Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [navi] NAVI nie działa tak jak trzeba

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46

    [navi] NAVI nie działa tak jak trzeba

    Nie wiem co się dzieje. Mimo, że płyta jest w navi to komunikat wyświetlany jest o braku płyty. Jeśli się przewiozę około godzinki i po krótkim postoju włączę navi to wtedy płytka jest widzialna. Co to może być. Problem jest, bo kiedy potrzebuję wyznaczyć trasę to wtedy nie działa. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    u mnie dzieje się tak samo , jak się samochód zagrzeje to działa a tak to wyrzuca płytę stawiam na zimną stację ,w lato bez problemu.
    pozdrawiam.
    730

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Moze to wina plyty? Jezeli masz plyte własnej roboty to nagraj ja jeszcze raz mozliwie na najwyższej jakosci CD z mozliwie najniższą prędkością. Jezeli masz mszyginalne cd masz prawo wykonać kopie bezpieczeństwa. Ściągnij najnowsza testowa wersję Alkohol 120% i zachowując powyższe zalecenia skopjuj plyte. Względnie kup plyte czyszczaca napędy i wyczyśc go :-) jak to nie pomoże to z przykrością Ci powiem ze laser w napędzie juz dziekuje za pracę :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Moze to wina plyty? Jezeli masz plyte własnej roboty to nagraj ja jeszcze raz mozliwie na najwyższej jakosci CD z mozliwie najniższą prędkością. Jezeli masz mszyginalne cd masz prawo wykonać kopie bezpieczeństwa. Ściągnij najnowsza testowa wersję Alkohol 120% i zachowując powyższe zalecenia skopjuj plyte. Względnie kup plyte czyszczaca napędy i wyczyśc go :-) jak to nie pomoże to z przykrością Ci powiem ze laser w napędzie juz dziekuje za pracę :/
    Płytkę nagrałem drugą i jest to samo. Wczoraj jeszcze się włączył ale dziś już wcale.
    Jeśli to sam laser - to czy kotoś wie ile może kosztować wymiana???

  5. #5
    Sądząc po roczniku auta to masz MK2 lub nawet MK3. Urzywaną MK2 można juz kupic za 200zl wiec nie wiem czy wymiana lasera bedzie opłacalna. Mam podobny problem w swojej acz mi sie wlacza tryb serwisowy..



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Mi się udało nowa płyta nagrana 10x na CD VERBATIM i śmiga aż miło :) a podobno różnice między MK2 a MK3 są w wyświetlaczy 4:3 to mk2 a 16:9 to już mk3

    PS. próbowałeś zaktualizować soft do v32?? Może pomoże a przede wszystkim wrzuć do niego płytę czyszczącą jak to nie pomoże to czeka Cię wymiana. hmmm względnie jak nie masz kasy może po prostu odepnij navi, nigdy nie sprawdzałem ale może bez modułu chociaż komp i wyświetlacz będzie Ci działał.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    softu nie probowałem wgrywać bo go nie mam z kąd załatwić, a i chłopaki z forum piszą aby tego nie robić zimą i poczekac do wiosny. Pewnie tak zrobie. Ten czytnik ma po prostu humory. Dzis nic sie nie zacina i wszystko jest gites ale wyciągnolem plyte z navi



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No i przetestuj czy to jest winą. A ja postaram się znaleźć linki do najnowszego softu
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Mi się udało nowa płyta nagrana 10x na CD VERBATIM i śmiga aż miło :) a podobno różnice między MK2 a MK3 są w wyświetlaczy 4:3 to mk2 a 16:9 to już mk3

    PS. próbowałeś zaktualizować soft do v32?? Może pomoże a przede wszystkim wrzuć do niego płytę czyszczącą jak to nie pomoże to czeka Cię wymiana. hmmm względnie jak nie masz kasy może po prostu odepnij navi, nigdy nie sprawdzałem ale może bez modułu chociaż komp i wyświetlacz będzie Ci działał.
    mi monitor i komp działa. tylko gps pisze, że nie ma płyty. Nie wiem, czy czyszczenie coś da, ale postaram się sporóbować.( o ile dostanę płytkę czyszczącą).

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    46
    Panowie. Zaobserwowałem, iż komunikat jest : proszę czekać( po angielsku) i nic się nie dzieje. Po pewnym czasie i kilkunastu minutach jazdy, udaje się uruchomić. Jeden znajomy mówi mi, że jest to wina anteny, która powoli pada. Co Wy na to??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •