Witam

Mam pytanie czy może mi ktoś potwierdzić którego z modułów w pętli MOST nie można zmostkować bo i tak nie zadziała? Męczę się już kilka dni z tematem "ring MOST break" i w żaden sposób nie wyświetla mi że jest ok. Zmniejszałem już nawet pętle do licznik (kombi), wyświetlacz (CD), kontroler systemu (ask) i nadal problem. Podmieniałem ask na inne, CD (central display) też i bez rezultatu. Czy do działania ask jest wymagany działający wzmacniacz anteny AVT?
Efekt mam taki że na wyświetlaczu nie mogę wejść w nic z audio czy navi. Czasami system sobie po przejechaniu np 10 km sam zaczyna działać i tak do czasu zgaszenia samochodu po ponownym odpaleniu nie działa ponownie. Czasem bywa że przez 2 tygodnie nie działa. Jak zacznie działać to ostatnio przejechanie całej trasy 300 km all działało, ale po zgaszeniu i odpaleniu samochodu na stacji paliw już się nic nie uruchomiło. Czy to może być problem jakiegoś urządzenia adresującego moduły, samych światłowodów (mimo że prześwietlone wszystkie diodą na OK) uszkodzonego któregoś modułu. Dodam jeszcze że światło wygląda jak by się zamykało bo zauważyłem że po podpięciu wszystkiego i robieniu połączenia światło zaczyna migać z dużą częstotliwością, czego nie ma w przypadku rozłączenia któregokolwiek elementu.

Z góry dziękuje za pomoc i zainteresowanie się tematem.


e65 2001r