Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Retrofit fotele wentylowane.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril

    Post Retrofit fotele wentylowane.

    Zastanawiam się czy warto doposażać w taką opcję auto. Szukając E65 miał to być jeden z elementów wyposażenia. Niestety wyszło inaczej. Czytając forum spotkałem się z różnymi opiniami od zachwytu po stwierdzenia, że nie warto, ból korzonków, pleców, lekarz, szpital itp.
    Gdy szukałem auta jeździłem paroma egzemplarzami z tą opcją i po włączeniu nic się nie działo, ale może byłem zbyt mocno skupiony na innych, ważniejszych sprawach. Stąd też moje pytanie do użytkowników dodatkowych klocków przy fotelach czy nie mogą się już doczekać ciepłych dni by nacisnąć przycisk z niebieskimi diodami? A może to zielona dioda sprawia najwięcej radości?
    Trochę rozejrzałem się w temacie i już wiem dlaczego nic nie czułem jadąc E65 z "wentylami". To jest tylko wiatraczek, który nadmuc***e powietrze o temperaturze zastanej pod fotelem. Amerykanie kpią z tej opcji w E65. Rzeczywiście w Lexusie np. wsiadając do nagrzanego auta dmucha od razu w tyłek zimnym, a w E65 musi się cała kabina schłodzić od klimy żeby był efekt.
    Ostatnio edytowane przez Zbichu ; 28-01-2016 o 22:21

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Według mnie to dobre rozwiązanie ze nie wieje ci zimnym po spoconych plecach. W e65 wydaje mi się że założenie było żeby dostarczyć powietrze między oparcie a plecy bez ich mrożenia. Racze używając wentylacji w e65 nie będziesz miał wyżej wymienionych problemów. W lato ani razu nie przykleilem się do fotela opcja jak najbardziej potrzebna jak dla mnie.
    W e65 bezpośrednio pod fotelem Masz nadmuch na nogi osób siedzących z tyłu więc jeżeli masz włączoną klime to fotel i tak "zassie" chłodne powietrze z nawiewu.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Wg mnie w E65 sprawdza się to świetnie. Ja byłem pod wrażeniem, gdy na dworze mieliśmy po 35-40st a człowiek się do fotela nie przyklejał.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź

    Post

    One nie dmuchają tylko ciągną powietrze, ja mam i w lato korzystam ! Sprawdzają się przy mocnych bąkach szybko odprowadzą aromaty po całym aucie omijając winowajce !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    One nie dmuchają tylko ciągną powietrze, ja mam i w lato korzystam ! Sprawdzają się przy mocnych bąkach szybko odprowadzą aromaty po całym aucie omijając winowajce !
    Zaiste przydatna funkcja. Warto wyłożyć parę tysi i kupę roboty, by móc ganiać bąka po kabinie :) Chyba się nie zdecyduję, tym bardziej, że dostępne fotele są w nie najlepszym stanie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Co do paru tysięcy to przesada. Zagadaj do łysy106 ja od niego brałem w dobrym stanie. A roboty to Jak się dobrze przygotujesz i umiesz odpinac kostki BMW to 3 - 4 godziny Max. Bo praktycznie plug and Play wyjmujesz Stare wkładasz nowe. Ale podstawa to komplet a nie jakieś skladaki. Byś musiał latem sprawdzić to byś zmienił zdanie.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Podgrzewana kieronica - retrofit.
    Przez baran13 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 17:40
  2. [klima] E65 / E66 Wentylowane fotele
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 18:13
  3. Wentylowane fotele
    Przez Bartek760i w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 19:10
  4. [ wnetrze] Czy E38 miała w opcji wentylowane fotele?
    Przez Supermen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-08-2009, 17:01
  5. Wentylowane fotele?
    Przez positiv w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2009, 22:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •