniany), a jeżlei tak , to czy warto robić to samemu, czy lepiej serwis? Jeżeli serwis, to możecie coś polecić w Łodzi? Czy jak już będzie otworzona skrzynia można jakoś sprawdzić jej stan ?(chodzi mi głownie o ten kosz wstecznego żeby nagle mnie niespodzianka w trasie nie dopadła)

Pozdrawia i z góry dzięki za wszelkie wskazówki!