Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: ślizganie się automatu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114

    ślizganie się automatu

    Koledzy mam problem z moją skrzynią. Po wymianie w niej oleju zaczęła mi się ślizgać (tak jakbym jeździł na półsprzęgle) Dodam że mam e38 4,4 po lifcie. I co teraz skrzynia do wymiany ? Dodam jeszcze że rano po odpaleniu samochodu gdy na hamulcu włączę D lub R samochód dusi mi się i gaśnie... Dopiero po rozgrzaniu jest dobrze... może ktoś coś mi pomoże bo już nie mam siły.
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  2. #2
    Vip Vip Awatar casi123
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    311
    BMW
    e-38 750
    Skąd
    Gdańsk
    czesc. widze ze jestes z Gdanska. jedyne co moge na chwile obecna doradzic to w starej oliwie jest spec od automatow. jesli jestes zainteresowany to napisz na PW............. dlatego jestem przeciwniczka wymiany oleju w skrzyni jesli nic sie nie dzieje.
    pozdrawiam Casi ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    30

    Re: ślizganie się automatu

    jaki byl powod wymiany?bo jezeli skrzynia pracuje dobrze to oleju sie nie wymienia (malo kto zrobi to dobrze).Generalna zasada ;dziala dobrze nie ruszac!!!!.co do rady to jedz tam gdzie wymieniales olej.pozdr.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    narazie jestem w Płocku, a w gdańsku tylko studiuję, olej wymieniłem ponieważ działy się jakieś dziwne rzeczy...
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    miałem wyciek ze skrzyni i musiałem wymienić uszczelniacz a co za tym idzie to i olej bo tamten był straszny
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    157
    BMW
    730d E66
    Skąd
    Lidzbark
    Ja znowu słyszalem że głowną przyczyną uszkodzenia skrzyni biegów automatycznej jest nie zmienianie oleju...[/list]
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez casi123
    ... dlatego jestem przeciwniczka wymiany oleju w skrzyni jesli nic sie nie dzieje...
    To tak samo - po co zmieniac pasek rozrzadu w zwyklym aucie, kiedy nic sie nie dzieje. Moze trzeba poczekac az sie urwie??

    Ja jestem zwolennikiem zmiany. Nie raz widzialem jak wyglada olej spuszczany przy zwyklej zmianie uszczelniacza

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    Ja po wymianie oleju miałem problemy coś tam w skrzyni tak jak by huczało tez miałem utrapienie w sumie nikt nie wiedział co jest pięc pojechałem na kompa do wrocławia i wynik poślizg sprzęgła dzis właśnie odebrałem auto z warszatu kupiłem uzywane sprzęgło hydrokinetyczne i po problemie koszt 400`pln sprzęgło wymiana 600`pln klocka poleciałem ale narazie jest ok :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Hmm a może raczej winą jest to ze ten olej który zlewamy jest tak stary ze rzeczywiście uszczelniał coś tam w skrzyni a czysty to wypłukuje, aaalbo mechanicy/urzytkownicy wlewają zły olej!? Ale to takie moje gdybanie...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    114
    mi powiedziano że na jakiś tam tarczkach był osad, i jakby skrzynia się do tego przyzwyczaiła, a po wymianie jest tak czysto że się aż ślizga, tak naprawdę to nikt nie jest w stanie na 100% czegoś stwierdzić.
    M62 potrafi jeździc tak dobrze jak jego kierowca...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •