Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: e65 ring pętla MOST przerwa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    5
    BMW
    E65 745Li
    Skąd
    Gorlice

    Post e65 ring pętla MOST przerwa

    Witam

    Mam pytanie czy może mi ktoś potwierdzić którego z modułów w pętli MOST nie można zmostkować bo i tak nie zadziała? Męczę się już kilka dni z tematem "ring MOST break" i w żaden sposób nie wyświetla mi że jest ok. Zmniejszałem już nawet pętle do licznik (kombi), wyświetlacz (CD), kontroler systemu (ask) i nadal problem. Podmieniałem ask na inne, CD (central display) też i bez rezultatu. Czy do działania ask jest wymagany działający wzmacniacz anteny AVT?
    Efekt mam taki że na wyświetlaczu nie mogę wejść w nic z audio czy navi. Czasami system sobie po przejechaniu np 10 km sam zaczyna działać i tak do czasu zgaszenia samochodu po ponownym odpaleniu nie działa ponownie. Czasem bywa że przez 2 tygodnie nie działa. Jak zacznie działać to ostatnio przejechanie całej trasy 300 km all działało, ale po zgaszeniu i odpaleniu samochodu na stacji paliw już się nic nie uruchomiło. Czy to może być problem jakiegoś urządzenia adresującego moduły, samych światłowodów (mimo że prześwietlone wszystkie diodą na OK) uszkodzonego któregoś modułu. Dodam jeszcze że światło wygląda jak by się zamykało bo zauważyłem że po podpięciu wszystkiego i robieniu połączenia światło zaczyna migać z dużą częstotliwością, czego nie ma w przypadku rozłączenia któregokolwiek elementu.

    Z góry dziękuje za pomoc i zainteresowanie się tematem.


    e65 2001r

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    99
    BMW
    e36, e65
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Ja miałem walniętą zmieniarkę od NAVI. Musiałem ją odpiąć i zmostkować światłowód takim kabelkiem światłowodowym żeby nie było przerwy w sygnale i wszystko poza navi ożyło.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    10
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Mazowieckie
    Zmostkuj w miejscu gdzie jest czytnik od nawigacji. Dostęp jest dość dobry.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    44
    BMW
    e65 730D 2004r
    Skąd
    Przemyśl
    Witam , mam podobny problem na 99% znów (bo już 3) padł mi czytnik od Navi... i nic nie działa - audio , komputer itd... zakupiłem pętle żeby zrobić most w miejscu navi ... założyłem i zero reakcji ... co może być ? jakaś rada ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    111
    BMW
    745i
    Skąd
    Bojadła
    Które piny należy zmostkować, żeby wypiąć nawigacje z obwodu a żeby ASK dalej działało?
    Może ktoś tak miał, że nawigacja się wzbudza żeby sprawdzić płytę wtedy radio się wyłącza na ułamek sekundy i włącza ale już dużo głośniej niż wcześniej

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    To nie piny się mostkuje, tylko musisz wypiąć kostkę światłowodu z nawigacji i zaślepić ją (kostkę) pętlą światłowodową. Część nr 7 tutaj: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/d...e-swiatlowodu/

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Gdzie sie kupuje tą zaślepkę żeby zamknąć pętlę światła ? Tak tylko pytam :)
    Przeważnie navi i moduł telefonu jest winowajcą takich cyrków.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    111
    BMW
    745i
    Skąd
    Bojadła
    To już bardziej opłaca mi się naprawić mój czytnik lub kupić drugi.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Można go naprawić . Jak kupisz drugi to też nie wiesz co i jak długo pochodzi. Były tematy o tym.
    PS Czyli płyta już na nic :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar iwokris123
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    9
    BMW
    740d 2003r e65
    Skąd
    Góra
    U mnie było tak
    Napęd nawigacji cd był zalany jakimś olejem chyba ze siłownika od klapy tył. Wymieniłem napęd, ale ...napęd o tych samych numerach nie działał więc znalazłem z tego samego roku o innych numerach i działa(sprawdzajcie czy wogóle działa napęd płyty przy zakupie)zapętlił światłowód i gra.Ściągnąłem mapę cd z chomikuj.pl i jest navi. Nagle padł logic7 wzmacniacz i światłowód czasami działał czasami nie, piski, trzaski, wysokie tony z głośników i finał działa tylko jeden głośnik przód pasażer. Teraz wzmachol jest w naprawie o ile się da to zrobić. Zapętliłem światłowód po wyjęciu logic7 2cm wężykiem paliwowym czarnym gdzie po wymontowaniu przewodów z kostki wpiąłem w wężyk dwie końcówki , aby się widziały i tak na razie jeżdżę bez basów.

Podobne wątki

  1. [elektronika] Pętla światłowodowa bmw e65 730D 2004
    Przez hektorek106 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 20:34
  2. [E38] Przerwa na ćwiczenia
    Przez KamilW w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 13:47
  3. [elektryka] Nie działa ring w lewej lampie.
    Przez Arman w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 22:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •