Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: problem z nawiewem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    14
    BMW
    e32
    Skąd
    Pszczyna

    Post problem z nawiewem

    Witam, mam problem z moją e32, a tematu który jest podobny do mojego problemu nie znalazłem. Kupiłem dopiero e32 i ogarniam to co nie działa. problem polega na tym, że nadmuch działa tylko na najwyższym biegu i tylko na szybę przednią. Miecz już został przelutowany z nowymi tranzystorami i przelutowane luty na układzie miecza(mam drugi na podmiane i też nie działa ale nie wiem czy jest sprawny), kostka wyczyszczona, sprawdzony panel sterowania nawiewem i nie ma tam żadnych niepokojących połączeń, mam drugi na podmianę panel. Sprzedający twierdził że jest sprawmy, ale też tylko najwyższy bieg działa. Klapy dmuchawy nie działają wogóle. moje pytania to: jak sprawdzić panel nawiewu? Co może mu jeszcze dolegać? czy moduł ihka który też już rozebrałem i nie miał zimnych lutów może być uszkodzony? Kupując ihka musi być numer identyczny z tym moim czy się ta numeracja pokrywa ze sobą jakoś. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam junior94
    Ostatnio edytowane przez junior94 ; 06-02-2016 o 15:22

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    10
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Wrocław
    Sprawdź czy nie masz zwartego przycisku od odparowania przedniej szyby, bo nawiew się tak zachowuje jak jest wciśnięty.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    14
    BMW
    e32
    Skąd
    Pszczyna
    sprawdziłem to jest ok, jak sprawdzić działanie pokrętła od moc nawiewu? Kupując ihka musi być numer identyczny z tym moim czy się ta numeracja pokrywa ze sobą jakoś?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Wygląda na moduł zza nagrzewnicy. Wypadałoby żeby był taki sam, ale nie eksperymentowałem więc się nie twierdzę, że inny nie podejdzie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań

    Post

    Moduł rzadko kiedy ulega uszkodzeniu, miecz jest odpowiedzialny za płynna regulacja nawiewu. Miałem taki sam objaw, wentylator działał tylko na najwyzszym biegu, po przylutowaniu nowych tranzystorów wrociła plynna regulacja nawiewem. Co do samego modułu, bynajmniej u mnie tak było, mam 87r. auta czyli przed liftem, wymieniałem cala obudowe nagrzewnicy z tego wzlgedu ze były polamane mocowania silniczkow sterujacych klapami. Moja obudowa nagrzewnicy była pozbawiona filtra przeciwpyłkowego, kupiłem obudowe po liftowa juz z filtrem wraz z modułem ihka, zdziwiłem sie kiedy ten moduł poliftowy nie pasował do mojej wiazki elektrycznej, nie pasowały wtyczki. Wiec został stary, musisz zwrocic uwage na wyprofilowane gniazda w module i taki kupic aby pasował do wtyczek. W miare mozliwosci postarm Ci sie pomoc, jesli lubisz poczytac to poszukaj moich postów. Przerabiałem temat od miecza, po panel, wymiane obudowy nagrzewnicy, wymiane elektrozaworów - gumek od Siudemy az po działająca klimatyzacje ;) Duzo pomógl mi kolega Martynka, który w tej chwili chyba nie jest juz aktywny po sprzedazy swojej siodemki.
    Ostatnio edytowane przez Piciu ; 09-02-2016 o 19:49

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    14
    BMW
    e32
    Skąd
    Pszczyna
    w tym własnie problem ze miecz już przelutowany a dalej nawiew na maxa tylko jest, ja mam auto koniec 92 roku wiec po lifcie chyba, filtr kabinowy wymieniłem wczoraj, ogólnie pod deska wygląda jakby nikt nic nie ruszał, ale albo padły wszystkie silniczki sterujące albo ten moduł ihka coś szwankuje bo sterowanie nawiewem umarte całkiem,można klikać, zmieniać te guziki i zero reakcji, jak sie z tym uporam to będę z klimą walczył dopiero :) choć znając życie to jeszcze elektrozawory i parę innych rzeczy trzeba będzie ogarnąć zanim do klimy dojdzie :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    wg.mnie nie ma możliwości sterowania nawiewem jeśli włączony jest nadmuch na przednia szybę, miałem to sam objaw co i Ty, podmień panel klimatyzacji bo być może padł, u siebie tez wymianiełem łącznie z mieczem i wrociła regulacja nawiewem.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    14
    BMW
    e32
    Skąd
    Pszczyna
    nie mam od kogo pożyczyć sprawnego modułu, ani miecza ale mam dwa panele i dwa miecze przelutowane, przemierzyłem panel i przełącznik działa, potencjometr tez działa od mocy nawiewu. jest jakiś przekaźnik jeszcze albo coś od tego? W jaki sposób to jest połączone? z panelu do miecza i z miecza do dmuchawy? pytam bo poprzedni właściciel jak coś nie działało to zamiast naprawić to odłączał kostki...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    wszystko jest połączone wiązką elektryczną, od dmuchawy masz bezpiecznik, nie pamiętam już który, musisz poszukać i ściągnąć opis bezpieczników, tez jest przekaźnik, jest on koloru żółtego, znajduję się w środkowym rzędzie pomiędzy bezpiecznikami a przekaźnikami pierwszy od prawej strony obok przekaźnika świateł mijania ale czy któryś był uwalony to by nie działała dmuchawa na najwyższym biegu,

Podobne wątki

  1. [elektryka] problem z nawiewem
    Przez jakubmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-09-2015, 07:34
  2. [klima] Problem z nawiewem
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 22:02
  3. [wnętrze] problem z nawiewem...
    Przez halunnn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 20:36
  4. Problem z nawiewem
    Przez walek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 08:06
  5. problem z nawiewem
    Przez AREK 735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 18:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •