Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: springi obniżające e65 - kilka pytań

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    99
    BMW
    e36, e65
    Skąd
    Bielsko-Biała

    Post springi obniżające e65 - kilka pytań

    Cześć,
    Z racji że do tej pory jeździłem samymi bardzo obniżonymi samochodami a e65 jest bardzo wysokie i nie mogę na nie przez to patrzeć, postanowiłem je nieco obniżyć...
    Zależy mi jednak na zachowaniu komfortu jaki ten samochód daje. I tutaj pytanie do Was czy komfort jazdy bardzo się zmieni gdy założę sprężyny powiedzmy -3cm?
    Do tego zamierzam kupić felgi 21'' żeby to wszystko ładnie wyglądało i nie było zbyt dużej "japy"

    Zastanawiałem się nad tymi dwoma zestawami:
    http://allegro.pl/sportowe-sprezyny-...235788968.html
    i
    http://allegro.pl/lowtec-sprezyny-ob...548980721.html
    Bardziej się przychylam ku kompletowi z LOWTEC bo obniżają o 4,5cm na przodzie i 2cm na tyle a przód najbardziej pieje...
    Jakieś opinie na ich temat? Bedzie dużo twardziej?
    Bo rozumiem że tanie produkty firm takich jak MTS czy JAMEX lepiej sobie odpuścić?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Ja mialem 3 lata jamexy w e38 i nie powiem zlego slowa.. ani twardo ani miekko i nie pekly mimo wagi auta i stanu naszych drog.. Nawet przez ten okres czerwona farba z nich nie zlazla :D
    Mysle ze do e65 tez je wsadze przynajmniej z przodu.. Nie sa drogie a jak sie nie spisza akurat w tym modelu auta to nie bedzie duzej straty..
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 01-02-2016 o 14:30

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Bierz cokolwiek ...I dziwie się co piszesz= James mts czy low to nie okłamujmy się i nie czarujmy to niskobudżetówki- ale jakoś daja radę
    To nie gwint że trzeba patrzeć na firmę.
    jamexy są polecane...mtsy są rzadsze w sprzedaży.Fk są także dobre.
    Jak sam wiesz - 4 ceny to sporo dla oka...Komfort zostaje dużo zmieniony.O połowę.!!
    No czepiał bym się felg 21 ?? Toż to wóz drabiniasty będzie ..Mimo że nasze auta są duże....I albo komfort albo wygląd..21 to kawał felgi .Więc 1 moje pytanie Jakie opony bo chyba nie walniesz R21 na 50 profi ?? czyli balona ??? jakiś naciąg ?? czy niskoprofilowe
    Do takiej felgi pasuje nie więcej jak 30/ 35 profi( no niech mnie golf przejedzie max 40 ) A nie okłamujmy się przy takim kaporze jeżeli chodzi o wysokość to będzie twardo...Zaraz zaraz co ja pierd...przecierz to nie gwint...Dobra do rzeczy...
    Do seri mu daleko--- Zastanawiam się tylko czemu pytasz o komfort - jak napisałeś że śmigałeś Low Autami ??? więc wiesz jak będzie....Sam wiem ppo swoim modach albo wygląd albo gleba...Zresztą taka gleba to malusia .
    A więc ??

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    ja mam 20 cali z oponami szerokosc 300 profil 35 i z checia bym kupil wieksza felge :) Tylko niestety trzeba uwazac.. A wygląda to tak jak na moim podpisie nizej ��

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    99
    BMW
    e36, e65
    Skąd
    Bielsko-Biała
    @Arktissilber no to mi dałeś jasny obraz sytuacji :) Zawsze jeździłem na gwintach i tutaj bardzo zwraca się uwagę na firmę. Myślałem że same springi tez maja tak duże znaczenie bo chyba są twardsze lub miększe springi. Co do komfortu - fakt, wcześniej jeździłem samochodami co były nawet i 5cm nad ziemią. Ale teraz jednak po przesiadce na e65 ten komfort mi pasuje i to bardzo! Chcę coś co urwie te 3cm bo samochód jest strasznie wysoki a za razem nie spowoduje że będzie w nim twardo...
    21" to moim zdaniem optimum dla e65 żeby ładnie wypełnić przestrzeń na koło. Kolega wyżej ma na zdjęciu 20" - wcale nie wygląda to jak wóz drabiniesty... Moim zdaniem nieco większa felga moze wejść jak najbardziej :)
    Poza tym po to właśnie planuje dać go niżej żeby nie był aż tak wysoki. Co do rozmiaru opon z przodu będzie 255/35 a z tyłu 275/30
    w takim razie chyba zainwestuje w jamexy :) skoro mówicie że nie takie złe...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Co do komfortu to letnie mam 20" styling 149 a zimowe 18" i jak zmieniam z zimowych na letnie przez pierwszy dzień ciężko się przyzwyczaić jak bym bez powietrza jeździł jest duże pogorszenie komfortu Ale za to wygląd nieporownywalny.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    @Artkitsilber, jeździłeś E65 na 21"? Tych kół w ogóle nie czuć w tym samochodzie.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Mi chodziło o to że pogorszenie komfortu jest duże między moimi zimowkami i letnimi. Co wcale nie znaczy że na 20" jest tragedia, auto dalej jest super wygodne na 21" będzie podobnie.
    https://m.youtube.com/watch?v=Rwb9KcSDEfQ
    Na 30" też da się jeździć 😜

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Mam obniżone auto na sprężynach EIBACH i 21" w lato.
    Różnicy między 20 a 21 żadna. Nic nie czuć. Nie pamiętam rozmiaru opon ale żadnych naciągow nie ma. Tak jak fabryka przekazała. Auto zobacz jak wygląda na zdjęciach z tego rocznego kalendarza 2016 7er. Miejsce 4

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lysy106 Zobacz posta
    Mam obniżone auto na sprężynach EIBACH i 21" w lato.
    Różnicy między 20 a 21 żadna. Nic nie czuć. Nie pamiętam rozmiaru opon ale żadnych naciągow nie ma. Tak jak fabryka przekazała. Auto zobacz jak wygląda na zdjęciach z tego rocznego kalendarza 2016 7er. Miejsce 4
    jakie masz obniżenie na tych spręzynach?

    ...fure masz kozak...
    pzdr

Podobne wątki

  1. [elektryka] E65 KIEDY I lift elektroniki + kilka pytań
    Przez Binio-LODZ w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 22:38
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 11:30
  3. [silnik] E65 M57N czy M57N2 + kilka pytań o E65
    Przez kubosh w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 18:13
  4. [pozostale] Kilka pytań przed zakupem E65 2006
    Przez Coral w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 17:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •