Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Obrotnica karoserii

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    No 300 mikronów to chyba nie jest oryginalny lakier..
    O cholera! No masz rację... tylko na żyletki, szkoda zachodu.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    No dokładnie masz racje tylko na zyletki hehe
    Przestań pierdzielić głupoty.Powtórne lakierowanie w żadnym wypadku nie dyskwalifikuje auta.
    Tylko stwierdziłem fakt,ze 300 mikronów to nie jest oryginal jeśli chodzi o ścisłośc-nic innego nie miałem i nie mam na myśli Panie kolego.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    W takim razie po co Twoja uwaga ? Masz rację, pierdziele głupoty. Amen.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Po to zebys mial zagadke.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    78
    BMW
    E32 M30B35 4HP22EH
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Blog
    3
    W takim razie, jaka jest grubość oryginalnego pokrycia lakierniczego? weź pod uwagę że technologia lakierów znacznie się zmieniła od czasu kiedy wyjeżdżała z fabryki ostatnia e32, i nie będzie to tak cieniutka powierzchnia jak w przypadku nowoczesnych samochodów, na poziomie 150-200um. A wyszystkie elementy lakierowane, od szczytu dachu aż po krawędzie błotników mają bardzo zbliżone wartości grubości, więc musiała by być cała ponownie lakierowana, wiele lat temu - ponieważ odznaczyła się naklejka "D" i rybka na klapie bagażnika, a w książce serwisowej nie ma zadnego wpisu nt napraw lakierniczych, a była prowadzona przez obu właścicieli w niemczech aż po dzień wyjazdu do Polski (tj. do 2005r), nie ma różnic w kolorze (nie licząc ciemniejszego D i rybki, które chroniło lakier przed słońcem). Kolor Diamant schwartz metalic

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    E38 ma w granicach 130 mikronów.Te okolice.

  7. #17
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Jedyna osoba która może nam odpowiedzieć na to pytanie to Qba, innej osoby nie znam. Chyba że ktoś ma jakąś "instrukcje" do E32 i będzie podana grubość lakieru

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ja u siebie na większości elementów miałem/mam oryginalny lakier: 150-180 um.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Jedyna osoba która może nam odpowiedzieć na to pytanie to Qba, innej osoby nie znam. Chyba że ktoś ma jakąś "instrukcje" do E32 i będzie podana grubość lakieru
    U mnie według mnie lakier jest oryginalny na całym aucie. Wszystko wielokrotnie pomierzone różnymi testerami pokazuje grubość ok 100 mikronów, więc bardzo cienko. Idealnie równo na wszystkich elementach. We wnękach mniej, ok 60 mikronów

    Auto z całą pewnością miało co najmniej 2 "polerki" za poprzedniego właściciela (obawiam się o ich jakość) i raz była robiona korekta lakieru za mojej kadencji.

    Zastanawia mnie też fakt, że widać pod lakierem pewne niedoskonałości i to praktycznie na całym aucie, nawet przez moment myślałem że było malowane, ale raczej nie i świadczy o tym kilka rzeczy. Na 100% nie był odkręcany żaden element i nie były ściągane żadne szyby oprócz przedniej, którą wymieniałem ja (wcześniejsza na 100% założona w fabryce). Nie ma też śladów odcięć na lakierze. Wygląda na to, że tak auto zostało pomalowane w fabryce.

    Poza tym na pierwszym przeglądze lakierniczym w 1991 roku zaznaczono porysowane tylne drzwi (tak jakby pies je łapami podrapał) i są ślady do dziś.

    Dla porównania oglądałem E31 i E32 z Japonii (to które było wystawione za 80 tys PLN) i wady na lakierze były identyczne jak u mnie.

    Nie uważam, żeby te dawne lakiery były super jakości - w moim poprzednim E34 Sterlingsilber Metallic lakier bezbarwny popękał i to na tych elementach, na których był oryginalny.
    Ostatnio edytowane przez qba ; 09-02-2016 o 18:56

  10. #20
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    U mnie według mnie lakier jest oryginalny na całym aucie. Wszystko wielokrotnie pomierzone różnymi testerami pokazuje grubość ok 100 mikronów, więc bardzo cienko.
    Wiem bo widziałem to auto Mi też się wydaje że powinno być w okolicy 120 a na słupkach ok 50-60

Podobne wątki

  1. Zabezpieczenie karoserii
    Przez ace w dziale Kosmetyka / detailing
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 21-09-2016, 13:58
  2. Drgania na kierownicy i karoserii od silnika.
    Przez grześ73 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 23:44
  3. [mechanika] Drgania na karoserii
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 07:56
  4. Usuwanie naklejki z karoserii
    Przez aqwsxc w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 18:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •