Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: niesprawne radio w 745i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    5
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Kraków

    Post niesprawne radio w 745i

    Witam kolegów mam taki problem z audio nic nie gra nic nie trzeszczy jak podłączę tuner tv blokuje kółko navigacyjne może ktoś się z tym spotkał i ma jakąs radę system logic 7 745i.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jak wszystko nie gra tzn ze jeden z elementów połączonych światłowodem jest niesprawny - czyli czytnik navi, zmieniarka, ask, tuner tv, moduł głosu.
    Z blokowaniem kółka dziwna sprawa - chociaż może własnie winny jest tuner tv? Spróbuj go zmostkowac!?

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Podstawa to diagnostyka, wtedy będzie wiadomo, który element układanki nie odpowiada.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    5
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Kraków
    Dzięki za rady spróbuję pod kompa podłączyć może coś pokaże .

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    5
    BMW
    E65 745Li
    Skąd
    Gorlice

    Post

    Ja z tematem walczę dłuższy czas. Możesz mostkowac kolejne moduły i w ten sposób eliminować każdy po kolei. Komputer najprawdopodobniej pokaże Ci przerwę w pętli MOST (brake ring) z tego co mi się wydaje nie możesz zamontować tylko 2 modułów ASK (Audio System Kontroler) i CD (central display) tak bardziej lopatologicznie to wyświetlacza i radia cd w panelu centralnym. Wyświetlacza dlatego że to tak naprawdę 2 moduły w jednym CD i CD-GW czyli jest bramą połączenia pętli MOST z linią CAN , natomiast ASP jest master Network, master connect. Nie wiem co z samym licznikiem (kombi) gdyż też ma podpięcie linii CAN i pętli MOST. Ogólnie w całym ringu masz 12 modułów połączonych ze sobą szeregowo. Przerwa w którymkolwiek powoduje usmiercenie pozostałych. Najczęstsze awarię są w modułach znajdujących się w bagażniku z powodu zalewania ich przez olej z silownika tylnej klapy.
    Na koniec dodam swoje pytania gdyż nie mam sprawnego takiego układu i nie mogę wytestować.
    Czy można zamostkować cały tył i ASK powinien wtedy grać? Idąc za ciosem czy można połączyć tylko 2 swiatlowodami ASK z CD i też będzie działało? Ewentualnie 3 ASK, KOMBI i CD czy będzie możliwość zmiany języka na kombi, ustawiania godziny i działające odtwarzacz CD (bo na pewno nie tuner AM/FM bo jego moduł jest na tylnym lewym słupku).

    Ewentualnie czy jest ktoś z okolic małopolska/podkarpacie i za dobrą whisky poświęci 15 min czasu żeby zamontować w sprawnym układzie moje ASK celem definitywnego stwierdzenia że ono nie działa (a dokładnie mam 3 sztuki ale żadne z pewnego źródła)

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Trochę mylisz nazwy urządzeń.

    Wyświetlacz to MMIGT, radio a desce(CD lub MD lub CC) to ASK
    Uruchomienie MOST spowoduje, że pojawi się dźwięk(zależnie od systemu audio to z różnych głośników), powinno też pokazywać dane komputera pokładowego
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    5
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Kraków
    No u mnie nie łączy się z żadnym komputerem i nikt nie wie co jest grane .Może ktoś zna jakiegoś dobrego elektronika co by z tym tematem powalczył .Małopolska
    A jeszcze mam pytanko odnośnie podnośnika szyby prawy przód kupiłem od anglika i chodzi odwrotnie i skokami nie da sie zakceptować przez komputer .


    Pozdrawiam Andrzej

Podobne wątki

  1. bmw e38 radio panel mid radio dziala lecz panel mid tylko podswietla
    Przez adrian728 w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2013, 14:53
  2. [Radio-DSP] Jak założyć normalne radio
    Przez Mikołaj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 12:29
  3. [elektryka] RADIO BUSINESS CD Radio Bavaria Electronic CD II
    Przez luki730i w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 20:59
  4. [ pozostale] WEBASTO mam niesprawne
    Przez Hubertus7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 11:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •